Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Petycja w sprawie sieci 5G

(Zam: 14.04.2020 r., godz. 13.20)

Koalicja Polska Wolna od 5G napisała do Rady Miejskiej petycję wnosząc o przyjęcie uchwały w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców przed elektroskażeniem. Zwraca w niej uwagę na coraz większą ekspozycję na sztuczne pola elektromagnetyczne (PEM) o coraz szerszym zakresie częstotliwości.  • źródło fot. gov.pl
„W dniu 25 stycznia 2020 r. odbył się światowy dzień protestu przeciw zwiększaniu ekspozycji ludności na promieniowanie mikrofalowe, a także przeciw eksperymentowaniu na ludziach z użyciem nowych częstotliwości, tzw. fal milimetrowych, które będą stosowane w nowym standardzie telefonii komórkowej, sieci 5G. Nie ma jeszcze badań dotyczących wpływu przewlekłej ekspozycji na promieniowanie, które będzie emitowane przez nadajniki i telefony w tym standardzie, na ludzkie zdrowie, a dotychczasowe badania wskazują na duże prawdopodobieństwo, że negatywne dla środowiska i człowieka skutki oddziaływania fal milimetrowych i PEM o innych częstotliwościach będą się sumować.” – czytamy w petycji. „Tysiące niezależnych badań naukowych potwierdzają, że niejonizujące promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe dla ludzi i środowiska. Do udokumentowanych skutków zdrowotnych należą: uszkodzenia DNA, nowotwory, efekty neurologiczne/neuropsychiatryczne (w tym choroba Alzheimera, autyzm, ADHD i zaburzenia zachowania u dzieci), wzrost zjawiska apoptozy (zaprogramowanej śmierci komórki), rozszczelnienie bariery krew-mózg, problemy kardiologiczne, stres oksydacyjny/uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki, zaburzenia układu hormonalnego, bezpłodność, poronienia, nadwrażliwość elektromagnetyczna (electrohypersensitivity – EHS) i wiele innych. Technologia 5G spowoduje drastyczny wzrost ekspozycji na pola elektromagnetyczne, której nie da się uniknąć.”.
Koalicja podkreśla, że na całym świecie rośnie opór wobec wdrażania bez konsultacji ze społeczeństwem nieprzebadanej technologii 5G, w wielu krajach zachodnich obywatele i organizacje pozarządowe pozywają władze centralne do sądu.
Petycja kończy się postulatami: „Wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta/Gminy:
1. wyraziła swoje negatywne stanowisko wobec:
a). wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elektromagnetyczne z zakresu mikrofalowego;
b). wprowadzania standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM w środowisku.
2. zaleciła, by:
a). zdemontowano istniejące sieci Wi-Fi w szkołach tam, gdzie one istnieją, i wykonano nowe instalacje sieci komputerowych w oparciu wyłącznie o połączenia kablowe eternetowe bądź światłowodowe.
b). nakazano przełączanie na lekcjach telefonów komórkowych w tryb samolotowy oraz zakazano ich używania na przerwach poza celami związanymi z informowaniem rodziców lub w celach alarmowych.
ŻĄDANIE
3. zobowiązała się do przeprowadzenia kampanii informacyjnych dla mieszkańców nt. zagrożeń zdrowotnych związanych z PEM (telefon komórkowy, wifi i inne urządzenia bezprzewodowe).”.
Pod pismem podpisali się w imieniu członków koalicji (ponad 200 podmiotów): dr Barbara Gałdzińska-Calik, ekspert ds. pól elektromagnetycznych, dr Jacek Nowak, em. prof. SW, niezależny naukowiec, mgr Jadwiga Łopata, EKOCENTRUM ICPPC, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), sir Julian Rose, pisarz, rolnik, dyrektor Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi –ICPPC, mgr inż. Michał Góra, niezależny ekspert ds. pól elektromagnetycznych, mgr Anna Mika, autorka broszury pt. „Elektrosmog – niewidzialny wróg”, osoba elektrowrażliwa (EHS), mgr inż. ochrony środowiska Katarzyna Stawińska, Jarosław Jucewicz, Radny Rady Miejskiej Ciechocinka, Paweł A. Fijałkowski, prezes/fundator Fundacji Eko-Osada Brzozówka.
Petycji towarzyszy obszerna bibliografia, zawierająca źródła informacji, na które powołują się autorzy. Otrzymały ją także inne samorządy w Polsce.
Rada Miejska ma 3 miesiące na rozpatrzenie petycji (wpłynęła pod koniec marca).
J.P.

Komentarze

FakeNews
Dodane przez Leszek, w dniu 14.04.2020 r., godz. 14.35
Widzę, że antyszczepionkowcy znaleźli sobie nowy temat. Skoro przed koronawirusem tylko szczepionka nas uratuje to już w tą stronę nie uderzają. Trzeba sobie znaleźć nowy temat. Obstawiam, że 99,99% osób, które podpisały tą petycję używa telefonów komórkowych i ma w domu wifi. Pewnie część z nich używa już komórek obsługujących 5G nawet o tym nie wiedząc. Swoją drogą ciekawy jestem czy takie osoby również dbają o to aby jeść ekologiczne jedzenie i prowadzą aktywny tryb życia? Słyszałem nawet taką bzdurę, że koronawirus zaraża poprzez sieci 5G.
fake
Dodane przez Wyszkowiak, w dniu 14.04.2020 r., godz. 15.18
zabrońmy korzystania z elektryczności , średniowiecze się robi .
fakty
Dodane przez Anonim, w dniu 14.04.2020 r., godz. 21.06
A od pociągów kolei żelaznej kury się nie niosą a krowy mleka nie dają. To fakty udowodnione historycznie.
Uświadom sobie...
Dodane przez Lolek, w dniu 14.04.2020 r., godz. 21.42
Tak, rozwiązanie, zabrońmy elektryczności... Świetny komentarz. Średniowiecza to doświadczysz w chorobie... Póki Cię nic nie dotknęło, to sie nad własnym zdrowiem nie zastanawiasz. A Ci, co korzystają z wszelakich urządzen, Ci najbardziej świadomi, używaja czegoś takiego jak odpromienniki, a przed snem urządzenia z gniazdka wyłączają. Jak ktoś jest ze starszych roczników to wie, że nawet nasi dziadkowie korzystali z naturalnych odpromiennikow, to nie nowość. Trzeba się dokształcić zanim sie skorzysta z gotowych, prostych, wygodnych informacji, a dzisiejsza młodzież jak ameby, nie potrafi nawet prostych rzeczy analizować i łączyć kropek... Rodzice niewiele lepsi. Wszyscy za kasą jedynie gonią i wygodnym życiem. Rzucają hasła gdzieś usłyszane, przeczytanie tytuły, nie potrafia podać argumentów. Takie czasy... Takie komentarze... Ogólnie lekceważące i nadzwyczaj odważne, bo rozmówca za ekranem, a rozmawiać twarzą w twarz, prosto w oczy nie potrafi.
Dodane przez Jacek, w dniu 14.04.2020 r., godz. 21.59
Mógłby ktoś się podpisać pod pismem ?
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 14.04.2020 r., godz. 22.01
gmina ma to w ….. Dla nich kasa się liczy.
Dodane przez job, w dniu 17.04.2020 r., godz. 15.04
Nawiązując do listy osób, które się podpisały pod petycją to w komisji Macierewicza też jest kilku profesorów a ostatnio też było słychać ks. profesorze, którego ręce chronią przed korona wirusem. No ale to są ludzie z tego lepszego sortu i wiedzą co mówią.
Dodane przez job, w dniu 17.04.2020 r., godz. 16.28
do Lolek. Dzisiejsze pokolenie masowo używa odpromienników dlatego żyje dłużej od naszych przodków, pomimo tego zmasowanego ataku promieni z każdej strony jakiego nasi dziadkowie nie mieli nawet 1 procencie doświadczyć.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl