Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaZadecydowały problemy kadrowe

(Zam: 10.03.2020 r., godz. 15.16)

Piotr Wykowski, prezes Rhinos Wyszków, opowiedział nam pokrótce o wycofaniu wyszkowskich futbolistów z LFA 1, planach rozwojowych klubu oraz najbliższej przyszłości w drugiej lidze.„Wyszkowiak”: W ubiegłym tygodniu oficjalnie ogłosiliście wycofanie drużyny seniorów z najwyższej grupy rozgrywkowej Ligi Futbolu Amerykańskiego i zejście do LFA 2. Jakie są powody tej decyzji?
Piotr Wykowski: - Głównym powodem jest kadra. Nie ma co ukrywać, drużyna z Wyszkowa jest w stanie pozyskać dużo mniej zawodników niż zespoły z największych miast jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Białystok. Skoro mamy mniej materiału ludzkiego niż rywale, to naturalnym kierunkiem powinien być angaż zawodników z zewnątrz. To wiąże się jednak z dużymi kosztami, a przede wszystkim nasz model działania jest inny. Chcemy, żeby Rhinos był klubem dla wyszkowian, na nich chcemy opierać kadrę. Jest z nami kilku zawodników z Polski, którzy mocno angażują się w rozwój Rhinos i za to bardzo im dziękujemy. Ale to wyszkowianie mają stanowić trzon zespołu. Wracając do tematu – liczymy, że start w LFA 2, gdzie poziom sportowy będzie niższy, przyciągnie na powrót kilku zawodników, którzy zrezygnowali z gry oraz nowych graczy. Nie będzie tutaj już ryzyka, że zderzą się oni na wczesnym etapie rozwoju z mistrzami czy wicemistrzami kraju. Tutaj będziemy w każdym meczu walczyć o zwycięstwo, nie będzie drużyn poza zasięgiem. Poprawi to zdecydowanie morale.

Czy pewnej roli nie odegrały również względy finansowe?
- Nie, jeśli chodzi o finanse to pomiędzy LFA 1 a 2 różnice w kosztach są stosunkowo niewielkie. Finansowo kolejny rok wyszliśmy na plusie, więc mieliśmy zasoby, żeby grać w „jedynce”. Tutaj zadecydowała kadra.

Kiedy podjęliście decyzję o zejściu do LFA 2?
- Decyzję podjęliśmy już w listopadzie ubiegłego roku. Pomysł najpierw omówiliśmy na kilku spotkaniach z zawodnikami. Były to trudne rozmowy. Rozważaliśmy różne możliwości alternatywne, rozmawialiśmy m.in. z kilkoma mniejszymi klubami z Warszawy o fuzji itp. Niestety, żadnego z tych pomysłów nie mogliśmy zrealizować. Pozostało zejście ligę niżej. Gdy doszliśmy do porozumienia w klubie, skonsultowaliśmy sprawę z władzami miasta oraz sponsorami.

Zatem drużyna przygotowuje się do rozgrywek LFA 2. Czy w okresie zimowym podjęliście jakieś ruchy kadrowo-transferowe? Pozyskaliście importów?
- Wstępnie mamy zakontraktowanego zawodnika z Hiszpanii. Jest to gracz defensywny. W najbliższych tygodniach podejmiemy ostateczną decyzję w jego sprawie. Mamy również podpisany kontrakt z nowym quarterbackiem (rozgrywający – przyp. red.), jest to Amerykanin, który 17 marca pojawi się w Wyszkowie. Na razie nie chcę zdradzać, jak się nazywa, gdy przyjedzie, to niezwłocznie zrobimy prezentację. Jest to doświadczony zawodnik i trener, który u nas będzie pełnił rolę koordynatora ofensywy wspólnie z Szymonem Berbeciem.

Czy do drużyny dołączyli jacyś wyszkowianie? Ostatnio przeprowadzaliście spotkania rekrutacyjne, z jakim skutkiem?
- Tak, mamy trzech nowych zawodników pochodzących z rekrutacji, którzy będą stawiać swoje pierwsze kroki w futbolu amerykańskim. Jest również jeden zawodnik z Polski, który chce grać w naszych barwach. Pozostaje doprecyzować warunki umowy z nim. Mamy też kilka powrotów, które bardzo mnie cieszą, ale o nich poinformujemy oficjalnie również bliżej sezonu.

W LFA 2 będziecie rywalizować w grupie północnej, w której obok Rhinos zagrają Olsztyn Lakers, Tytani Lublin, Wilki Łódzkie i Białe Lwy Gdańsk. Jaki cel stawiacie przed sobą na ten sezon?
- Naszym celem jest oczywiście finał LFA 2. Grupa nie jest jednak łatwa, Olsztyn i Wilki to drużyny, które również rywalizowały przed momentem w LFA 1. Białe Lwy Gdańsk na pewno mocno wzmocnią się kadrowo po rozpadzie jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiego futbolu – Seahawks Gdynia. Grupę uzupełniają Tytani Lublin, zespół o bardzo szerokiej kadrze. Celujemy w finał, a nasze założenia zweryfikuje jak zwykle boisko.

Co by było, gdybyście wygrali rozgrywki LFA 2? Weszlibyście do LFA 1 czy pozostali nadal na drugim froncie?
- Na to pytanie nie potrafię jeszcze odpowiedzieć. Zobaczymy, jak nasze zejście do LFA 2 wpłynie na kadrę drużyny. Ruszyliśmy z drużyną juniorską i liczę, że w przyszłości stanie się ona źródłem zawodników do zespołu seniorów. Jak powiedziałem wcześniej – zobaczymy, jak potoczy się ten sezon i będziemy podejmować decyzję na podstawie oceny naszego potencjału.

Czy juniorzy poza treningami będą również brać udział w oficjalnych rozgrywkach?
- Na razie tylko trenują, w trakcie sezonu wystawimy ich w kilku turniejach futbolu flagowego. Jeden z takich turniejów chcemy zorganizować w sierpniu w Wyszkowie. Planujemy wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Władze miasta są otwarte na współpracę w tej kwestii, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa impreza dojdzie do skutku.

Czy obok niej możemy spodziewać się jakichś atrakcji dla kibiców w najbliższym sezonie?
- Chcemy na pewno reaktywować konkursy w trakcie meczów, zarówno dla najmłodszych kibiców, jak i dla trochę starszych. Chcemy rozpocząć współpracę z DJ-em, który będzie koordynował doping na trybunach oraz zabawiał widzów. Oczywiście pozostają komentatorzy, którzy będą na żywo relacjonowali, co się dzieje na boisku. Chcemy poprawić gastronomię podczas spotkań, bo ona trochę zawodziła w ostatnim sezonie. Będą transmisje internetowe na żywo z każdego spotkania.

Czy możemy spodziewać się jakichś zmian w funkcjonowaniu samej Ligi Futbolu Amerykańskiego i środowiska futbolowego?
- Tak, najważniejszą informacją jest fakt powołania związku sportowego, który obecnie jest w czasie rejestracji. Będą w nim zjednoczone wszystkie kluby futbolu amerykańskiego w Polsce. Jest to bardzo ważna nowość, związek będzie oficjalnym podmiotem współpracującym z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Obecnie czekamy jeszcze na zgodę z IFAF-u (Międzynarodowa Federacja Futbolu Amerykańskiego – przyp. red.). Gdy dostaniemy ich aprobatę, to Ministerstwo zarejestruje związek.

Czy oznacza to powrót Kadry Narodowej?
- Dokładnie tak, jest to priorytet władz związku. Powrotu Kadry Narodowej spodziewamy się w 2021 r. (pierwsze mecze). W tym roku na pewno dokończone zostaną wszelkie formalności dotyczące związku, co oznacza, że przyszłoroczne rozgrywki LFA będą już odbywały się pod jego kuratelą. Całe środowisko idzie dynamicznie do przodu.
Rozmawiał Turu

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2020 r., godz. 13.58
Będzie miał pan radny więcej czasu na kontrole pieców w ramach walki ze smogiem. P.S. A czy już radny Wykowski dowiedział się kto stoi za podpaleniem składowiska opon w Wyszkowie?
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2020 r., godz. 21.24
Ta jego ekologia to ściema. Malowany radny bezradny.
do Anonim
Dodane przez Gall, w dniu 16.03.2020 r., godz. 23.24
Anonim, żal czytać twoich wypocin. Nie zapomnij się z tego jadu wyspowiadać przy konfesjonale bo będzie ściema.🙏
Szmall
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2020 r., godz. 09.58
Nam żal było słuchać wypocin ekologa Wykowskiego. Ale cieszy, że te wypociny były pierwszym i ostatnim występem radnego. Teraz ekolog siedzi cicho na 4 literach.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2020 r., godz. 10.34
Zabłysnął jak gwiazda, zgasł jak iskierka. Czego się nie robi dla własnego tyłka. Żal to tylko Wyszkowa i jego mieszkańców.
autochton z anonimów
Dodane przez Kompler, w dniu 18.03.2020 r., godz. 09.35
Anonim nie masz jaj, ujadasz jak kundelek na posesji. Jak masz jakieś halo, to nie chowaj się jak troll internetowy i nie pluj żółcią bo się udławisz, tylko wezwij na pojedynek. Nawet do Janusza ci daleko bo ten to chociaż z jajami......
Dodane przez Janusz, w dniu 18.03.2020 r., godz. 10.18
Pojedynek? Mało ci pajacu porażek? Rozwiąż drużynę i załóż bojówkę łobuzie.
Dodane przez Do Janusza, w dniu 18.03.2020 r., godz. 14.27
Janusz co za zainteresowanie, zajmij się swoimi czterema literami bo chyba ci się nudzi;) pewnie ci w życiu „nie wyszło” co? biedny internetowy troll żal mi Cię.
do Anonima
Dodane przez Kompler, w dniu 18.03.2020 r., godz. 18.12
czytaj ze zrozumieniem, przecież napisane było, że do poziomu Janusza trochę ci brakuje 😁 Nie można tak nadużywać pojęć. Znam Pana Wykowskiego i nie jest tak jak piszesz. Tak jak zasugerował Gall, wyspowiadaj się i nie obrażaj nikogo więcej, tego ci życzę, pozdrawiam😏
"nie obrażaj nikogo więcej"
Dodane przez Do Komplera, w dniu 18.03.2020 r., godz. 19.55
- kulturalny. Cytuję "Anonim nie masz jaj, ujadasz jak kundelek na posesji. Jak masz jakieś halo, to nie chowaj się jak troll internetowy i nie pluj żółcią bo się udławisz, tylko wezwij na pojedynek. Nawet do Janusza ci daleko bo ten to chociaż z jajami......"
Dziękuję
Dodane przez WYSZKÓW, w dniu 18.03.2020 r., godz. 20.32
Dajcie już spokój, bo ta polemika niepotrzebnie schodzi na manowce. Drużyna była objawieniem nie tylko lokalnym i WYSZKÓW jest i będzie dumny z jej wspaniałych osiągnięć bez dwóch zdań. Decyzja jest całkowicie zrozumiała. Dziękuję.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2020 r., godz. 00.25
Rhinos Wyszków-Olsztyn 35:38, Rhinos Wyszków - Białystok 0:41 Poznań- Rhinos Wyszków 21:10 Zielona Góra- Rhinos Wyszków 30:7 Rhinos Wyszków - Gdynia 0:72 itd. Wyniki mówią same za siebie. W tym roku to prawdopodobnie w ogóle nie będzie rozgrywek więc po co dodawać filozofii, można było lepiej przeznaczyć kasę na sport.
do Anonima
Dodane przez Kompler, w dniu 19.03.2020 r., godz. 09.01
W końcu do Ciebie częściowo dociera, możemy się różnić ale powinniśmy się szanować , nie szkalować Nikogo, tym bardziej z ukrycia. Bo to płytkie. Anonim, niestety Ty zainicjowałeś ten hejt i nie ma to nic wspólnego z polemiką. Mimo wszystko życzę wszystkiego najlepszego i niech tak zostanie. Pozdrawiam
fakty
Dodane przez halcia obserwator, w dniu 19.03.2020 r., godz. 09.36
fakty są takie że anonim ni z gruszki ni z pietruszki zaatakował kogoś tam po artykule, a dopiero na koniec pisze o aspekcie sportowym, o co tu chodzi? Potem jest zdziwiony wręcz zbulwersowany reakcją innych, wow co za tupet . Na szczęście kompleksy można leczyć.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2020 r., godz. 11.47
Aspekt sportowy, jak widać jest fatalny. W pici polo można podleczyć kompleksy.
Do Anonim
Dodane przez Bogdan, w dniu 19.03.2020 r., godz. 12.19
2018 rok, 7 drużyna w kraju w NAJWYŻEJ KLASIE ROZGRYWKOWEJ (tak abyś zrozumiał). Miasto, które ma tyle mieszkańców ile przeciętne osiedla w miastach z którymi walczyli. Zajęli 7 miejsce, a Ty nie mogłeś się wyciągnąć z długów i okręgówki. I mówisz o aspekcie sportowym. Pokaż cokolwiek, że potrafisz zrobić coś więcej jak trolować w internecie. Rhinos do boju, jesteśmy z Wami!
do czytających
Dodane przez 007, w dniu 19.03.2020 r., godz. 13.01
ten Anonim naprawdę myśli, że jest anonimowy...., dobre
do Bogdana
Dodane przez Jacek, w dniu 19.03.2020 r., godz. 13.17
on tego nie jest w stanie zrozumieć, taki człowiek niestety
Rhinos, wartość niewątpliwie dodana !!!
Dodane przez WYSZKÓW, w dniu 19.03.2020 r., godz. 20.27
Rhinosi dostarczyli wielu mieszkańcom wiele radości.Trochę podobnej do tej, której przed kilku laty dostarczył mieszkańcom w siatkówce Camper. Obie drużyny zapisały świetlaną kartę wyszkowskiego sportu. Zrobiły miastu wspaniałą promocję. Rhinosi nadal prezentują wysoki poziom, co przełoży się na atrakcyjność przyszłego sezonu. Będzie więcej wygranych meczy, będzie nie mniej radości. Dobrze, że są. Szacunek.
i jeszcze a pro po ekologii
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2020 r., godz. 21.30
wytępimy trucicieli powietrza, nie będzie ściemy, nie od razu Kraków .........
Dodane przez Będzie jak sanepid przykazał, w dniu 25.03.2020 r., godz. 11.54
Niech radny najpierw zacznie o wytępienia insektów na własnym grzebieniu.
Dodane przez kibic, w dniu 25.03.2020 r., godz. 12.22
WYSZKÓW zachowaj powagę. KS Camper to mistrz I ligi, super pomysł prezesa Czyżaka i jego współpracowników, to klub kibica i wielu aktywnych ludzi. Gdyby nie brak decyzyjności samorządu, z Nowosielem i jego doradcami na czele, brak hali sportowej, to bylibyśmy jak Zawiercie czy Będzin. Teraz mamy gorszą sytuację ale liczę na awans do II ligi. Teraz nie wiadomo jak siatkówka będzie funkcjonowała w tym roku, ale w przyszłym. Przy okazji pytanie, co robią dwaj prezesi w WOSiR, gdy nic się nie dzieje ? Po co był ten drugi prezes ?
a jednak
Dodane przez Będzie jak Sejmik uchwalił, w dniu 25.03.2020 r., godz. 22.25
Radny nie musi, a Sejmik obliguje, to jest tylko kwesta czasu
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2020 r., godz. 22.26
Dwaj prezesi i wielu dyrektorów. 1. od hali, 2. od basenu 3. od boiska. Planują nowa bieżnię i pewnie kolejna synekurę dla 4. dyrektora. Korty też mają chyba oddzielnego dyrektora.
Bezjajeczny
Dodane przez Moc, w dniu 26.03.2020 r., godz. 12.25
Jak i bycie radnym Piotrusiu panie. Kwestia czasu, chyba, że znowu coś w spadku Piotruś pan wydziaduje. Dziadować nauczył się.
Dodane przez Pocieszyciel, w dniu 26.03.2020 r., godz. 15.35
Strasznie zakompleksiony i zawistny jest, ten znany nam Anonim czy też Moc, zwał jak zwał nieważne. Życzymy sukcesów, proszę się nie dołować, będzie dobrze, będzie jeszcze moc👌👍😁 Tylko więcej wiary w siebie 😉

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta