Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Bug idzie jak burza

(Zam: 06.09.2019 r., godz. 15.06)

Czwarte zwycięstwo z rzędu w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 w lidze okręgowej zanotował zespół seniorów Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Mielczarczyka pokonali w ubiegłą sobotę Dąb Wieliszew 2:0.

Spotkanie zostało rozegrane na stadionie rywali w Wieliszewie. Przed jego rozpoczęciem obie drużyny miały status niepokonanych w tym sezonie rozgrywkowym.
Jako pierwsi odważniej zaatakowali gospodarze. Wieliszewianie byli bliscy zdobycia bramki, m. in. obili słupek i poprzeczkę bramki Laskowskiego. W środkowej fazie pierwszej połowy Bug zaczął przejmować inicjatywę. Zaowocowało to pierwszą bramką, którą w 41. minucie lobem nad bramkarzem zdobył Łukasz Kowalczyk. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. W drugiej odsłonie ponownie początek należał do gospodarzy. Wyszkowska defensywa radziła sobie jednak z ofensywnymi zakusami wieliszewian. W 82. minucie rywali odarł z nadziei Kowalczyk, który po podaniu Łady po raz drugi tego dnia pokonał miejscowego gokipera, tym samym ustalając wynik spotkania na 2:0. Gratulujemy!
Dąb Wieliszew - Bug Wyszków 0:2 (0:1)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk 41. i 82.
Bug: N. Laskowski - D. Penkul (46. - K. Rosa), R. Nogaj, M. Maciak, K. Maciak - Ł. Damętko, P. Polowczyk, Ł. Łada, P. Wojtkowski (60. - P. Połodziuk) - Ł. Kamiński, Ł. Kowalczyk (90. - J. Kopiejewski).
W następnej kolejce Bug wraca na własne boisko. W sobotę 7 września wyszkowianie będą podejmować silną Escolę Varsovia Warszawa. Początek meczu o godz. 15.00. Liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy, a wszystkich kibiców zachęcamy do wsparcia wyszkowskiego zespołu.