Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

Zebrali dwie tony śmieci

(Zam: 16.07.2019 r., godz. 18.37)

Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie” we współpracy z gminą Zabrodzie i Stowarzyszeniem Nadbużańskie Młynarze 2 maja włączyło się w ogólnopolską akcję, której zasadniczym celem była ochrona rzeki Bug poprzez szeroko zakrojoną akcję oczyszczania ze śmieci pozostawionych w nurcie i w jej najbliższym sąsiedztwie.Zdaniem głównego organizatora Kraina Bugu: „Meandrujący swobodnie Bug tworzy unikalny ekosystem, w obrębie którego występuje niespotykana w żadnym innym miejscu fauna i flora. W obszarze linii brzegowej występuje prawie tysiąc roślin naczyniowych. W rzece żyje ponad 40 gatunków ryb. Pomimo tego, działalność człowieka widoczna jest na każdym kroku. Każdego roku wiosna odsłania całe sterty śmieci, przylegające do koryta rzeki”.
14 kwietnia Bractwo Zabrodzkie utworzyło Sztab Niegów, do którego zapisało się finalnie 39 osób. Wśród uczestników akcji znaleźli się między innymi Krzysztof Jezierski – wójt gminy Zabrodzie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu, mieszkańcy Młynarzy z dziećmi. Szef Sztabu Arkadiusz Redlicki w dniu akcji 2 maja o godz. 10.00 podzielił wolontariuszy na trzy grupy, które objęły sprzątaniem rejon miejscowości Młynarze (łącznie ok. 5 km linii brzegowej rzeki Bug oraz ok. 2 km linii brzegowej rzeki Fiszor). Uczestnicy akcji otrzymali od organizatora koszulki, plecaki sztabowe, rękawiczki i worki. Zebrano 2 000 kg śmieci (57 worków), które odebrali pracownicy gminy Zabrodzie.
Finał akcji miał miejsce ok. godz. 13.00 przy ognisku nad Bugiem. Na wolontariuszy czekał wyśmienity, domowy bigos przygotowany przez Annę Walczyńską, pyszne ciasta upieczone przez Katarzynę Kubalską, lemoniada przekazana przez Filipa Walczyńskiego oraz inne napoje, woda, kiełbasa, ketchup, musztarda, pieczywo sponsorowane przez gminę Zabrodzie i Bractwo Zabrodzkie.
Na zakończenie akcji ustne oraz pisemne podziękowania uczestnikom przekazał szef sztabu.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl