Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Dla Niepodległej

(Zam: 26.11.2019 r., godz. 11.33)

Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Brańszczyku włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu”.Uczestnicy uroczyście przemaszerowali z flagami z placu przy szkole pod pomnik Jana Pawła II w Brańszczyku, na którym o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie keyboardu.
Następnie odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości pod hasłem „Dla Niepodległej”. Zebrani obejrzeli film pt. „Od Pieśni Legionów do Hymnu” oraz film o zmieniających się granicach Polski na przestrzeni przeszło 1 000 lat. Chór szkolny oraz wszyscy zebrani zaśpiewali pieśni patriotyczne i żołnierskie, m.in. „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Piosenka małego patrioty”, „Serce w plecaku”. Podczas apelu uświadamiano znaczenie takich wartości, jak wolność, patriotyzm, ojczyzna, niepodległość, kształcono postawy szacunku do symboli narodowych. Przedstawiono także sylwetki polskich bohaterów. Była to piękna uroczystość o niezwykle podniosłym, patriotycznym charakterze.
Ponadto, w październiku uczniowie ZSS w Brańszczyku wzięli udział w akcji „BohaterON – włącz historię!” zorganizowanej przez Fundację Sensoria. Jej celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku. Dzięki niej uczniowie poznali historie niezwykłych ludzi, którzy byli uczestnikami Powstania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie wykonały kilkanaście kartek dla bohaterów, którzy bronili naszej stolicy.
ZSS w BrańszczykuKomentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2019 r., godz. 12.49
Flaga na wiele okazji. Świetna inwestycja.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl