Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Teatr i malarstwo

(Zam: 01.10.2019 r., godz. 13.09)

W znajdującej się na terenie dworca kolejowego Galerii PeKaP 13 września odbyła się prezentacja spektaklu grupy Połamani Słowem i obrazów członków Stowarzyszenia FormAT.Połamani Słowem to grupa teatralna działająca w Środowiskowym Domu Samopomocy „Soteria” w Wyszkowie. Prowadzi ją terapeuta, pedagog specjalny, pedagog teatru Urszula Roguska, która wystąpiła wraz ze swoimi podopiecznymi w spektaklu zatytułowanym „Lustra”. Przygotowała scenariusz, scenografię i wyreżyserowała przedstawienie. W poczekalni dworca aktorzy i widzowie spotkali się, by zanurzyć się w historii odnoszącej się do ludzkich pragnień, wrażliwości, osamotnienia, marzeń. Był to premierowy pokaz „Luster”. W minionym tygodniu Połamani Słowem prezentowali go też podczas V Przeglądu Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami, który odbył się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Zarówno w PeKaP-ie, jak i w „Hutniku” Połamani Słowem byli gorąco oklaskiwani.
- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego spektaklu, pokazujecie świat ludzi, którzy chcą, tak jak my wszyscy, być akceptowani, kochani, mieć przyjaciół. Powiedzieliście przy tym coś ważnego – że marzycielami są wybrańcy. Trzeba marzyć, bo marzenia się spełniają. Bądźmy wszyscy marzycielami – podkreśliła uczestnicząca w pokazie przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska.
Drugą częścią spotkania było otwarcie wystawy poplenerowej „Pod wierzbami”. W również tak zatytułowanym plenerze odbywającym się po raz czwarty w gospodarstwie agroturystycznym „Dom pod wierzbami” Barbary Polak w Jackowie Dolnym wzięli udział: Agnieszka Długołęcka, Leszek Gapski, Joanna Furgalińska, Jan Nowak, Małgorzata Zofia Maćkowiak, Henryk Kiełczewski, Michalina Derlicka, Tamara Baczkowska-Urban.
Stowarzyszenie Form Artystycznych i Turystycznych FormAT powstało w 2013 r. Od 2014 r. prowadzi Galerię PeKaP, w której organizuje wystawy malarskie i fotograficzne.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl