Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 grudnia 2023 r., imieniny Danieli, JuliiKomuno wróć!

(Zam: 31.03.2020 r., godz. 11.00)

Tak najkrócej można by podsumować to, co głównie przebija się z przekazu medialnego serwowanego nam przez władzę, ale niestety i z wielu komentarzy w mediach społecznościowych.

Ingerencja, interwencja i izolacja, cechy charakterystyczne dla komunistycznej epoki. Powszechny strach, do którego wywołania i podtrzymywania przyczyniają się także rządzący powoduje, że łatwiej się ludźmi mu ulegającymi steruje. Władza bezwzględnie wykorzystuje właśnie wszechobecny lęk ludzki do poszerzania swoich kompetencji. A któż się nie boi śmierci, w czasach kultu życia doczesnego? Poprzedni system niewolniczy zostawił w umysłach Polaków zatrute ziarna, który nadal wydają złe owoce. Nie wydaje się, żeby bez przemiany duchowej mogło to się zmienić, ale tej mogą dokonać tylko ci, którzy są młodzi duchem, są trochę jak dzieci, nie jak zgorzkniali starcy.
Po różnego rodzaju zakazach, które spowodowały zamknięcie niektórych firm, pojawiają się propozycje regulacji cen, dokładnie wprowadzenia cen maksymalnych, czyli kolejne pomysły rodem z komunizmu. Jeśli rząd się do nich przychyli, to doprowadzi to wprost do braków produktów na rynku, których ceny będą regulowane. Czy kolejnym pomysłem będzie wtedy powrót do peerelowskich kartek? Niektórzy (o zgrozo!) postulują nawet stworzenie państwowej sieci sklepów. Czy patrząc na to, jak niewydolna jest państwowa służba zdrowia, zdają sobie oni sprawę, że wtedy w Polsce nawet z głodu będzie można umrzeć?
Dzięki specustawie koronawirusowej, po decyzjach rządu, tak właściwie mamy w Polsce wprowadzony stan nadzwyczajny, jak to określa nasza konstytucja bez ogłaszania go, dzięki czemu rząd uniknie chociażby „wyrównywania strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela”, jak jest napisane w Art. 228 pkt. 4 Konstytucji RP. Poza tym nie trzeba będzie przesuwać wyborów prezydenckich, dzięki czemu m.in. elektorat obecnej władzy, nie zdąży jeszcze odczuć skutków kryzysu, który już mamy, dzięki właśnie złym posunięciom rządzących. A skoro ich nie odczuje, to rządzący liczą na to, że poprze obecnego prezydenta A. Dudę, który tak właściwie cały czas prowadzi swoją kampanię, przy niezbyt dobrze widocznych kandydatach opozycji. Utrzymanie przez nich stanowiska prezydenta jest dla nich kluczowe w celu dalszego swobodnego sprawowania władzy. Bez tego możliwe jest nawet rozpisanie nowych wyborów do Sejmu i Senatu, co wiązałoby się z ewentualną utratą większości przez PiS.
Jest jeszcze jeden istotny powód, dlaczego władza nie chce przenieść wyborów, czysto merkantylny. Mianowicie w kwietniu dojdzie do wypłaty 13 emerytury, a ponieważ nie ma możliwości jej przesunięcia, a pamięć ludzka jest ulotna, to nie będą oni ryzykować, że emeryci szybko zapomną, dzięki komu ją dostali. No i zapewne biorą też rządzący ryzyko większej ilości zgonów wśród osób starszych spowodowanych koronawirusem, a w drugiej turze może się liczyć dosłownie każdy głos.
Narodowy Bank Polski zwiększył już druk pustego pieniądza, co oczywiście doprowadzi do wywołania jeszcze większej inflacji, która zuboży większość z nas. Ale chwilo trwaj, zanim się to stanie, pustym pieniądzem uda się przez krótki czas przykryć negatywne efekty wywołanego kryzysu, czyli spadek produkcji, konsumpcji i inwestycji. Byle do wyborów, a po wyborach choćby potop. Oczywiście na tym wpuszczaniu gotówki na rynek skorzystają głównie bankierzy i także rząd, który dzięki inflacji zwiększy swoje dochody z podatków. Z obecnych szacunków stopnia recesji, która będzie u nas z całą pewnością wynika, że możliwe jest cofnięcie się Polski w rozwoju nawet aż o 6-7 lat, czyli nasze dochody mogą spaść do tych, jakie osiągaliśmy w latach 2013-2014, czyli sprzed tych tak szkodliwych dla nas rządów PiS-u.
Niestety, na tę chwilę nie widać możliwości zmiany polityki gospodarczej i społecznej, na taką, która ograniczy skutki recesji. Wszelkie szanse na poprawę stanu naszej gospodarki w czasach dobrej koniunktury zostały przez ten rząd zmarnowane lub zaprzepaszczone. Czasu się już nie zawróci, a zmiana prezydenta też nie musi przynieść jakiejś istotnej reorientacji polityki, ale daje niewielką szansę na nią, jeśli nowym prezydentem zostałaby osoba o całkiem innym spojrzeniu na państwo i mechanizmy jego funkcjonowania. Taka, która nie będzie myślała tylko o tym, jak zdobyć poparcie, żeby wygrać kolejne wybory i nie bałaby się zgłaszać nawet chwilowo tylko niekorzystnych w skutkach projektów ustaw, które w dłuższym okresie dałyby bardzo pozytywne skutki. Problemem byłoby tylko pozyskanie dla nich większości w Parlamencie, ale niewykluczone, że zmiana na stanowisku prezydenta i kryzys gospodarczy wymusiłyby na rządzących zrobienie przedterminowych wyborów.
Ale czy Polacy są gotowi na taką zmianę? Czy w ogóle chcą jej? Czy jednak przeważy zawołanie: „komuno wróć!”? Niestety, obserwując media społecznościowe i widząc te „przetrącone kręgosłupy”, które objawiają się wyrażaniem strachu, czasem ukrytym za pewną formą agresji i nienawiści do innych, którzy myślą inaczej, a czasem za jakąś formą czarnego humoru, to trudno być w tej kwestii optymistą. Ale mimo to myślę, że nie należy się lękać przyszłości, wystarczy po prostu żyć w prawdzie, a strach to przejaw głupoty.
Internauta

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 01.04.2020 r., godz. 09.41
Idiota nie internauta?
Dodane przez abdul, w dniu 03.04.2020 r., godz. 09.59
Wreszcie rzeczowy artykuł. Brawo! Obawiam się, że wyznawcy pisu nie będą w stanie przebrnąć przez tyle linijek tekstu. Ich interesuje pismo obrazkowe w stylu gazetek z Kauflanda. Prowadzę firmę ponad 10 lat i podzielam zdanie Internauty. Państwo jeśli w tym okresie nie pomoże przedsiębiorcom to będzie miało kłopot. Niestety lud Kaczyńskiego nie jest w stanie tego zrozumieć.
Dodane przez T.kapelusz, w dniu 03.04.2020 r., godz. 11.19
Abdul Echlej nie pajacuj .
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2020 r., godz. 12.02
Mamy jeszcze wirusa miejscowego w postaci wyszkowskiego samorządu zarządzającego w koalicji PZPR -PiS miastem. O wasze interesy upomina się jedynie komitet radnych Masz Wybór. Od radnych rządzącej koalicji KOMUNA-PIS pomocy żadnej. Miejscowy wirus to najdroższe opłaty za wodę i ścieki na Mazowszu, za śmieci, nieruchomości, to krematorium tak blisko miasta, pozwolenie na spalarnię szpitalnych odpadów, cyrki z planem zagospodarowania, kompromitacja i lody na łęgach, pisowskie jaja i wiele, wiele innych.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2020 r., godz. 15.36
Masz Wybór to PiS. Po co te przebieranki?
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2020 r., godz. 16.24
Nieformalnie PiS, w jego najlepszej wersji.
Dodane przez abdul, w dniu 03.04.2020 r., godz. 16.41
Kapelusz, jesteś z e r e m, pisowskim przegrywem.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2020 r., godz. 18.51
bardzo dobry artykuł, opisuje fakty nie bajki
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2020 r., godz. 21.02
pisi wymyślili, że w korespondencyjnym pakiecie wyborczym, wyborca wpisze swoje dane wrażliwe: imię i nazwisko, pesel, adres, podpis, zobowiązanie o tajności i wszystko to wyśle w świat - takie coś to mógł wymyśleć tylko wariat!
Komuno wreszcie odejdż i już nigdy nie wracaj.
Dodane przez Leonidas, w dniu 03.04.2020 r., godz. 22.49
Dobre,,KOMUNO WRÓĆ''przecież komuna po 1989 roku się nie skończyła,ona trwała i jeszcze na niższych szczeblach trwa dalej patrz choćby wymiar Sprawiedliwości w postaci Sądów(resortowe dzieci).Starzy komuniści i aparatczyki sowieckie wymyśliły ten tekst,że niby kiedyś za komuny to było tak dobrze tyle tylko że to komunistom żyło się super(i żyje się dalej),rolnik i robotnik klepali biedę,pamiętam te czasy w sklepach puste pułki,nawet papier toaletowy był towarem deficytowym.Prawdziwych żołnierzy Armii Krajowej komuniści nazwali pogardliwie wyklętymi,zaplutymi karłami reakcji(to bohaterzy którzy ojczyznę ratować chcieli)a komuniści jak kaci ich mordowali).Lech Wałęsa he he he tw bolek notabene mistrz świata w skoku przez płot motorówką.Kiedyś przyjechał do Sejmu Pan pułkownik Ryszard Kukliński wielki patriota myśląc że wrócił do wolnej Polski,zorientowawszy się że jednak Polska od komunistów nie jest wolna,ze łzami w oczach zapytał się w Sejmie ,,POLSKO GDZIE TY JESTEŚ?''.Powyższy tytuł jest drwiącym kamuflażem,spadkobierców postkomunistycznych,którzy czują jak to im stołki i koryto się kończy.
Dodane przez Josek, w dniu 04.04.2020 r., godz. 20.58
Niestety, ale Internauta wpadł w lingwistyczną pułapkę, bo zamiast politycznej otwartości, wybiera aprioryczną negację i polityczny defetyzm. Można by powiedzieć w " formie czarnego humoru", że Internauta z felietonistą Bodio na " łby się pozamnieniali", bo oprócz podpisu - teksty merytorycznie i intelektualnie niczym się nie różnią. Zgadzam się z treścią wpisu Leonidasa, bo tak należy walczyć na forum z pogrobowcami, których upiorne duchy wciąż nie dają normalnie żyć !!!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta