Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaPastele Iwony Wyszatyckiej

(Zam: 11.02.2020 r., godz. 09.21)

Miejską bibliotekę warto odwiedzać nie tylko po to, by korzystać z bogatego księgozbioru. Placówka regularnie prezentuje wystawy i prace wyjątkowych twórców. Tym razem w sali im. prof. Ludwiga Maciąga można oglądać pastele Iwony Wyszatyckiej.  • (fot. Łukasz Obrębski/Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna)
Ekspozycja miała swoją oficjalną premierę 29 stycznia podczas wernisażu z udziałem artystki. Iwona Wyszatycka ukończyła studia na wydziale sztuk pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest muzeologiem, konserwatorem, historykiem sztuki. W latach 1979-2009 pracowała na stanowisku kustosza w Muzeum Mazowieckim w Płocku, w latach 2010-2018 wykładała w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Jest członkinią Stowarzyszenia Muzealników Polskich i Towarzystwa Pastelistów Polskich. Tworzy w technice pasteli, akwareli i batiku. Być może niektórzy pamiętają jej wystawę batik (technika polegająca na nakładaniu wosku i barwników na tkaninę), które prezentowała w miejskiej bibliotece wiosną 2016 r.
Tym razem Iwona Wyszatycka w Wyszkowie pokazała pastele. Artystka prezentuje na nich różnorodne pejzaże. Ekspozycję można podziwiać do 25 lutego w godzinach pracy biblioteki.
26 lutego godz. 18.00 w sali im. prof. Ludwika Maciąga odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja „Rzeka Bug”. Wstęp wolny.
Stanisław Baj – ur. w 1953 r. w Dołhobrodach na Podlasiu. Studiował w latach 1972-1978 na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie po kierunkiem profesorów Michała Byliny, Jacka Siennickiego i Ludwika Maciąga. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Od 1982 r. jest pracownikiem dydaktycznym Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Autor ponad 80 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą, uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz prywatnych kolekcjach krajowych i zagranicznych.
J.P.

  • (fot. Łukasz Obrębski/Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna)

  • (fot. Łukasz Obrębski/Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna)

  • (fot. Łukasz Obrębski/Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna)

  • (fot. Łukasz Obrębski/Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl