Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Świetna passa WKS-u trwa

(Zam: 17.05.2011 r., godz. 11.08)

Czwarty mecz ligowy z rzędu wygrali w ostatnią sobotę piłkarze WKS-u Rząśnik. Tym razem rywalami podopiecznych trenera Łukasza Zalewskiego byli piłkarze Legionu II Warszawa, którzy ulegli drużynie z Rząśnika 1:2.

Mecz został rozegrany 14 maja w Białołęce. Na murawie od pierwszych minut do zdecydowanych ataków ruszyła drużyna gospodarzy, która dobrze i szybko rozgrywała swoje akcje. W 8. minucie Legion wyszedł na prowadzenie po szybkiej kontrze zapoczątkowanej po stracie piłki przez Łukasza Zalewskiego. W kolejnych minutach stołeczni nadal byli drużyną lepszą, a defensywa gości miała pełne ręce roboty. Dopiero po upływie kwadransu gra zaczęła się wyrównywać, a coraz częściej do głosu dochodzili rząśniczanie. Dwie dobre okazje miał Grzegorz Abramczyk, ale świetnie interweniował golkiper gospodarzy. WKS grał coraz lepiej, z minuty na minutę rozkręcał się Krzysztof Borowski. W 38. minucie szybka kontra gości dała im wyrównanie. Borowski dostał świetne podanie od Mariusza Dziczka, pobiegł z piłką w kierunku bramki przeciwnika i strzałem w długi róg zdobył wyrównującego gola. Jeszcze przed przerwą Dziczek mógł dać prowadzenie swojej drużynie, ale w sytuacji sam na sam źle trafił w piłkę.

Po zmianie stron goście rozpoczęli szturm na bramkę Legionu. W 52. minucie po długim podaniu Alberta Ciemerycha kolejnej szansy nie wykorzystał Abramczyk. W 58. minucie kapitan WKS-u był już jednak bezbłędny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uprzedził rywala i trafił do siatki. Od tego momentu goście grali bardzo rozsądnie. Co prawda to gospodarze częściej atakowali, ale rząśniczanie neutralizowali większość akcji daleko od własnej bramki. Sami mogli jeszcze podwyższyć rezultat, jednak brakowało szczęścia i skuteczności. Najlepszą szansę na wyrównanie Legion miał w 72. minucie. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska okazję miał napastnik gospodarzy, ale niepilnowany uderzył ponad bramką z 7. metrów. Do końca meczu WKS zaciekle walczył o utrzymanie świetnego rezultatu, co w konsekwencji zaowocowało ostatecznym zwycięstwem 2:1.

Legion II Warszawa – WKS Rząśnik 1:2 (1:1)

Bramki dla WKS-u: K. Borowski 38., G. Abramczyk 58.

WKS: R. Gałązka - Ł. Abramczyk, Ł. Zalewski, P. Kulesza, A. Ciemerych (75 - P. Abramczyk) - G. Abramczyk (90 - B. Szurawski), K. Borowski, Ł. Gałązka, B. Łaskarzewski (46 - D. Wiśniewski), Z. Kałek - M. Dziczek (90 - M. Kucharczyk).

Kolejnym rywalem zespołu z Rząśnika będzie Dąb Wieliszew. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 22 maja o godzinie 14.00 na stadionie w Rząśniku.