Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, TeodoraBorkowski tenisowym Mistrzem Wyszkowa

(Zam: 28.08.2019 r., godz. 12.20)

Piotr Borkowski triumfował w Tenisowych Mistrzostwach Wyszkowa pod honorowym patronatem burmistrza. Zawodnik okazał się najlepszy spośród 27 uczestników.

Mistrzostwa Wyszkowa zostały zorganizowane przez klub Tenis w Rybienku Leśnym w dniach 10-11 sierpnia. Do zawodów przystąpiło aż 27 zawodników i zawodniczek (honoru płci pięknej broniły dwie tenisistki). Rywalizacja miała charakter turniejowy. Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych rund turnieju, które pozwoliły wyłonić czwórkę półfinalistów.
I runda (pięciu zawodników otrzymało wolny los):
Łukasz Karolewski - Michał Niegowski 6:2
Marcin Piechociński - Marcin Bryk 2:6
Zbigniew Rosłoń - Daniel Szkopek 5:7
Łukasz Dyl - Monika Wultańska 6:0
Tomasz Mieszało - Mateusz Powierza 6:4
Bartosz Dusiński - Artur Marchel 4:6
Andrzej Błachno - Marcin Kaźmierczak 6:3
Adrian Karp - Krystian Bobowski 4:6
Joanna Przychodzień - Marcin Obrębski 1:6
Mateusz Kwiatkowski - Rene Arm 3:6
Przemysław Nasiadka - Erwin Puchała 0:6
II runda:
Piotr Borkowski - Łukasz Karolewski 6:1
Marcin Bryk - Daniel Szkopek 1:6
Łukasz Dyl - Tomasz Mieszało (walkower dla Dyla)
Artur Marchel - Tobiasz Gołębiewski (walkower dla Marchela)
Przemysław Skoczeń - Andrzej Błachno 6:2
Krystian Bobowski - Adrian Pergoł (walkower dla Bobowskiego)
Marcin Obrębski - Rene Arm 2:6
Erwin Puchała - Bartek Błachno 3:6
III runda:
Piotr Borkowski - Daniel Szkopek 6:3
Łukasz Dyl - Artur Marchel 3:6
Przemysław Skoczeń - Krystian Bobowski 4:6
Rene Arm - Bartek Błachno 1:6
Spotkania półfinałowe zostały rozegrane w niedzielę 11 sierpnia. Półfinały grano do dwóch wygranych setów do sześciu gemów. W pierwszym półfinale, faworyt, Piotr Borkowski, pokonał Artura Marchela 2:0 (6:3, 6:1). W drugim meczu półfinałowym spotkali się Bartek Błachno i Krystian Bobowski. Faworyzowany Błachno nie potrafił znaleźć recepty na ofensywnie usposobionego Bobowskiego. Ten ostatni już po pokonaniu Skocznia w ćwierćfinale wyrósł na czarnego konia turnieju. Zasłużone zwycięstwo z Błachno wynikiem 2:0 (6:2, 6:1) wprowadziło Krystiana do ścisłego finału imprezy i potwierdziło jego dobrą dyspozycję. W meczu o trzecie miejsce Bartek Błachno odbudował swoją grę i po dość jednostronnym widowisku pokonał Marchela 2:0 (6:1, 6:1), tym samym wywalczając najniższy stopień podium. Finał miał jednego faworyta i był nim Piotr Borkowski. Rywalizujący z nim Bobowski nie zamierzał jednak składać broni i pokazał, że nie znalazł się na tym etapie przypadkiem. Ostatecznie mecz zamknął się w dwóch setach, obu wygranych przez Borkowskiego, odpowiednio 6:2 i 6:3. Gratulujemy!
Najlepsza czwórka turnieju została wyróżniona pamiątkowymi dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi i finansowymi. Te ostatnie zapewnili sponsorzy imprezy: Auto Sztych, Alter Bud, Pizzeria Pepperoni
Yonex. Patronat nad mistrzostwami objęła Gmina Wyszków i Burmistrz Wyszkowa. Organizatorów należy pochwalić za kolejny wzorowo zorganizowany turniej.
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta