Pierwsza porażka Bugu

(Zam: 03.03.2020 r., godz. 09.53)

Niepokonany do tej pory w zimowych meczach sparingowych Bug Wyszków doznał pierwszej porażki. Podopieczni trenera Mielczarczyka ulegli Makowiance Maków Mazowiecki 2:3.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 22 lutego na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Pierwsza połowa należała do zawodników IV-ligowej Makowianki (10. miejsce w grupie północnej na półmetku rozgrywek). W czasie jej trwania goście trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców. Przy każdej bramce rywali wydatny udział mieli jednak piłkarze Bugu, którzy popełnili kilka kosztownych błędów. Do przerwy 0:3 dla Makowianki. Wznowienie gry przyniosło lepszą jakość po stronie wyszkowian. Pierwszą szansą na zmniejszenie prowadzenia gości był rzut karny egzekwowany przez Mateusza Maciaka, niestety nieskutecznie. Ten sam zawodnik zrehabilitował się jednak kilka minut później bramką zdobytą po rzucie rożnym. Kontaktowe trafienie zanotował nieco później Łukasz Kowalczyk. Niestety, było to wszystko na co stać było Bug w starciu z wyżej notowanym rywalem. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:2.
Bug Wyszków - Makowianka Maków Mazowiecki 2:3 (0:3)
Bug: N. Laskowski - Ł. Damętko, M. Maciak, R. Nogaj, K. Maciak - N. Wouters, J. Rejnuś, Ł. Łada, P. Wojtkowski – Ł. Kowalczyk, Ł. Kamiński. W II połowie zagrali także: F. Augustyniak, J. Kopiejewski, M. Rogulski, M. Rytelewski, Sz. Skoczeń, K. Rosa, V. Flores, zawodnik testowany.
W następnym meczu sparingowym Bug zmierzy się na własnym boisku z występującym w siedleckiej okręgówce Tygrysem Huta Mińska (lider tabeli na półmetku sezonu). Mecz planowany jest na sobotę 29 lutego.