Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Kolejne lato bez plaży

(Zam: 28.08.2019 r., godz. 12.29)

W połowie wakacji na sesji Rady Miejskiej wróciła sprawa plaży. Samorząd jej nie zorganizował, za to niektórym mieszkańcom zaproponował darmową godzinę na basenie.- Co się stało, że w tym roku jej nie ma? – podjął temat plaży radny Paweł Turek.
- W zeszłym roku skończyło się nam pozwolenie wodno-prawne na korzystanie z tego terenu. Musielibyśmy wystąpić o nie do Wód Polskich, by plażę uruchomić – stwierdziła naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Edyta Wittich.
Według niej, w przypadku Wyszkowa na bazie nowych przepisów prawa wodnego w grę wchodziłoby utworzenie tylko kąpieliska okresowego (30 dni). Wspomniała także, że w całym kraju, nie tylko w Wyszkowie, brakuje ratowników wodnych.
- Koszt organizacji całej plaży to 200 tys. zł za miesiąc. Patrząc, jaką mamy pogodę w lipcu, byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto – uznała naczelnik.
- Dużym powodzeniem cieszą się darmowe wejścia dzieci i młodzieży oraz opiekunów na basen, większym niż w ubiegłym roku – dodał burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Za zgodą rady robimy inwentaryzację i koncepcję basenów otwartych. Odbyły się wizyty studyjne naszych urzędników na basenach otwartych w kilku miastach w kraju. Jeśli nic dramatycznie nie zmieni się w finansowaniu samorządów, za dwa lata będziemy mieli bezpieczne baseny otwarte.
- Jest problem z ratownikami, a my mamy zamiar tworzyć baseny otwarte? Więc ten problem nadal będzie istniał – stwierdził Adam Szczerba. – Nie mówmy, że w wakacje basen jest darmowy – darmowa jest pierwsza godzina korzystania przez dziecko, a potem trzeba normalnie płacić. Basen jest więc darmowy częściowo. A im rzadziej plaża jest otwierana, tym koszt jej uruchomienia będzie większy.
- Koszty plaży podniosła zmiana prawa wodnego – powtórzył burmistrz. – W ofercie wakacyjnej staramy się wybrać system optymalny, na który gminę stać, i z którego skorzysta jak najwięcej osób. Zależy nam na powszechności – nie, żeby jedna rodzina weszła i siedziała pięć godzin, ale aby pięć rodzin skorzystało po godzinie.
- Z ratownikami mieliśmy problem, ale przedsięwzięliśmy kroki pozwalające zabezpieczyć się w dłuższej perspektywie – szkolimy własnych ratowników i jesteśmy przekonani, że w dłuższym czasie nasze etaty będziemy w stanie obsadzić – zapewniła zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
Wakacyjna oferta na basenie obowiązuje do 23 sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Jest skierowana do zameldowanych mieszkańców gminy Wyszków – dzieci i młodzieży szkolnej (do ukończenia szkoły średniej) po okazaniu legitymacji szkolnej, osób 60 + po okazaniu dowodu tożsamości, rodzica, który wchodzi na basen z co najmniej jednym własnym dzieckiem do 13 roku życia.
Czas nieodpłatnego pobytu wynosi 60 minut, każda kolejna minuta płatna jest zgodnie z cennikiem.
W minionym roku gmina nie uruchomiła plaży na Bugiem z powodu budowy kładki wzdłuż mostu kołowego.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl