Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Piąte miejsce w Polsce

(Zam: 27.08.2019 r., godz. 14.55)

W Elblągu odbył się XXVI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży. Jest to największa impreza unihokeja, która gromadzi najlepsze drużyny szkolne w kraju i ma rangę mistrzostw Polski. Do zawodów przystąpiły dziewczęta z Zabrodzia, które po świetnej grzej zajęły bardzo wysokie, piąte miejsce!W ramach festiwalu rozegrano m.in. X Mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych, XV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (7 i 8 klasy szkół podstawowych i 3 klasy gimnazjów) oraz XIII Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Podstawowych (klasy 6 i młodsze). Na 6 halach rywalizowało 95 drużyn i ponad 1 300 zawodników.
W Igrzyskach Dzieci dziewcząt do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn, które w drodze losowania podzielono na 4 grupy:
Wyniki meczów grupowych:
Zabrodzie – Brudzew 3:3
Zabrodzie – Godkowo 2:1
Zabrodzie – Międzylesie 6:0
Zabrodzie – Kramarzyny 4:2
Dzięki dobrym występom w grupie D udało się awansować do najlepszej ósemki, z której utworzono kolejne dwie grupy: E i F.
W grupie F rozegraliśmy kolejne dwa mecze (mecz z Brudzewem został zaliczony z poprzedniej fazy rozgrywek). Niestety, pierwszy z nich – z Nowym Dworem Kwidzyńskim – przegraliśmy 2:5. Poprzez niekorzystne dla nas wyniki innych meczów w grupie (Orzysz – Brudzew 1:1, Brudzew – Nowy Dwór Kwidzyński 1:2) nawet wygrana w ostatnim meczu z Orzyszem nie dałaby nam awansu do półfinału. Po remisowym meczu z Orzyszem (2:2) stanęliśmy do walki o 5 miejsce. Był to dla nas ostatni meczu turnieju, w którym zmierzyliśmy się z SP Domanowo. Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane. Po regulaminowym czasie gry remisowaliśmy 2:2 i o wyniku miały zadecydować rzuty karne... Na szczęście nasze dziewczęta zachowały zimną krew i rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść. W serii rzutów karnych świetnie spisała się bramkarka Kinga Skoczeń, która nie dała się ani razu zaskoczyć!
Podczas igrzysk ulegliśmy tylko jednemu zespołowi – SP Nowy Dwór Kwidzyński. Jak się później okazało, była to drużyna, która ostatecznie zajęła I miejsce w zawodach.
Skład reprezentacji: Martyna Redlicka, Kinga Skoczeń, Lilianna Getka, Julia Perlan, Ewelina Kryszkiewicz, Natalia Wójcik, Kinga Buczna, Maria Ruszczak, Anna Zaręba, Maria Połodziuk (kapitan), Natalia Wielgolaska, Natalia Górecka. Sylwia Zaręba (opiekun), Maciej Mędrzycki (opiekun).
Piąte miejsce w największych krajowych zawodach to kolejny wielki sukces unihokeistek z Zabrodzia.
Opracował: MM

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl