Bez przełamania w Zielonej Górze

(Zam: 16.07.2019 r., godz. 17.58)

Najdalszy wyjazd w historii Rhinos Wyszków, niestety, nie okazał się szczęśliwy. Wyszkowscy futboliści przegrali z Watahą Zielona Góra i nadal pozostają bez zwycięstwa w tym sezonie LFA 1.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 27 kwietnia. Nosorożce przystępowali do niego po trzech porażkach z rzędu, zespół był więc gotowy do twardej walki o każdy jard boiska. Już pierwsza kwarta pokazała jednak, że zdobywanie wspomnianych jardów nie będzie proste. Bardzo twardo grająca defensywa zielonogórzan zatrzymywała wszelkie ataki Rhinos już w zarodku. W pierwszej kwarcie wyszkowianie odpowiadali rywalom pięknym za nadobne, nie pozwalając wtargnąć do swojej strefy punktowej. Pozostała część pierwszej połowy, niestety, zdecydowanie należała do rywali. Świetna współpraca ich rozgrywającego z biegaczami zaowocowała dwoma przyłożeniami z dwupunktowymi podwyższeniami. Wyszkowianie nie potrafili natomiast zupełnie poradzić sobie z miejscową obroną. Zarówno próby biegowe, jak i kopnięcia z pola były blokowane przez gospodarzy, którzy po pierwszej połowie prowadzili już 16:0. Początek drugiej odsłony nie przyniósł zmian na boisku. Ofensywa Rhinos nie potrafiła przełamać dobrze zorganizowanej obrony miejscowych, a ci ostatni zdobywali punkty po cierpliwie budowanych akcjach. Przełom przyszedł dopiero w ostatniej kwarcie, w której inicjatywę przejęły Nosorożce. Ich ataki pozwoliły co prawda na zdobycie honorowego przyłożenia (autorstwa Kacpra Jaszewskiego), jednak było to za mało, by odrobić wysokie straty. Ostatecznie Rhinos przegrali 7:30.
Wataha Zielona Góra – Rhinos Wyszków 30:7 (0:0, 16:0, 14:0, 0:7)
W następnym spotkaniu Rhinos zmierzą się z bardzo mocną ekipą
Seahakws Gdynia. Mecz zostanie rozegrany w Wyszkowie, w sobotę 11 maja. Początek o godz. 17.00.