Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Rezerwy przegrały z liderem

(Zam: 24.05.2011 r., godz. 11.08)

1:0 na korzyść GKS-u Dąbrówka zakończyło się spotkanie lidera z wiceliderem tabeli grupy warszawskiej B-klasy. Mimo że w składzie Bugu II Wyszków wystąpili praktycznie sami ,,młodzieżowcy”, to jednak zespół Arkadiusza Mielczarczyka stoczył bardzo wyrównane zawody z silnym rywalem.

Spotkanie ,,na szczycie” tabeli B-klasy zostało rozegrane w sobotę 21 maja w Dąbrówce. Z powodu równolegle rozgrywanego meczu Bugu Wyszków z MKS-em Przasnysz, w szeregach zespołu trenera Mielczarczyka, wystąpili praktycznie sami młodzieżowcy. Pomimo tego, spotkanie było wyrównanym widowiskiem. W pierwszej połowie minimalnie przeważali gospodarze. Bramka, która jak się później okazało, dała Dąbrówce zwycięstwo w całym meczu padła w 20. minucie. Błąd w tej sytuacji popełniła trójka wyszkowskich defensorów, którzy pozwolili napastnikowi rywali przyjąć długą piłkę z głębi pola, odwrócić się w stronę bramki i skutecznie uderzyć. Wyszkowianie odpowiedzieli w pierwszej połowie jedną groźną sytuacją. Bardzo agresywne dośrodkowanie w pole karne posłał ze skrzydła Damian Maryniak, piłka przeturlała się na wysokości trzeciego metra, jednak nikt nie zdołał zamknąć tej sytuacji.

W drugiej odsłonie do odważniejszych ataków ruszyli wyszkowianie, którzy przejęli inicjatywę na boisku. Piłkarze Bugu stworzyli sobie trzy dobre okazje do wyrównania, jednak żadnej nie wykorzystali. Dwukrotnie dobrze główkował Jacek Gołębiewski, raz piłka uderzyła w poprzeczkę, za drugim razem z kolei wybił ją z linii bramkowej obrońca. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał również Łukasz Kamiński. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem ekipy z Dąbrówki. Tym samym podopieczni trenera Stefana Majewskiego mają na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Bugiem, natomiast od trzeciej Błyskawicy Warszawa wyszkowian dzieli trzy oczka.

GKS Dąbrówka – Bug II Wyszków 1:0 (1:0)

Bug: A. Archacki – A. Gołębiewski, J. Gołębiewski, M. Maciak, D. Maryniak, P. Podleś, A. Parobczyk (76. – K. Prus), A. Szymański (46. – A. Nikodemski), Ł. Kamiński, K. Gerek.

Najbliższym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie Bednarska Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 29 maja w Wyszkowie.

Lotnisko Modlin – Bednarska Warszawa 2:1
Huragan II Wołomin – Błyskawica Warszawa 0:5
Marcovia 2000 II Marki – Wisła Zakroczym 4:0
KS II Wesoła – Wicher II Kobyłka 1:3

1. GKS Dąbrówka 42 54-25
2. Bug II Wyszków 37 58-27
3. Błyskawica Warszawa 34 56-24
4. Marcovia 2000 II Marki 29 43-24