Zwycięski Bug

(Zam: 24.05.2011 r., godz. 11.15)

Dwa pewne zwycięstwa w rozegranych w tym tygodniu spotkaniach ligowych zanotował Bug Wyszków. Podopieczni trenera Andrzeja Prawdy pokonali w środę na własnym obiekcie Wkrę Żuromin 5:0, a w sobotę ograli na wyjeździe MKS Przasnysz 4:2. Aż pięć trafień w tych meczach zanotował Michał Herman.

Już pierwsze minuty środowego meczu z Wkrą Żuromin pokazały, kto będzie dominującą stroną spotkania. W jednej z premierowych akcji dobrego podania od Łukasza Szali nie wykorzystał Adrian Rowicki strzelając nad bramką. W 14. minucie wynik spotkania otworzył świetnie dysponowany tego dnia Michał Herman. Wyszkowski pomocnik przejął piłkę zaraz za polem karnym, po piąstkowaniu bramkarza gości i ładnym strzałem przelobował wszystkich znajdujących się w szesnastce piłkarzy. Premierowe trafienie nieco uspokoiło sytuację na boisku, przez kwadrans żaden zespół nie przeprowadził realnie groźnej akcji. Na 2:0 podwyższył prowadzenie wyszkowian w 38. minucie Łukasz Szala. Wyszkowianin ładnym strzałem z powietrza zakończył bardzo dobrą akcję swojego zespołu. Do końca pierwszej odsłony utrzymało się dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.

Po przerwie na listę strzelców ponownie wpisał się Herman. Wyszkowianin w 60. minucie przejął piłkę po długim podaniu Mateusza Boguta i po minięciu zwodem jednego z rywali strzelił pewnie obok dalszego słupka. Dziesięć minut później było już 4:0. Piłkę po wyrzucie z autu otrzymał Maciej Biernacki, po czym płaskim strzałem pokonał słabo interweniującego bramkarza gości. Na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem wynik spotkania ustalił Herman. Wyszkowski pomocnik ustrzelił tym samym hat-tricka w tym meczu.

Bug Wyszków – Wkra Żuromin 5:0 (2:0)

Bramki dla Bugu: M. Herman 14., 60., 85., Ł. Szala 38., M. Biernacki 70.

Bug: D. Matusiak (46. M. Bogut) – W. Woźniak, Sz. Chalski (k), D. Pruszkowski, A. Wróbel (68. – M. Wajdzik) – M. Herman, K. Krzywicki, M. Biernacki, Ł. Szala – Ł. Kowalczyk (78. – Ł. Kamiński), A. Rowicki (85. - J. Rejnuś).

MKS Ciechanów – Nadnarwianka Pułtusk 1:2

Sobotni mecz pomiędzy Bugiem Wyszków a MKS-em Przasnysz został rozegrany na stadionie w Przasnyszu. Spotkanie lepiej rozpoczęli wyszkowscy piłkarze. Wynik już w 4. minucie meczu otworzył Herman. Niespełna dziesięć minut później strzałem zza pola karnego wyrównał najskuteczniejszy piłkarz MKS-u, Paweł Olszewski. W 22. minucie rywale objęli prowadzenie, po dość szczęśliwym trafieniu rykoszetem. Wyrównał Adrian Rowicki, który pokonał golkipera miejscowych strzałem głową w 27. minucie. Jeszcze przed przerwą swoją skuteczność potwierdził Herman wyprowadzając Bug na prowadzenie. Wyszkowianin zdobył swoją drugą, a trzecią dla Bugu bramkę w 39. minucie, mocnym strzałem z 15. metrów. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 3:2.

W drugiej odsłonie gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, wyszkowianie prowadzili grę z kontry. Jedna z szybkich akcji przyniosła Bugowi kolejną bramkę. Do dośrodkowania z prawej strony boiska najwyżej wyskoczył Łukasz Kowalczyk i strzałem głową ustalił wynik na 4:2. Do końca spotkania stroną nieco odebrać sobie wygranej.

MKS Przasnysz – Bug Wyszków 2:4 (2:3)

Bramki dla Bugu M. Herman 4., 38., A. Rowicki 27., Ł. Kowalczyk 63.

Bug: D. Matusiak, W. Woźniak, Sz. Chalski, D. Pruszkowski, A. Wróbel (90. – Jarczak), M. Herman, K. Krzywicki, M. Biernacki, Ł. Szala (85. – M. Wajdzik), Ł. Kowalczyk, A. Rowicki.

Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie MKS Ciechanów. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 28 maja o godzinie 16.00 w Ciechanowie.

Wkra Żuromin – MKS Ciechanów 2:0
Nadnarwianka Pułtusk – Huragan Wołomin 1:1
Korona Ostrołęka – Marcovia 2000 Marki 1:3
Kasztelan Sierpc – Victoria Sulejówek 0:1
Iskra Krasne – Hutnik Warszawa 0:3
Kryształ Glinojeck – Mławianka Mława 1:0
Tęcza 34 Płońsk – Wisła II Płock 11:3

1. Hutnik Warszawa 66 71-17