Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lipca 2020 r., imieniny Weroniki, Zenona

Finał Turnieju Piłkarskiego Fundacji Wielka Polska

(Zam: 16.07.2019 r., godz. 19.05)

W sobotę 11 maja na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie odbył się Finał Turnieju Piłkarskiego o Puchar Fundacji Wielka Polska.Otwarcie turnieju rozpoczęło się od odegrania hymnu. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Wielka Polska oraz Prawo i Sprawiedliwość powiatu wyszkowskiego. Patronatem objęła je wicemarszałek Maria Koc. Wśród gości byli: wicemarszałek Maria Koc, starosta Jerzy Żukowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Ewa Runo, przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak, radny Eugeniusz Zaremba, przewodniczący Rady Fundacji Wielka Polska Adam Lutowski, uczestnicy, opiekunowie drużyn, kibice.
Maria Koc życzyła rywalizacji fair play, a organizatorom dziękowała za podjęcie inicjatywy i zaproszenie młodego pokolenia do sportowej rywalizacji.
– Wszystkie inicjatywy nakierowane na dzieci, młodzież, rozwijanie pasji, sport są niezwykle cenne – podkreśliła. – Nie ma wszechstronnego rozwoju bez aktywności fizycznej, ona bardzo ubogaca, wzmacnia ducha, uczy rywalizacji.
Modlitwę w intencji sportowców poprowadził wikariusz parafii w Kamieńczyku ks. Mariusz Morka.
Sobotni finał był zwieńczeniem cyklu trzech spotkań (odbywających się w kwietniu), podczas których rywalizowali ze sobą piłkarze z trzech roczników: 2001 i młodsi, 2004 i młodsi oraz 2008 i młodsi. Najlepsze drużyny wyłonione we wcześniejszej rywalizacji, w sobotę 11 maja, rozegrały starcia finałowe o zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej. Na boisku padły następujące wyniki:
– rocznik 2001 i młodsi: CheerUp – Wyszkowiaczek 2:2 karne 2:1
– rocznik 2004 i młodsi: FC Dziadziusie – SP Dalekie 11:3
– rocznik 2008 i młodsi: UKS Górki – Golden Team Zabrodzie 5:6.
Zwycięzcy w każdej z kategorii zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Nagrodą główną będzie natomiast wyjazd na widowisko plenerowe „Koronacja Królewska”, które odbędzie się w Gnieźnie. Gratulujemy zwycięzcom!
Turu, J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl