Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2020 r., imieniny Krystyny, Sabiny

Lekcja czytania z pisarką

(Zam: 27.08.2019 r., godz. 14.59)

Po raz pierwszy w Wyszkowie odbyło się spotkanie w ramach akcji społecznej Fundacji Tygodnika Powszechnego „Lekcje czytania”. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida dyskutowali z pisarką, poetką Barbarą Klicką o „Opowieści podręcznej” Margaret Atwood.  • fot. Justyna Pochmara
Spotkanie odbyło się 12 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie w ramach projektu „Mój status: REaD” mającego na celu szerzenie czytelnictwa. Wyszkowskie licealistki realizują go biorąc udział w olimpiadzie społecznej „Zwolnieni z teorii”.
„Lekcje czytania” ma na celu budzenie zainteresowania literaturą. Polega na rozmowie o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami, krytykami, profesorami. Akcję wspiera firma Quad Graphics (drukuje m.in. „Tygodnik Powszechny”). Tygodnik nie uzyskał bowiem dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dotację uzyskiwał przez ostatnie 5 lat, pokrywała ok. 2/3 budżetu przedsięwzięcia).
Wtorkowe spotkanie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej było okazją do dyskusji na temat „Opowieści podręcznej”, ważnych zjawisk społecznych, zjawiska władzy, podporządkowania, norm itp. Młodzież przygotowała też własne wizje utopii i antyutopii, dyskutując o sensie ich tworzenia na przestrzeni dziejów, popularności, jaką cieszy się antyutopia w literaturze itp.
„Tygodnik Powszechny” zachęca osoby zainteresowane organizacją „Lekcji czytania” w szkole, bibliotece, podczas festiwalu itp. Do kontaktu za pośrednictwem adresu e-mail lekcjaczytania@tygodnik.com.pl.
J.P.

  • fot. Justyna Pochmara

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl