Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyNoc z biblioteką

(Zam: 22.10.2019 r., godz. 09.52)

Na fascynujący wieczór z nauką i zabawą swoich najmłodszych czytelników wraz opiekunami zaprosiła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. Spotkanie w ramach akcji „Noc bibliotek” było okazją do poznania m.in. kultury brazylijskiej.„Noc bibliotek” 5 października odbyła się po raz piąty. To ogólnopolska inicjatywa mająca na celu promowanie czytelnictwa i korzystania ze zbiorów bibliotek „jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji” – czytamy na stronie nocbibliotek.pl. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Wzięło w niej udział 1 761 placówek.
Także wyszkowska książnica przygotowała w sobotni wieczór szereg atrakcji i niespodzianek. Wśród nich była wizyta gości z Brazylii, którzy wraz z autorką książek obcojęzycznych dla dzieci Karoliną Nowakowską otwierali młodych słuchaczy na naukę języków obcych oraz kulturę, geografię Brazylii. Dzieci podczas tego spotkania były bardzo aktywne, z radością powtarzały nowe słówka, których się nauczyły.
Nie był to jednak koniec zabawy i wrażeń, jakie przygotowała biblioteka na sobotni wieczór. Dzieci poznawały kontynenty, wzięły udział w zajęciach ruchowych, obejrzały adaptację komiksu „Ptyś i Bill” itp. W ten sposób wspólnie spędziło czas ponad 50 osób.
Odwiedzający bibliotekę mogli zwrócić (bez dodatkowych opłat za przetrzymanie) i wypożyczyć książki, a także założyć kartę biblioteczną.
J.P.Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl