Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyKiedyś ginęły kwiaty, a teraz…

(Zam: 27.08.2019 r., godz. 15.38)

Wielu mieszkańcom plac Miejski sprawił radość, ale straży miejskiej i policji przysporzył sporo pracy. Dochodzi do przypadków skakania po pergolach, picia alkoholu i innych wybryków. Przypominamy, że teren ten jest monitorowany.

Kamery są nowoczesne, pozwalają z dużą precyzją nawet w nocy określić wizerunek osób niewłaściwie zachowujących się na placu. Niemal od początku jego funkcjonowania Urząd Miejski apeluje, by nie kąpać się w fontannie, nie zatykać jej dysz, nie skakać po kubikach itp. i przestrzegać regulaminu tego miejsca.
Temat zachowania niektórych użytkowników placu miejskiego poruszyli też uczestnicy debaty o bezpieczeństwie zorganizowanej 17 czerwca w bibliotece miejskiej.
- Jestem porażona tym, jak zachowują się mieszkańcy na tym terenie. Sugerowałam, jak oznakować ten plac m.in. wskazując, gdzie szalet miejski – podkreśliła dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie Beata Kiliańczyk-Szawłowska. – Mam doniesienia, jak osoby korzystają z poidełka – trzeba napisać, która miska do czego służy, bo teraz są wykorzystywane w sposób niewłaściwy.
W opinii burmistrza Grzegorza Nowosielskiego wyszkowianie w końcu przyzwyczają się do placu i nauczą się z niego korzystać.
- Jakiś czas temu w naszym mieście nie było rabatów kwiatowych, bo m.in. aksamitki były kradzione, a dziś wiszą drogie kwiaty, jest zieleń miejska i ona nie ginie. Myślę, że za chwilę nauczymy się korzystać z tego placu i innych urządzeń, przestrzeni miejskiej – stwierdził. – Jest dla nas wyzwaniem podejmowanie działań, by urządzenia były sprawne, bezpieczne, służyły mieszkańcom. Nie zrażajmy się, mieszkańcy nauczą się stosować do regulaminu, a ci, którzy się nie dostosują będą poddawani sankcjom. Kąpiel w fontannach nie jest bezpieczna ani wskazana, jako gmina pracujemy nad budową basenów otwartych. Optymistycznie rzecz ujmując, w ciągu dwóch lat powinny powstać.
Burmistrz przypominał, że w czasie wakacji, podobnie jak rok temu, dzieci i młodzież z gminy Wyszków mogą korzystać bezpłatnie z pływalni „Błękitna” w ramach wakacyjnej oferty przygotowanej przez samorząd.
- Coś nowego zawsze na początku sprawia trudności, każda zmiana pociąga przejściowe kłopoty, ale jestem przekonany, że niedługo nie będziemy pamiętali o tych przejściowych trudnościach. Ci, którzy niewłaściwie korzystają z placu Miejskiego to jednostki, a dzieci mają opiekunów, rodziców, więc trudno je obarczać winą za niewłaściwe zachowanie – zaznaczył burmistrz.
- Na placu jest monitoring – 6 kamer. Jeśli jest tylko wolny patrol, interweniujemy tam. Wszystko jest nagrywane, wyciągniemy konsekwencje wobec łamiących prawo – podkreślił podczas debaty komendant policji insp. Michał Toporkiewicz.
Gmina zaoferowała w ubiegłym roku bezpłatny basen zamiast miejskiej plaży, z której prowadzenia zrezygnowała. Przez dwa letnie miesiące 2018 r. skorzystało z darmowej oferty ponad 11 tys. osób. Dotyczy ona dzieci i młodzieży szkolnej z gminy Wyszków, osób 60 + i rodziców opiekujących się dzieckiem do 13 roku życia.
Samorząd nie organizuje plaży, ponieważ zaostrzyły się przepisy i wymogi dotyczące jej prowadzenia. Koszt jej stworzenia, zgodnie z nowymi zasadami, gmina wycenia na ok. 200 tys. zł.
Docelowo przy istniejącej pływalni gmina chce stworzyć centrum sportu i rekreacji zawierające m.in. odkryte baseny. Na przygotowanie koncepcji tego miejsca przeznaczyła w tym roku 50 tys. zł.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl