Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

90 pijanych kierowców od początku roku

(Zam: 28.08.2019 r., godz. 12.07)

Kierujący motorowerem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany przez świadka. Drugi z kierowców miał blisko promil i wsiadł za kierownicę opla. Nie miał prawa jazdy.

Tylko w ciągu jednej doby policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W powstrzymaniu od dalszej jazdy pijanego motorowerzysty pomógł świadek, który w Brańszczyku zatrzymał 40-latka i powiadomił policję. Motorowerzysta miał ponad 1,5 promila. Drugiego z kierujących policjanci zatrzymali w Lubielu Nowym. 22-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Miał blisko promil alkoholu w organizmie.
Od początku tego roku wyszkowscy policjanci zatrzymali 90 nietrzeźwych kierujących. 25 z nich było sprawcami zdarzeń drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 11 zostało rannych. Kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, ale oprócz odpowiedzialności prawnej, spoczywa na nich przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzkie.
Pamiętajmy, że pijany kierowca stwarza śmiertelne zagrożenia na drodze. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być od wpływem alkoholu. Reagujmy, gdy widzimy, że pijany wsiada za kierownicę.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl