Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 czerwca 2022 r., imieniny Pawła, PiotraSeryjny podpalacz zatrzymany

Ikona
(Zam: 24.05.2011 r., godz. 11.59)

Mieszkańcy Starego Lubiela mogą już spać spokojnie. Od kilku tygodniu na tym terenie grasował seryjny podpalacz. Łączna suma strat wynosi 200 tys. zł. W sobotę 14 maja dziewiętnastoletni Wojciech D. został zatrzymany przez policję, a dwa dni później Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt zapobiegawczy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

W czasie trzech tygodni w Starym Lubielu (gmina Rząśnik) płonęły trzy budynki gospodarcze. Do pierwszego z pożarów doszło drugiego dnia świąt wielkanocnych (25 kwietnia), wtedy spaleniu uległa drewniana stodoła kryta eternitem. Wewnątrz znajdowały się maszyny rolnicze oraz siano. Tydzień później (1 maja), w tej samej miejscowości i na tej samej posesji, spaleniu uległ dach z eternitu murowanej obory oraz siano, które się w niej znajdowało. 14 maja spłonęła drewniana stodoła, również kryta eternitem, wewnątrz której znajdowało się siano, słoma, wóz konny oraz inne mienie. Straty powstałe w wyniku tych pożarów oszacowano na 200 tysięcy złotych. Poszkodowanymi są mieszkańcy miejscowości Stary Lubiel. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze policji 14 maja zatrzymali podpalacza. Okazał się nim dziewiętnastoletni mieszkaniec gminy Rząśnik, Wojciech D. Postawiono mu zarzut z art. 288 par. 1 kk w związku z art. 91 par. 1 kk, za co grozi kara pozbawienia wolności do 7,5 roku. 16 maja Sąd Rejonowy w Wyszkowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
Oprac. E.M.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl