Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraRodzice przedszkolaków zapłacą więcej

Ikona
(Zam: 31.05.2011 r., godz. 11.58)

Od 1 września samorząd wprowadza w przedszkolach opłatę 2,90 zł za godzinę zajęć wykraczających poza podstawę programową. Do tej pory obowiązywała opłata miesięczna wynosząca 130 zł.

Owa podstawa programowa to pięć godzin zajęć realizowanych w publicznych przedszkolach. Za każdą kolejną godzinę trzeba będzie zapłacić stawkę 0,09 proc. wysokości przeciętnego wynagrodzenia, co daje kwotę 2,90 zł. Do tej pory obowiązującą stawkę miejscy radni uchwalili w 2003 r.
- Od tego czasu wydatki w przedszkolach wzrosły, m.in. na remonty, inwestycje, wynagrodzenia dla nauczycieli – tłumaczyła na sesji 26 maja naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miejskiego Anna Gołębiewska.
Świadczenia, za które zapłacą rodzice obejmować będą: gry i zabawy, zajęcia, nadzór nauczyciela i pracowników obsługi nad dzieckiem, przygotowanie miejsca do wypoczynku i snu przedszkolaków, przygotowanie ich do udziału w uroczystościach i innych imprezach. W opłatę nie są wliczone koszty ubezpieczenia dziecka od nieszczęśliwych wypadków, zajęć dodatkowych organizowanych na prośbę rodziców lub opiekunów prawnych oraz wyżywienia.
Radni ustalili trzydziestoprocentową ulgę dla drugiego i kolejnych dzieci z danej rodziny. Zasady pobierania opłat będą zapisane w umowie, jaką dyrektorzy przedszkoli będą zawierać z rodzicami.
W tym roku miasto zarezerwowało w budżecie na utrzymanie przedszkoli 6 515 820 zł, miesięcznie na ten cel wydaje 542 985 zł.
J.P.

Komentarze

jak to?
Dodane przez Jakub, w dniu 01.06.2011 r., godz. 11.37
Przecież pobieranie opłaty tzw. "Stałej" jest nielegalne! Czy ci radni o tym wiedzą? I jeszcze tę opłatę podwyzszają? Przedszkole ma prawo pobierac pieniadze za posiłki i zajecia doatkowe, na inne sparwy dostae pieniadze z urzędu gminy. Więc pytam o co chodzi?
Dodane przez Mama przedszkolaka, w dniu 03.06.2011 r., godz. 09.50
Chore.... jak to wszystko jest mozliwe?! Przeciez jest tak jak moj poprzednik napisal. To nie legalne. Dziura budzetowa sie powieksza a wie trzeba ja zalatac naszym kosztem.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl