Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaWyklęci ponownie?

(Zam: 17.03.2020 r., godz. 12.21)

Ostatnie obchody święta Żołnierzy Wyklętych w Wyszkowie miały szczególny charakter. Po raz pierwszy ich organizację przejęło Starostwo Powiatowe. Do tej pory nie tylko samorząd, zarówno gminny jak i powiatowy stał z boku, ale także inne instytucje.

Wystarczy wymienić choćby policję. Całkiem niedawno nawet nasz burmistrz Grzegorz Nowosielski nie uważał za właściwe wieszanie flag narodowych w święto żołnierzy antykomunistycznego powstania. Notabene, 1 marca Anno Domini 2020 nie pojawił się ani on, ani jego zastępczyni na oficjalnych obchodach. Nikt z tego powodu oczywiście nie płakał, choć w rozmowach uczestnicy obchodów zastanawiali się nad przyczynami takiej absencji.
Uroczystości były wyjątkowe i po raz pierwszy Żołnierze Wyklęci i ich rodziny zostali uhonorowani w taki sposób. Złożyło się na to bardzo wiele elementów – msza św. w najważniejszej wyszkowskiej świątyni, piękne kazanie ks. dziekana, przemarsz ulicami miasta spod kościoła św. Idziego pod pomnik, uświetnienie uroczystości przez naszą orkiestrę i udział bardzo wielu pocztów sztandarowych, młodzieży z klas wojskowych i przedstawicieli różnych środowisk, w tym ważnych osób publicznych. A co wg mnie szczególnie ważne, udział wojska w postaci siedleckiej kompanii V Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, poprowadzony przez wojsko Apel Pamięci i salwa honorowa. Długo czekali na tak godne upamiętnienie nasi niezłomni bohaterowie walczący o Polskę, z których większość nadal nie ma swojego grobu i dla których nasz wyszkowski pomnik jest jedynym miejscem, gdzie można oddać im cześć. Jerzy Rytel, przedwojenny przywódca wyszkowskiego harcerstwa, dowódca AK i Szarych Szeregów z czasu niemieckiej okupacji, zamordowany przez Ruskich już jesienią 1944 roku, czekał na salwę honorową 76 lat, Romek Składanowski z Latoszka, który zginął w ubeckiej obławie na Pulwach w 1948 roku – 72 lata, Stanisław Kowalczyk i Jan Kmiołek, zamordowani w ubeckiej katowni, w mokotowskim więzieniu, w sierpniu 1952 roku – 68 lat. Z tego szmat czasu w tzw. „wolnej Polsce”, po 1989 roku. Każda z 51 osób upamiętnionych na tym pomniku ma swoją historię, wszyscy zasługują na pamięć, wszystkich jednak nie sposób wymienić.
Wyszkowskie uroczystości były kolejnym etapem przywracania Polakom pamięci o tamtych strasznych czasach, kiedy w latach 40. i 50. ubiegłego stulecia komunistyczni zbrodniarze w sposób najbardziej okrutny, w imieniu Kremla niszczyli polską podmiotowość, niepodległość i najlepszych synów tej ziemi. Tak naprawdę masowe represje dotknęły wówczas całe polskie społeczeństwo i były kolejnym etapem brutalnego niszczenia narodu polskiego, po tzw. operacji polskiej z roku 1937, w wyniku której Sowieci wymordowali ponad 100 tys. Polaków, masowych mordach i wywózkach na Syberię z lat 1939-1941, które dotknęły 1,5 mln Polaków i ludobójstwie katyńskim.
Niepokoi jednak dziś powracająca fala komunistycznej narracji w stosunku do Żołnierzy Wyklętych w postsowieckich mediach (Gazeta Wyborcza, TVN) i wypowiedziach polityków, szczególnie lewicy, ale także Koalicji Obywatelskiej. Z czym związane jest to wyjątkowo plugawe zjawisko w sferze publicznej? W mojej ocenie są dwie główne przyczyny. Pierwszą jest kwestia niepodległości. Żołnierze Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy walczyli po 1944 roku z sowieckim okupantem mieli niepodległość w sercu. W duchu niepodległości zostali wychowani i niepodległa Polska była dla nich podstawową wartością. Za niepodległość Polski ginęli. Współczesna targowica, głównie środowiska lewicowo-liberalne niepodległość mają za nic, a nawet większe podporządkowanie Polski Unii Europejskiej i likwidację niepodległości próbują przedstawić jako pożądany cel dla naszego kraju. Drugą ważną sprawą jest antykomunizm naszych bohaterów. Oni po prostu do komunistów strzelali, bo to byli okupanci. Dziś postkomuniści, ideowi następcy tego najbardziej zbrodniczego systemu w historii ludzkości próbują go wybielać lub przedstawiać tamte czasy jako wojnę domową, co jest nieprawdą. Z drugiej strony, współcześni neomarksiści próbują nam sprzedać nową ideologię genderowo-klimatyczną, taki komunizm w wersji hybrydowej, prezentując ją jako postęp i nieunikniony proces. Bezwzględny antykomunizm Żołnierzy Wyklętych i ich powrót do zbiorowej pamięci Polaków przeszkadza temu środowisku i niedawno doszło nawet do zakłócenia mszy w święto 1 marca w jednym z warszawskich kościołów. Za komuny takie prowokacje organizowała Służba Bezpieczeństwa, dziś sprawcami byli przedstawiciele lobby LGBT wspierani przez lewicową działaczkę. Nie ulega wątpliwości, że komunistyczna narracja, pojawiająca się coraz częściej w przestrzeni publicznej oznacza, że gdyby komunizm hybrydowy zwyciężył, to nastąpi proces ponownego wymazywania z pamięci i wyklinania żołnierzy antykomunistycznego powstania.
Marek Głowacki

Komentarze

ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2020 r., godz. 16.18
szpitale nie mają podstawowego sprzętu, nie ma personelu medycznego, na granicy zachodniej i południowej horror, a ten znowu swoje - to się nazywa wyczucie czasu!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2020 r., godz. 16.31
Europoseł z pisich bezwstydnie nawołuje do wiernych, aby wysyłali datki na kościół, bo przecież kler z nich żyje - wiadomo nie od dzisiaj, że największa tajemnica wiary: złoto i dolary - film Kler za darmo dostępny na YouTube, polecam
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2020 r., godz. 16.42
dzisiaj o godz. 9.00 PAD poinformował naród, że Rada Gabinetowa nie może się zebrać z powodu dodatniego testu kw u jednego z ministrów, i rząd sparaliżowany! to się nie mieści w głowie! polecam cały artykuł pana Węglarczyka na onet. pl, a poza tym programy polsat news dostępne już dla wszystkich
Dodane przez Rodzic, w dniu 17.03.2020 r., godz. 21.17
Niech sztandary za mdlejących na zimnie uczniów przejmą pracownicy starostwa lub klubowicze Gazety Polskiej. Ten hołd nie może być spędem na siłę, bo efekt może być odwrotny od oczekiwanego.
Dodane przez ściana, w dniu 18.03.2020 r., godz. 00.16
A ten Głowacki to co za jeden? Dalej żyje pierdołami sprzed 60-ciu lat? Jak zacznie w styczniu o wyklętych tak do czerwca jeden temat, po czerwcu zaczyna drugi - marsz niepodległości na 11-o listopada, i znów przeżywa jak stóż nową miotłę do stycznia. Nie masz pan nic do roboty to pomóż ludziom robić zakupy.
do autora Głowackiego
Dodane przez janek, w dniu 18.03.2020 r., godz. 01.18
ty chłopie chyba już nie wiesz o czym piszesz! to wszystko pożałowania jest godne!
do Rodzic
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2020 r., godz. 12.02
Rozmodleni politycy PiS -u (szczególnie radni wyszkowscy :) ) i nauka hipokryzji w ich wykonaniu. Tez jestem przeciw politycznej indoktrynacji młodzieży w wykonaniu polityków. Gdyby nie przymus synekury i naganianie uczniów to ile osób by przyszło? Na fotkach pustki by były.
Kogo jeszcze nie było ?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2020 r., godz. 13.16
Ludzi zwykłych prawie nie było, sama elita była. Pewnie po prośbie i groźbie. Sąsiadów z Pustek nie było. A, no i liczne poczty były, przeważnie z dzieci co marzły i słabły.
Dodane przez abdul, w dniu 18.03.2020 r., godz. 13.57
Już dawno temu napisałem, że głowackim powinien zająć się psychiatra.
Elita
Dodane przez ci sza, w dniu 18.03.2020 r., godz. 14.56
Ale chryja, szok stulecia, pis wyszkowski do rynsztoku wleciał. Olaboga, co się dzieje w pis zboczeńcy i złodzieje!
Uprzejmie donoszę ...
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2020 r., godz. 22.31
Nie było dyrktor PCPR, chyba nie zostanie z tego powodu ...
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2020 r., godz. 09.31
Dyrektor PCPR pracuje, a nie obchodzi - od obchodzenia jest tam inna pani, bardzo aktywna zresztą
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2020 r., godz. 13.08
Pani aktywna więcej obchodzi niż siedzi w pracy
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2020 r., godz. 16.12
PAD i małżonka poddali się badaniu na kw - można profilaktycznie? można - niech przestanie latać jak ze s... po różnych miejscach, tylko zajmie się swoimi obowiązkami, jak przystało na prezydenta, nie musi doglądać Orlenu, bo tam już siedzi Obajtek, ale aby w każdym! każdym miejscu, gdzie są ludzie był płyn dezynfekcyjny! strategicznie i globalnie, całościowo, nie partyjnie, propagandowo
Do tych wszystkich komunistycznych sługusów i sprzedawczyków
Dodane przez Ja, w dniu 19.03.2020 r., godz. 16.51
Niespodziwałam sie ,że jeszcze w obecnych czasach jest tak wiele osob,które polskich Bohaterów walczących z komunistycznym okupantem opluwają.Sami uważaja się za patriotów,a nie są warci spunięcia na nich.Co do burmistrza i jego świty nie ma co liczyć,aby upamiętniali naszych Bohaterów,bo ludzie ich pokroju i tej pocji politycznej w czasach komuny niszczyli prawdziwych polskich patriotów.Nadal istnieją patrioci i zdrajcy w naszym kraju.Jednak wierzę w to,że dzisiejsi niezłomi o pamęć o tych,którzy odeszli w owych trudnych czsach nigdy nie ustaną w swoich działaniach w dążeniudo pielęgnowania tej pamięci.Dziękuję Panu Markowi Głowackiemu,że nie zdradził Polaków w czasach komunizmu i dziś za pamięć o naszych Niezłomnych.
Do tych wszystkich, co na wyklętych robią politykę i tyłek sobie tym wycierają
Dodane przez Ty, w dniu 19.03.2020 r., godz. 18.04
Zblatowałaś się z "prawdziwymi" patriotami i urządzasz polowanie na czarownice. Władza za wszelką cenę. Nieważne jak, nieważne z kim. Kalka z lat 50. Nie jesteś wyjątkiem.
do ja
Dodane przez On, w dniu 19.03.2020 r., godz. 18.50
Puknij się w pusty łeb.
Niewarci splunięcia.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2020 r., godz. 19.03
Pogarda GODNA UB
Zaśpiewajmy
Dodane przez WYSZKÓW, w dniu 19.03.2020 r., godz. 19.39
ARMIO WYKLĘTA to Miasto o WAS PAMIĘTA !!! ARMIO WYKLĘTA to Miasto o WAS PAMIĘTA ...
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2020 r., godz. 20.28
w sejmie utknął senacki projekt nowelizacji specustawy, m. in. podnoszący wiek dzieci objętych zasiłkiem opiekuńczym do 15 lat - projek nie otrzymał nr i nie jest pewne czy trafi pod obrady sejmu w przyszłym tygodniu - tak w realu wygląda pomoc pisich dla społeczeństwa
Wpis 19 marca godz. 16.51
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.03.2020 r., godz. 05.55
Dziękuję za ten wpis. Z tematem Żołnierzy Wyklętych zetknąłem się po raz pierwszy w latach 80. Wydawaliśmy wówczas o Nich podziemne, nielegalne broszury i książki. Za druk i kolportaż takich publikacji dzisiejsi demokraci z SLD i lewicowo-liberalni ideologowie typu Jerzy Urban wsadzali nas do więzienia i represjonowali w najróżniejszy sposób. Od tego czasu sprawa leży mi na sercu. Oczywiście moja wiedza o Wyklętych ( Niezłomnych) zmienia się cały czas. To samo dotyczy społecznej, patriotycznej i historycznej świadomości wielu Polaków. Obserwuję ten proces również w Wyszkowie i muszę powiedzieć, że generalnie te zmiany są bardzo pozytywne, choć zbyt wolne. Bolszewia i michnikowszczyzna ( właściwie to to samo) tego procesu już wg. mnie nie zatrzyma. Jeżeli chodzi natomiast o pani konstatację, że tak dużo osób opluwa jeszcze Wyklętych – myślę, że to nie jest prawda. Na naszym forum dyskusyjnym działa 3-4 trolli, prawdopodobnie opłacanych, a być może po prostu ludzi zaślepionych nienawiścią do wszystkiego, co polskie, którzy rozsiewają taki bełkot, jak np. ola, czy seledyniak. Do tego bezkarni ubole. Nie jest to jednak masowa skala.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2020 r., godz. 07.46
lekarz Karczewski od kilku dni zapowiada, że został skierowany do szpitala nad Pilicą, w którym brak lekarzy i personelu średniego z powodu kw - zapowiada, zapowiada, zapowiada, ale konkretnie jeszcze nie wie co ma tam robić - w każdym razie zapowiedź ewentualnej aktywności zawodowej i zdjęcie od kilku dni jest, żeby potem nie było, że nie robił nic - propaganda pisich powala
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2020 r., godz. 09.22
jeden z wiceministrów w Ministerstwie Rolnictwa z kw, testują wszystkich swoich, a może tak metodą na ASF, panie Ministrze?
Dodane przez Rodzic, w dniu 20.03.2020 r., godz. 11.09
Nie podniecajcie się tymi sztandarami, bo gdyby pogoda nie dopisała, dzieci stałyby trzy godziny na jeszcze większym zimnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2020 r., godz. 11.21
Panie Marku skoro interesuje się Pan tak bardzo historią okresu powojennego aż do odzyskania niepodległości może by Pan zgłębił i przedstawił historię taty Pana Kaczyńskiego, Rajmunda Kaczyńskiego?
do Głowackiego
Dodane przez patriota, w dniu 20.03.2020 r., godz. 23.26
to co napisałeś w latach 80-tych? a może z pamięcią już nie bardzo?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2020 r., godz. 08.15
PAD szumnie apeluje do społeczeństwa o solidarność i pozostawanie w domach, natomiast ani słowa o wyborach, których pisi, czekając na rozwój sytuacji, nie odwołują: to co ma być, siedzieć w domu czy iść na wybory? cyniczna gra pandemią jest zbrodnią na narodzie, i przyjdzie zapłata i nie pomogą nawet procesje z monstrancjami po ulicach, które kler rozpoczyna
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2020 r., godz. 10.55
A gdzie te opluwanie tzw. wyklętych?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.03.2020 r., godz. 11.15
Kurdupel wylazł z nory żeby powiedzieć, że "nie ma dziś przesłanek, by przełożyć wybory".
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2020 r., godz. 11.55
lekarz Karczewski od czwartu zapowiada, że uda się do pracy w szpitalu nad Pilicą - ktoś wie czy już dojechał i zakasał rękawy?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2020 r., godz. 12.04
pisi, skąpiąc na społeczeństwie, nie wykonują testów na kw, w rezultacie zakażają kolejne szpitale!!!
szli my i tratowali
Dodane przez Rajmund, w dniu 21.03.2020 r., godz. 12.55
Jeżeli złodziejstwo nazwać rekwizycją na rzecz Wojska Polskiego, morderstwo walką z bolszewią, to faktycznie nie ma nic do zarzucenia bohaterom wyklętym. Sąsiedzi mają tylko troche inne zdanie, ale to wiadomo postkomuna i michnikowszczyzna w tej gminie Rząśnik.
Eychler opanuj się.
Dodane przez Ed., w dniu 21.03.2020 r., godz. 14.04
Do wyborów jeszcze daleko, wszystko może się zmienić. Na chwilę obecną nie ma powodów do ich odwołania. A co do inwektyw to panie Eychler jest pan gorszym kurduplem. Jest pan kurduplem umysłowym.
Kaczyński dobrze kombinuje
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.03.2020 r., godz. 15.03
Słusznie zakłada, że im dalej do wyborów tym elektorat Dudy będzie się kurczył. Koronawirus wybiera głównie ludzi po siedemdziesiątce a więc głównie jego elektorat.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2020 r., godz. 16.29
z Watykanu pojawiła się propozycja, aby Wielkanoc została przeniesiona na połowę czerwca! chodzi głównie o msze i procesje, bo takiej utraty dochodów od wiernych, skarbiec Watykanu nie zniesie
do koment.z 21.03.2020 r., godz. 11.15
Dodane przez MaGda, w dniu 21.03.2020 r., godz. 19.21
Niekturzy kurduplom do pięt nie sięgaja.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2020 r., godz. 09.13
prezes wydał dyspensę kwarantannie na czas wyborów, do kościoła też, wg niejakiego Kaczyńskiego, można chodzić - chorować i umierać też można
Moralne Pustki
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2020 r., godz. 10.45
Jak wielu mamy jeszcze sprzedawczyków, co dziś tyłek wycierają sobie wyklętymi, a są sługusami w koalicji z zakamuflowaną komuną i złem. Jak wielu mamy jeszcze zdrajców, co za władzę i pieniądze podepczą ideały, za które ginęli wyklęci. Jak wielu jest fałszywych świętych, co najgłośniej w kościele się modlą, a serca pogardy i nienawiści pełne mają. Wielu z nich za patriotów się wielkich uważa, a splunięcia nie są warci.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2020 r., godz. 14.15
Jak wiele osób robi w Wyszkowie politykę na żołnierzach wyklętych. Ile jest przy tym fałszu i obłudy. Miało być bez wykluczania, bez lansu, a wyszło jak zawsze. Tylko co na to ci wyklęci, patrząc na wszystko z góry? Wiem... nikt się tym nie przejmuje.
do 14.15
Dodane przez Sąsiad, w dniu 22.03.2020 r., godz. 18.49
Sami wyklęci też się tą szopką już nie przejmują.
Dodane przez Kali, w dniu 22.03.2020 r., godz. 19.29
Dodane przez Kali, w dniu 11.03.2020 r., godz. 13.35 Tragiczna i smutna sprawa to kariera twojego syna Głowasiu. Żółtodziób po szkole, bez doświadczenia został dyrektorem w NBP. Orłem w szkole nie był. O taką Polskę walczyli Wyklente?
Piłsudczyku, byłeś w wojsku?
Dodane przez Kali, w dniu 22.03.2020 r., godz. 19.35
Dodane przez Anonim, w dniu 06.03.2020 r., godz. 15.48 Nie liczy się studenckie przysposobienie wojskowe. Gdzie byłeś, kiedy i jaki masz stopień? No i zapomniałeś hipokryto nawiązać do sprawy swojego syna bez doświadczenia na stołku dyrektora NBP. Mówi się, że to frukty od Sakiewicza po akcji z szarpaniem płotka na Krakowskim Przedmieściu. Dziwnie unikasz tematu.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2020 r., godz. 04.59
Kaczyński, w stanie totalnego szału wyborczego toruje Dudzie drogę do zwycięstwa - zgania społeczeństwo do urn wyborczych, potem lazaret, na końcu znowu urna, a prezes zaciera łapeczki
A w finale zagramy z Włochami
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.03.2020 r., godz. 09.35
Oto właśnie państwo z tektury w całej okazałości. W obliczu największej tragedii państwo i jego akolici zajmują się obecnie pierdołami, jakimiś wyklętymi sprzed 70 laty, zawierzaniem służby zdrowia Matce Boskiej no i oczywiście nieodwołalnym terminem wyborów 10-go maja, po trupach. Tych ostatnich akurat nie zabraknie. A w Polsce brakuje wszystkiego co potrzebne do walki z pandemią (masek, respiratorów i zwłaszcza testów, które są praktycznie niedostępne dla zwykłych ludzi) a rządząca banda złodziei wyrzuca w błoto 2 miliardy ROCZNIE (bo na 5 lat jest to 10 mld) na pisowską propagandę w jej własnej, prywatnej telewizji TVP. Za te dwa miliardy złotych Polacy są karmieni kłamstwami i propagandą sukcesu, do której Urban nawet piętami nie dorastał w Stanie Wojennym. Słyszymy że np. testów wykonuje się tyle co potrzeba (czyli sto razy mniej niż np. w Niemczech czy innych krajach w Europie). Umieralność również mamy znikomą, bo przecież wmawiają nam, że powodem zgonów jest co innego. Za chwilę usłyszymy, że przyczyną śmierci pacjenta był oczywiście łupież, a koronawirus, którym był on zarażony nie miał z tym nic wspólnego.
bajka nie polityczna
Dodane przez Josek, w dniu 23.03.2020 r., godz. 13.33
Jest u nas w Wyszkowie jeden taki łysy gostek z kozią bródką , co to chodził kiedyś w seledynowej kamizelce KOD i ciągle mówił po pijaku: - konstytucja, konstytucja,.......... Były, aczkolwiek znany i stały klient nieistniejącego już sklepu Grzybek, pod którym konsumował wyroby polskiego monopolu zagryzając kaszanką "z taniej jatki" i nocując często na ławeczce w parku. Teraz popijając tani środek antyseptyczny Orlenu, zastąpił sobie świat rzeczywisty tym wirtualnym i całodobowo trolluje i hejteruje w internecie pod wieloma nickami w pozycji łamanej. Najchętniej pod felietonami pana Głowackiego, często obrażając go ad personam. Ostatnio jest jednak z nim coś nie tak, coś w nim pękło. Zwierzył się funkcjonaruszowi SB Czarusiowi ze łzami w oczach, że zdemaskowali go na forum Wyszkowiaka i się z niego śmieją, że to nierób żyjący z dorobku rodziców i że takiego "ynteligenta" i wykształciucha" , czyli inżyniera od trzody chlewnej to nawet za komuny w PGR-e w Rząśniku do pracy przy oborniku nie chcieli. PS. Wszelkie podobieństwo do zdarzeń i osób jest przypadkowe. Pozdrawiam !!!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.03.2020 r., godz. 00.13
Kaczyński znów tak jak 2010 roku idzie po trupach do celu. Z tą tylko różnicą, że wtedy kosztowało to życie tylko 96 osób.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.03.2020 r., godz. 00.30
Ministerstwo Zdrowia poprosiło, a WOŚP zakupiło 150 łóżek dla oddziałów zakaźnych. A dlaczego minister zdrowia nie prosi TVP, które dostało na propagandę 2 miliardy? Dlaczego nie poprosi Rydzyka czy kościół, który nawet w czasach tej zarazy na niespotykaną skalę usiłuje dalej żebrać i wyłudzać nasze pieniądze?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 05.52
lekarz Karczewski po głośnych zapowiedziach pojechał na dwue doby do szpitalaw Nowym Mieście, aby pomogać przy jego ewakuacji, po rozwleczeniu tam kw przez personel medyczny z braku środków ochrony i wykonywania testów personelowi - lekarz Karczewski kombinezon miał, gogle miał, uzbrojony po zęby wykonał selfi i udzielił wywiadu, z instrukcją pracy dla dziennikarzy tvn - teraz na ok. 7 dni przechodzi na kwarantannę, a potem test - czy to była ustawka, czy kombinezon nieszczelny, czy też jest to instrukcja dla każdego lekarza, ew zarażonego z kw? podziwiam służbę zdrowia za jej odwagę i heroizm, ale dziwię się, że nie domagają się ochrony swojego życia i tak bez walki idą na rzeź, którą funduje im ta bezczelna i arogancka władza, bo żaden takiej ścieżki ratowania pacjenta, jak lekarz Karczewski, nie przechodzi i takim sprzętem nie dysponuje
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.03.2020 r., godz. 07.05
Przeczytałem spokojnie wpisy seledyniaka, oli i kilku innych tzw. „oświeconych”, którzy mniej lub bardziej gardzą polskim, katolickim, patriotycznym motłochem. Dno dna. Nie ma się nawet do czego odnosić. Trzeba jednak powiedzieć, że Żołnierze Wyklęci są takim papierkiem lakmusowym, który powoduje, że natychmiast ujawniają się ubole, politrucy, również potomkowie „wyzwolicieli”, którzy formatowali PRL na sowiecką modłę, a później umiejętnie wtopili się w krajobraz i robią dziś za tzw. popów ( od POP – Pełniący Obowiązki Polaka). Niestety mam świadomość, że sowiecka szumowina wychowała sobie następców. Przeróżnych Palikotów, Petrów, Kijowskich, Stuhrów albo płci żeńskiej ( lub nijakiej) typu Holland, Środzina, Janda itp. To ludzie zdegenerowani i wynarodowieni. Nienawidzący naszego kościoła. Ale czujący się elitą i próbujący tę swoją pseudoelitarność narzucać zwykłym Polakom. Musimy to zdecydowanie odrzucić i wrócić do prawdziwych, polskich korzeni.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 10.14
Zajmij się lekarzem Grodzkim
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 10.44
pan Głowacki, jak przystało na "wzorcowego" katolika napluł na wszystkich "innych" tuż przed Wielkim Tygodniem - a co do mnie oczywiście, że gardzę wszelkim motłochem, żeby nie wskazywać palcem, jeden jest tylko przykład, co wystarczy za resztę
Dno dna Głowacki. Twój autorytet moralisty właśnie zbankrutował.
Dodane przez Kali, w dniu 24.03.2020 r., godz. 14.03
Dno dna, kiedy POlitruk Głowacki upomina wszystkich dokoła a sam unika tematu "cudownego" awansu swojego syna karierowicza na stanowisko dyrektora w NBP. No i co z tym wojskiem Głowacki.
Resortowa kariera
Dodane przez tabu, w dniu 24.03.2020 r., godz. 17.05
Temat tabu ta kariera młodego Głowackiego. Temat na felieton, a nawet film!
Dodane przez prywaciarz, w dniu 24.03.2020 r., godz. 17.33
Niech M.G. wspomni też o swoim teściu, który przez całe lata komuny był gorszą gnidą niż jakikolwiek esbek, niszczył ludzi i poniżał. Niszczył każdy przejaw samodzielnej działalności gospodarczej. Dziś ta gnida oczywiście jest "patriotą" razem z M.G.
Dodane przez Zygfryd, w dniu 24.03.2020 r., godz. 18.25
Uczepiła się elita Wyklętych i myśli, że zbije polityczny kapitał. Fałszywe to wszystko i mało wiarygodne.
Dodane przez T.kapelusz, w dniu 24.03.2020 r., godz. 22.28
Ehlej nie pajacuj.
Dodane przez Beata Szydło, w dniu 25.03.2020 r., godz. 13.52
Że co, że robimy za mało testów? A ile testów na koronawirusa wykonał rząd PO przez długie 8 lat swoich rządów??? No ile? Żadnego, proszę państwa, żadnego!
do Głowackiego Marusia i Antka od Macierewiczów
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.04.2020 r., godz. 22.21
Nadchodzi wielkimi krokami wielka rocznica. Czy po 10 latach dowiem się wreszcie, czy ostatnie słowo pilota: "ku........waaaaaaaaaa" było przed(-) czy po(-) wybuchu bomby!... " Antoś, Maruś, łyknijcie ze dwie sety płynu dezynfekującego i dajcie nam wreszcie tę odpowiedź, a Ojczyzna wam nigdy tego nie zapomni ...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.04.2020 r., godz. 09.15
Jakaś miesięcznica w rocznicę 10-go? Coś ten, tego... ?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl