Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 lipca 2020 r., imieniny Amelii, Filipa

Upomnieli się o lokalne wieści

(Zam: 07.04.2020 r., godz. 11.01)

Ze strony internetowej gminy Brańszczyk zniknęły archiwalne numery wydawanej do 2018 r. gminnej gazety. Nie umknęło to uwadze mieszkańców.Petycję w sprawie przywrócenia archiwum „Lokalnych Wieści Gminnych” wystosował do dyrektora Gminnego Domu Kultury Krzysztofa Beredy Klub Zjednoczenie Aktywnych Radnych Rady Gminy Brańszczyk – Tomasz Bralewski, Piotr Deptuła, Andrzej Skłucki. W piśmie czytamy m.in.: „Lokalne Wieści Gminne na przestrzeni 23 lat istnienia były głównym źródłem informacji o tym, co ważnego i ciekawego wydarzyło się w danym miesiącu w naszej gminie. Są dokumentem o nieocenionej wartości, ponieważ są dorobkiem lokalnej społeczności (…). Ogranicza nam się dostęp do informacji o życiu kulturalnym, społecznym sprzed kilku, a nawet kilkudziesięciu lat, o inwestycjach prowadzonych w tamtych latach. Czyżby konfrontacja z historią obnażała stagnację rozwoju naszej Gminy (inwestycje, sport, turystyka)? Wierzymy, że możliwość korzystania z dorobku i doświadczeń wielu lat pracy urzędu i jednostek organizacyjnych będzie mobilizowała do ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców naszej Gminy.
Przez lata gazetę wydawał Gminny Dom Kultury, a redaktor naczelną była dyrektor GDK Maria Puścian, która za pomocą petycji skierowanej do samorządu także walczyła o przywrócenie archiwum gazety. Ostatecznie „Lokalne Wieści Gminne” zostały przywrócone na www.branszczyk.pl.
Dziś gmina wydaje „Kurier Gminy Brańszczyk”. Redaktorem naczelnym jest Piotr Płochocki.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Kurier, w dniu 07.04.2020 r., godz. 12.43
Już pała Płochocki spowodował w Wyszkowie mural. Najbrzydsza w Polsce baledra, teraz pała wzięła się za media lokalne.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.04.2020 r., godz. 20.23
Jak widać "zmorą" obecnej władzy jest Klub Zjednoczenie Aktywnych Radnych Rady Gminy Brańszczyk. Dzięki trzem panom udaje się hamować "twórcze" działania wójta i spółki. Szkoda, że do Klubu należy tylko trzech radnych. Czyżby pozostali radni byli zadowoleni z tego co się obecnie dzieje?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl