Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaWarto zainteresować władze centralne

(Zam: 27.08.2019 r., godz. 14.40)

Przedstawiciele władz samorządowych spotkali się z wicemarszałek Marią Koc m.in. prosząc o pomoc w sprawie zagospodarowania pałacu w Dębinkach.

Jak poinformował wójt Krzysztof Jezierski podczas majowej sesji Rady Gminy, wręczył wicemarszałek list, w którym prosi o pomoc poruszając dwie kwestie.
- Jedna sprawa to kwestia podziału terenu i wydzielenia działek budowlanych. Moim zdaniem, jest to niekorzystne dla terenu i zmniejsza atrakcyjność pałacu. Będziemy starali się przeanalizować sytuację, by ten podział wyeliminować z porządku prawnego – stwierdził. – Warto by było też zainteresować władze rządowe tym obiektem. Można by wykorzystać go na muzeum upamiętniające Norwida, zwłaszcza, że za dwa lata przypada 200 rocznica jego urodzin. Pani wicemarszałek obiecała pomoc – zaznaczył wójt. – Uważam, że ministerstwo kultury jest instytucją mogącą podołać zadaniu zagospodarowania obiektu. Ani Starostwo, ani gmina Zabrodzie, ani fundacja dzierżawiąca ten teren nie jesteśmy w stanie samodzielnie tego zrobić, zwłaszcza, że stan prawny nieruchomości nie jest jeszcze uregulowany.
- Pojechaliśmy do pałacu na wizję lokalną, by sprawdzić jego stan. Zachęcamy wszystkich do tego, by nagłośnić sprawę, byśmy mogli znaleźć kogoś, kto pomoże nam i fundacji ten zabytek odrestaurować – dodała przewodnicząca rady Gminy Sylwia Marciszewska.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl