Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaRejsy katamaranem w wakacje

(Zam: 28.08.2019 r., godz. 10.27)

Dzięki Stowarzyszeniu na rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego z Serocka dostępne są kursy tramwajów wodnych Serock-Kuligów-Popowo Kościelne-Serock.Stowarzyszenie realizuje projekt współfinansowany ze środków powiatu wyszkowskiego w ramach zadania w zakresie kultury fizycznej i turystyki pod tytułem: „U ujścia Bugu – organizacja przeprawy promowej w Gminie Somianka”. Tramwaje wodne są prawdziwą atrakcją Turystycznej Krainy Dolnego Bugi i Narwi w okresie wakacyjnym. Kursują dwa katamarany pasażerskie Albatros 1 (po Narwi) i Albatros 2 (po Bugu). Przeprawa ta stanowi dopełnienie pętli rowerowej wokół Zalewu Zegrzyńskiego. Tramwaje wodne są dostępne w każdą sobotę i niedzielę w czasie wakacji (od 1 lipca do 1 września b.r.) .
Katamarany spełniają także rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej, gdzie można otrzymać informację o lokalnych atrakcjach turystycznych, bezpłatne wydawnictwa (mapy, ulotki i przewodniki) reklamujące miejscowe pensjonaty, smażalnie ryb, restauracje, wypożyczalnie kajaków i rowerów
Katamaran zabiera jednorazowo nawet do dwunastu pasażerów oraz osiem rowerów. Bilet kosztuje 5 zł w jedną stronę.
Na terenie powiatu wyszkowskiego mamy do wyboru trasę: Popowo Parcele-Kuligów (i dalej do Serocka). Albatros 2 odjeżdża z Popowa o godz. 12.30, 13.30, 14.30, 15.30.
Aby dojechać do miejsca postoju katamaranu w Popowie-Parcele, należy jechać ul. Do Przystani, następnie kierować się drogą prosto do Bugu na wał. Tam za małym rondem zieleni zatrzymuje się tramwaj (nie należy wchodzić na teren Ośrodka). Kontakt Albators 2 tel. 609 511 418.
Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego planuje również organizację wycieczek dla grup zorganizowanych (dla 12 lub 24 osób) na trasie, połączone ze zwiedzaniem Skansenu w Kuligowie nad Bugiem oraz degustacją miejscowych potraw.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl