Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2022 r., imieniny Cypriana, JustynyDrugie miejsce Andrzeja Muszyńskiego

Ikona
(Zam: 17.05.2011 r., godz. 11.12)

Kolejny sukces w wyścigach motocyklowych odniósł wyszkowianin, Andrzej Muszyński. Zawodnik z naszego miasta zajął drugie miejsce w rozegranym na węgierskim torze Pannoniaring wyścigu z serii Suzuki GSX-R Cup.

Wyścig na Węgrzech był pierwszym z cyklu Suzuki GSX-R Cup w tym sezonie. Impreza odbyła się w dniach 2-3 maja. Z bardzo dobrym skutkiem wystartował w niej motocyklista Andrzej Muszyński, o którym pisaliśmy już w ubiegłych latach. Podczas pierwszego w tym sezonie startu wyszkowianin zakosztował jazdy zarówno na suchym, jak i na mokrym torze. Po kwalifikacjach w kategorii GSX-R 600 (motocykle o pojemności do 600 ccm), które rozegrane zostały na suchej nawierzchni, Muszyński znalazł się w końcówce stawki. W rezultacie do właściwego wyścigu startował z niekorzystnej, przedostatniej linii. Po rozegranych przy pięknej, słonecznej pogodzie kwalifikacjach, nad tor nadciągnęły chmury, z których zaczął padać ulewny deszcz. W zdawałoby się dużo trudniejszych warunkach, na mokrej nawierzchni, wyszkowski motocyklista wykonał świetną pracę, z każdym okrążeniem pnąc się coraz wyżej w stawce. Ostatecznie Muszyński uplasował się na drugim miejscu. Po tym wyścigu śmiało można stwierdzić, że domeną wyszkowianina są w przeciwieństwie do większości zawodników, niekorzystne deszczowe warunki i jazda na mokrym torze.

Wyniki Suzuki GSX-R Cup Pannoniaring:
GSX-R 600 Cup:
1. Marcin Sikora
2. Andrzej Muszyński
3. Maciej Michałek
4. Michał Peliszko
5. Marcin Knawa
6. Dariusz Urbanowicz
GSX-R 1000 Cup:
1. Michał Sikora
2. Marcin Myszkowski
3. Sebastian Sosna
4. Ryszard Koliński
5. Konrad Stawicki
6. Tomasz Kotula

Kolejna runda Suzuki GSX-R Cup odbędzie się w dniach 15-16 czerwca na słowackim torze Slovakiaring, gdzie również Andrzej Muszyński wystartuje. O wynikach wyszkowskiego zawodnika będziemy na bieżąco informować.

Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl