Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 grudnia 2023 r., imieniny Danieli, JuliiKoronawirus w TVPiS

(Zam: 17.03.2020 r., godz. 12.25)

No i stało się, prezes Jacek Kurski będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem prezesa TVPiS, dopadł go „polityczny Koronawirus”. Frakcja prezydencko-premierowska postawiła na swoim zmieniając szefa publicznej telewizji, czym też przeciwstawiła się twardej części PiS-u.

Prezydent podpisując w zamian za tę decyzję nowelę ustawy przyznającą TVP i Polskiemu Radiu 2 mld zł z tytułu utraconych wpływów z abonamentu, tak właściwie przyznał im aż 10 mld, ponieważ ta rekompensata ma być wypłacana co roku, przez pięć lat z rzędu. Zamiast sprywatyzować te wszystkie tzw. media publiczne, żeby nie marnować już na nie naszych pieniędzy i zmniejszyć nasze obciążenia podatkowe likwidując opłaty abonamentowe, czy też nie dotując ich jak ww. ustawą, rządzący w imię swoich partykularnych interesów, bez względu na koszty chcą mieć swoją tubę propagandową i możliwość zatrudniania tam swojego zaplecza partyjnego. W pełni zdają sobie sprawę, że ich władza, bez okłamywania społeczeństwa długo by nie potrwała.
Oprócz ww. pojawiły się też prawdziwe pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa. Być może najistotniejszym skutkiem ataku tego wirusa w Polsce będzie wstrząsający rozpad praktycznie całego naszego systemu ochrony zdrowia, który za obecnych rządów już jest w stanie prawie zawałowym. Jeśli do tego dojdą jeszcze masowe zachorowania na grypę, które zdarzają się zazwyczaj w tym okresie, zwiększy się śmiertelność, szczególnie wśród osób starszych, a do tego dołączy się jeszcze panika nakręcana przez media w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa, to możemy mieć naprawdę katastrofę. Oczywiście na tej panice, niektórzy dorobią się pokaźnych majątków, jak np. właściciele spółki Blirt (m.in. były gdański radny Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie doradca prezydenta A. Dudy, Jerzy Milewski), w której to spółce rząd zamówił testy do wykrywania koronawirusa. Ilu jeszcze takich swojaków przy okazji się dorobi? Nie bez przyczyny przegłosowano specustawę, która ułatwia wydawanie pieniędzy w związku z ewentualną epidemią, łatwiej się wtedy robi różnego rodzaju przekręty. Przy okazji uchwalono w niej przepisy, które gwałcą nasze swobody obywatelskie. Warto zauważyć, że wszyscy obecni podczas głosowania posłowie KONFEDERACJI głosowali przeciw tej ustawie.
A póki co, mamy katastrofalne spadki cen akcji na światowych giełdach, co nie będzie też bez wpływu na naszą gospodarkę. Widać po wzroście cen złota, że kapitał ucieka w bezpieczne inwestycje, czyli odbije się to także na inwestycjach w Polsce, gdyż przy tych rządach inwestorzy nie znają dnia, ani godziny, kiedy prawo zmieni się na ich niekorzyść. Na szczęście spadające ceny ropy naftowej, dzięki rozpadowi porozumienia OPEC (Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową) i deklaracji ze strony Arabii Saudyjskiej, że będzie walczyła o klientów będą nas trochę ratowały przed negatywnymi skutkami kryzysu gospodarczego. Oby tylko rządzący nie wpadli na kolejny głupi pomysł wprowadzenia jakiegoś nowego podatku i nałożenia go właśnie chociażby na spadające ceny paliw pod np. pozorem zbierania funduszy na walkę z koronawirusem, co w ich wypadku nie jest aż tak do końca wykluczone. Przynajmniej do wyborów nie powinno to nastąpić, a potem niewykluczone, że sytuacja polityczna diametralnie się zmieni.
P.S. Uderz w stół, a nożyce się odezwą, tak można scharakteryzować oddźwięk wywołany ostatnim felietonem pt. „SB i WSI ciągle żywe?”, który pojawił się już w komentarzach na portalu „Wyszkowiaka”, zanim ukazał się tam ten artykuł. Albo wyrażający swą opinię, notabene były esbek, niezbyt wnikliwie go przeczytał, albo… specjalnie zawczasu bagatelizuje, wyśmiewa i kieruje zainteresowanie na inne tory, żeby sprawy nie rozdmuchiwać i nie drążyć tego tematu. Jakie to typowe dla służb. Można i tak, czyli milczeć jak grób, udawać, że nic takiego nie ma miejsca, ale czy to oznacza, że faktycznie byli esbecy i inni tacy nie angażują się w bieżącą politykę? Nagle stracili nią zainteresowanie? Nie kontaktują się ze sobą? Nie zakładają swoich własnych stowarzyszeń? Rozmawiając z innymi nie poruszają np. swoich problemów? Nie chodzą na spotkania z politykami? Takich i innych pytań można by jeszcze sporo postawić, ale przynajmniej na te warto sobie odpowiedzieć samemu, a potem zastanowić się, po co to robią? I oczywiście oceniać po owocach, bo złe drzewo nigdy nie wyda dobrych owoców, tylko dobre drzewo może wydać dobre owoce.
Internauta

Komentarze

A w finale zagramy z Włochami
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.03.2020 r., godz. 09.39
Oto właśnie państwo z tektury w całej okazałości. W obliczu największej tragedii państwo i jego akolici zajmują się obecnie pierdołami, jakimiś wyklętymi sprzed 70 laty, zawierzaniem służby zdrowia Matce Boskiej no i oczywiście nieodwołalnym terminem wyborów 10-go maja, po trupach. Tych ostatnich akurat nie zabraknie. A w Polsce brakuje wszystkiego co potrzebne do walki z pandemią (masek, respiratorów i zwłaszcza testów, które są praktycznie niedostępne dla zwykłych ludzi) a rządząca banda złodziei wyrzuca w błoto 2 miliardy ROCZNIE (bo na 5 lat jest to 10 mld) na pisowską propagandę w jej własnej, prywatnej telewizji TVP. Za te dwa miliardy złotych Polacy są karmieni kłamstwami i propagandą sukcesu, do której Urban nawet piętami nie dorastał w Stanie Wojennym. Słyszymy że np. testów wykonuje się tyle co potrzeba (czyli sto razy mniej niż np. w Niemczech czy innych krajach w Europie). Umieralność również mamy znikomą, bo przecież wmawiają nam, że powodem zgonów jest co innego. Za chwilę usłyszymy, że przyczyną śmierci pacjenta był oczywiście łupież, a koronawirus, którym był on zarażony nie miał z tym nic wspólnego.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2020 r., godz. 13.45
Najważniejsze, że porządny ojciec rodziny dba o wszystkie swoje dzieci nawet te chore i upośledzone. Krytykę najlepiej zacząć od siebie.
Dodane przez KODer, w dniu 23.03.2020 r., godz. 16.03
A jak ojciec jest tez uposledzony ?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta