Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaObniżenie podatków, ale bez rozdawnictwa

(Zam: 11.10.2019 r., godz. 13.33)

Lider listy komitetu Konfederacja Wolność i Niepodległość Krzysztof Tołwiński 3 października na placu Miejskim spotkał się z wyborcami. Towarzyszyli mu kandydaci z powiatu wyszkowskiego: Bartłomiej Bryk, Roman Składanowski, Beata Jończyk.Krzysztof Tołwiński utyskiwał na jakość demokracji w Polsce.
– Bardzo dziwimy się formacji Prawo i Sprawiedliwość, która odwołuje się do najwyższych wartości – Bóg, honor, ojczyzna – w naszej opinii profanując je. Odwołuje się do pojęcia Żołnierzy Wyklętych. Jak można się odwoływać do tych wartości, a jednocześnie w formie neobolszewickiej zadawać śmierć publiczną Polakom, ludziom tu stojącym, którzy bronią wartości narodowych i gospodarki narodowej – stwierdził. – My czujemy się jak ci, którzy po 1945 r. powiedzieli „nie” zniewoleniu. My mówimy „nie” neobolszewizmowi, które wprowadza PiS, kryptosocjalizmowi i niszczeniu gospodarki rynkowej, z którą mamy do czynienia w formie rozdawnictwa. To niszczenie finansów publicznych. W niedługim czasie będziemy musieli za to zapłacić.
Krzysztof Tołwiński, na co dzień rolnik, proponuje zmniejszenie biurokracji w instytucjach działających w sferze rolnictwa i realną pomoc rolnikom. Konfederacja chce zapewnić Polakom bezpieczeństwo zdrowotne, żywnościowe.
– Mamy pięć instytucji, które badają naszą żywność i są niestety niewydolne. Zgodnie z raportem Najwyższej Izby Kontroli, jesteśmy jako społeczeństwo truci na masową skalę poprzez żywność przetworzoną – stwierdził kandydat. – Naszym zadaniem będzie powołanie Agencji Bezpieczeństwa Żywnościowego, wydolnej finansowo, która by skutecznie nadzorowała żywność.
– W rozwoju gospodarczym ogranicza nas nadmierna biurokracja. Kiedy wprowadza się nowe przepisy, obywatelom rzuca się kłody pod nogi. Urzędnicy zamiast wspomagać rozwój gospodarczy, ograniczają go i komplikują. Istotne jest uproszczenie przepisów – dodała Beata Jończyk.
– Rozwijanie socjalizmu, programów socjalnych niszczy naszą gospodarkę, demotywuje ludzi do pracy, bo muszą płacić słone podatki. Nie chcemy płacić kary grzywny za pracę w postaci podatku dochodowego – stwierdził Bartłomiej Jończyk. – Mówi się o ściąganiu Polaków z zagranicy. W jaki sposób mamy ich przekonać, by płacili tutaj wysokie podatki? Zostaną tu ci, którzy są wspierani przez państwo za lenistwo – dodał. – Planujemy zrobić największe w Polsce cięcie podatków. 1 000 plus dla każdego obywatela pracującego poprzez zniesienie podatku dochodowego. Do tego paliwo może kosztować 3 zł/l. W ten sposób nakręcimy naszą gospodarkę.
Roman Składanowski zwrócił uwagę na „wiernopoddańczą politykę PiS w stosunku do amerykańsko-żydowskiego lobby światowego”.
– Podkładamy się tak, że przerasta to ludzkie pojęcie – stwierdził, wspominając m.in. o ustawie 447 i obawie zwrotu Żydom tzw. majątku bezspadkowego.
– Mamy do czynienia z niebezpieczną grą militarną, gospodarczą, ideologiczną. PiS realizując interesy amerykańsko-izraelskie prowadzi nas w bardzo zgubnym kierunku. Jako Konfederacja gwarantujemy, że takiej polityki w stosunku do USA i Izraela nie będziemy realizować. Dajemy gwarancję suwerenności, godności, rozsądku w geopolityce – dodał Krzysztof Tołwiński.
Kandydat opowiada się za likwidacją powiatów jako szczebla samorządowego i przekazanie ich kompetencji gminom.
J.P.

Komentarze

Dodane przez roms, w dniu 11.10.2019 r., godz. 14.23
Tzw. zwrot mienia bezspadkowego nie jest żadnym zwrotem a uwłaszczeniem środowisk żydowskich niebędących następcami prawnymi tragicznie zmarłych obywateli polskich. Kwestię tę, poruszyłem już 4 lata temu na spotkaniu wyborczym z prof.Krystyną Pawłowicz, ale jej zdumiewająca - zamiast oczekiwanej autorytatywnej - odpowiedź wprawiła mnie w osłupienie.
@roms
Dodane przez czytelnik, w dniu 11.10.2019 r., godz. 23.05
Na początek pierwszy cytat: "(...)Urzędnicy zamiast wspomagać rozwój gospodarczy, ograniczają go i komplikują(...)". O ile się nie mylę to urzędnicy mają obowiązek przestrzegać przepisów i porządku prawnego ustanowionego przez organ ustawodawczy czyli sejm - bez względu czy im się to podoba czy nie. O co więc macie pretensje do urzędników? O to, że muszą pracować w zgodzie z bublami autorstwa wybrańców narodu z Wiejskiej? Prowadzicie kampanię do Sejmu, zaproponujcie coś konkretnego i konstruktywnego. Cytat drugi czyli obietnica, którą przebijacie całą konkurencję i za realizację której zagłosuję na was w ciemno: "Dajemy gwarancję suwerenności, godności, rozsądku w geopolityce". Jaką gwarancję? :) Co do reszty zgoda.
@czytelnik
Dodane przez roms, w dniu 11.10.2019 r., godz. 23.47
Indagujesz mnie w sprawie nie moich wypowiedzi. Nie dziękuję a winszuję deklaracji głosowania na "nas".

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl