Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2020 r., imieniny Bogusławy, Teodozji

XIX Harcerski Rajd „Start!”

(Zam: 01.10.2019 r., godz. 13.26)

W słoneczny wrześniowy weekend podwyszkowskie lasy zapełniły się żądnymi przygód harcerzami. Stało się to z powodu XIX Harcerskiego Rajdu „Start!”, który w dniach 13-15 września odbył się w okolicach Zabrodzia i Łochowa.Uczestnicy (w zdecydowanej większości członkowie Hufca Wyszków) przebyli przez trzy rajdowe dni pieszo ok. 40 km. Motywem przewodnim i celem imprezy było poznawanie różnych dziedzin, wokół których harcerze z całej Polski koncentrują swoją codzienną służbę, nazywanych „harcerskimi specjalnościami”. Wśród niełatwych rajdowych wyzwań były takie, jak m.in. konstruowanie kosmicznych rakiet z plastikowych butelek (latały naprawdę wysoko!), kierowanie ruchem drogowym, przekradanie się przez leśne gęstwiny, prezentowanie dorobku niestandardowych artystów, czy udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym pilarzom.
Sobotni wieczór był dla wszystkich czasem refleksji i zadumy przy obrzędowym ognisku. Nostalgiczne chwile rozświetlały gwiazdy, będące tematem przewodnim kominkowych rozważań. Tego wieczora rajdowi „Start” zostało nadane imię harcmistrza Andrzeja Zaorskiego. Przy blasku ognia wraz z grupą Rdzewiejących Niezbędników wspominaliśmy zmarłego kilka lat temu druha Jędrka, który przez lata był i nadal pozostaje dla wielu harcerskim autorytetem. Rajd zakończyliśmy w niedzielę mszą, wspólnym podsumowaniem i apelem w malowniczym otoczeniu kompleksu pałacowego w Łochowie.
Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Organizatorzy
Organizatorzy rajdu serdecznie dziękują Starostwu Powiatu Wyszkowskiego za pieniądze na wyżywienie i transport uczestników, Wydziałowi Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie za sponsorowanie nagród oraz Stacji Paliw Horex w Łączce za darowiznę na cele organizacyjne. Pragną również podziękować wszystkim „starym” harcerzom, których wkład w zachowanie międzypokoleniowego charakteru rajdu „Start” jest nieoceniony.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl