Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraWalczyli o Puchar Wójta

(Zam: 29.08.2019 r., godz. 15.12)

Na przystani w Brańszczyku 17 sierpnia obyły się Zawody o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk w konkurencjach kajakarstwo i łódka pychówka.Imprezę zorganizowała gmina Brańszczyk wraz z Gminnym Domem Kultury w Brańszczyku i Janem Szymanikiem, który użyczył pychówkę. Kajaki dostarczył Grzegorz Kaflik (Agroturystyka u Kaflika), a w organizację włączyło się także koło Polskiego Związku Wędkarskiego (organizując szkółkę wędkarską).
W zawodach polegających na przepłynięciu łódką pychówką zwyciężył od lat bezkonkurencyjny Stanisław Kowalski, II miejsce zajął Piotr Wyszyński.
W zawodach kajakowych zwyciężyli Jan Szymanik i Marek Ziętara, II miejsce zajęli Rafał Kowalski i Damian Kowalski, III – Katarzyna Bereda i Piotr Wyszyński, IV –Natalia Orłowska i Marek Rogalski, V – Klaudia Chryszczanowicz i Jakub Chryszczanowicz, VI – Anna Filipiak i Anna Mazurek.
Werdykt jurorów odczytał dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Krzysztof Bereda, który poprowadził kilkugodzinną imprezę. Nagrody wręczał wójt Wiesław Przybylski.
- Te zawody to wieloletnia tradycja naszej gminy, tym bardziej cenna, że Brańszczyk znajduje się nad rzeką i był kiedyś osadą flisacką. Cieszę się, że te tradycje są kontynuowane. Sam 15 lat temu z najstarszym synem startowałem w tych zawodach – podkreślił wójt.
W ramach imprezy odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. Wystąpili też członkowie Klubu Seniora z Brańszczyka pod kierunkiem Dariusza Pieńkosa.
J.P.


Komentarze

puchar wójta
Dodane przez anonim, w dniu 29.08.2019 r., godz. 15.58
....a co takie smutne miny? a gdzie kibice? co? impreza nie udała się? wstyd i boruta panie wójcie! gdyby nie te śpiewaczki z koła gospodyń zostałoby siedem osób, Kowalski i wójt!-zadowolony oczywiście! daj spokój chłopie! nie nadajesz się !
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2019 r., godz. 20.41
A gdzież tam smutne. Popatrzcie uważnie. Wójt, dyrektor, kleryk, radni, wszyscy uśmiechnięci i radośni. Udało się wykonać kawał dobrej roboty. A że zabrakło startujących i publiczności? Poczekajmy, organizatorzy nauczą się. Mają przed sobą całe cztery lata. Pytanie, czemu nie pokazano na zdjęciach księdza?
Brańszczyk
Dodane przez Brańszczyk, w dniu 04.09.2019 r., godz. 10.35
To są zawody o puchar wójta,widać ludzie przez ostatni rok poznali pana i nikt takiego pucharu nie chce. Opowiadanie o tradycji, chłopie ty tą tradycję niszczysz
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2019 r., godz. 07.13
Epokowe osiągnięcie"naszej" nowej władzy. Przeniesiono GOPS w Brańszczyku na piętro do Ośrodka Zdrowia. Ale niestety pojawił się problem z łazienką. Jak na razie pracownice GOPS korzystają z łazienki w.... urzędzie gminy. Żaden problem, wystarczy przejść kilkaset metrów. Odkryto następny problem, bo zapomniano o parkingu dla pracownic GOPS. Ale i tym razem poradzono sobie z problemem. Wystarczy szybciutko zająć miejsca przy Ośrodku Zdrowia, kiedy jeszcze nie ma chorych w Ośrodku. A chorzy? No właśnie, ale jest rozwiązanie. Mogą przecież wstać wcześniej przed pracownicami GOPS, prawda kochana nasza władzo? A gdzie winda, ktoś zapyta? Podpowiem rozwiązanie. Drabina i...po problemie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl