Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaBiesiadowanie bez granic

(Zam: 28.08.2019 r., godz. 10.20)

Konkursy, koncerty, plac zabaw, stoiska gastronomiczne to tylko niektóre atrakcje imprezy „U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic”, która odbyła się 30 czerwca w Barcicach. Jej gwiazdą była discopolowa formacja Mejk.Na imprezę odbywającą się na placu przy remizie zaprosiła gmina Somianka. W upalną niedzielę mieszkańcy i przyjezdni mogli odpocząć po parasolami obserwując to, co działo się na scenie. Grupa teatralna Domino działająca w Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie zaprezentowała spektakl „Kot w butach”. Wystąpiła też grupa taneczna Carpe Diem, również z wyszkowskiej placówki.
Ważnym momentem było rozstrzygniecie konkursu wiedzy ekologicznej oraz kulinarnego. Pierwszy z nich adresowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Somianka i powiatu wyszkowskiego. Dzieci rozwiązywały test liczący 25 pytań jednokrotnego wyboru. Udział w nim wzięło 7 osób. I miejsce zajął Dawid Jeż, II – Rozalia Kuchta, III – Wiktoria Gałdys.
W konkursie kulinarnym mogły wziąć udział osoby fizyczne, organizacje zrzeszone zarejestrowane i niezarejestrowane (np. Koła Gospodyń Wiejskich, rady sołeckie, rady kościelne, OSP itp.) z gminy Somianka, powiatu wyszkowskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować jedną potrawę z ryb. To wyzwanie podjęło 5 osób. I miejsce zajęła Wiesława Jakacka, II – Iwona Jeż, III – Dorota Rakowska, wyróżnienia: Katarzyna Staśkiewicz, Beata Rakowska.
Tego dnia publiczność bawiła się oglądając występ iluzjonisty Marcina Cichomskiego, koncerty grup Mejk oraz Fenix.
Odbyły się warsztaty „Wędkarz amator”, można było oglądać wystawę „Bug – rzeka życia”. Wśród stoisk były gastronomiczne, z rękodziełem artystycznym, zabawkami itp. Dla dzieci przygotowano m.in. dmuchany plac zabaw.
„U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic” zostało dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl