Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyOkapy i ich rodzaje

(Zam: 05.04.2019 r., godz. 10.59)

W momencie urządzania kuchni musimy szczególną uwagę zwrócić na zakup odpowiedniego sprzętu AGD, który spełni nasze oczekiwania.Podczas gotowania narażeni jesteśmy na to, że zapachy potraw z naszej kuchni mogą przenikać do pozostałych pomieszczeń. Ponadto proces gotowania sprzyja powstawaniu pary na ścianach szafek i całego pomieszczenia. Aby takiej sytuacji zapobiec warto postawić na zakup nowoczesnego okapu kuchennego. To, jaki model wybierzemy, będzie wyłącznie zależeć od nas i preferencji w urządzaniu kuchni. Od tego, w jaki sposób chcemy zamontować okap, będzie zależeć wybór jego modelu. Możemy zdecydować się na model: kominowy, podszafkowy, ścienny, narożnikowy, teleskopowy czy sufitowy.

Oferta okapów ze strony producentów jest różnorodna, a wybór odpowiedniego modelu należy do nas, jak jest ich wiele sprawdź tu https://7agd.pl/okapy. Oczywiście wybieramy taki, który sprawdzi się w naszej kuchni.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy okap spełnia te same funkcje, co jest dość istotną kwestią przy założeniu do czego ma służyć. Są okapy, które nie zawsze maja zainstalowane dwie funkcje: wyciągu i pochłaniania. Z tego tez powodu okapy zostały podzielone na kominowe, czyli takie, które działają na zasadzie wyciągania powietrza na zewnątrz, poza kuchnię poprzez komin wentylacyjny. Pochłaniacze natomiast nie mają takiej funkcji, dlatego są przeznaczone do montażu, kiedy nie ma możliwości do podłączenia wyciągu do przewodu kominowego.

Przy zakupie okapu warto zwrócić uwagę na wiele parametrów mówiących o jakości i technicznym zaawansowaniu sprzętu. Kiedy już zdecydujemy się na wygląd zewnętrzny okapu to warto sprawdzić jego poziom hałasu. Niektóre okapy potrafią być bardzo głośne i po prostu utrudniać codzienne funkcjonowanie w kuchni. Taki, który nie będzie zakłócał naszego spokoju, powinien mieć oznakowanie poniżej 60 dB. Istotna jest także klasa energetyczna okapu, który przy intensywności użycia nie powinien generować wysokich kosztów. Najlepiej jeśli będzie to okap klasy A+, ewentualnie A lub B. Niezwykle istotnym parametrem okapu jest jego wydajność. To od mocy wydajności zależy jakość powietrza w naszej kuchni i to w jaki szybkim czasie mogą z niej zostać usunięte wszelkiego rodzaju zapachy.

Przy wyborze okapu nie tylko kształt, wygląd czy parametry decydują o jego funkcjonalności. Szczególną uwagę zwracamy na trwałość zakupionego sprzętu, a ten przecież ma działać jak najdłużej. Z tym wiąże się aspekt utrzymania okapu w nieskazitelnej czystości. Przy wyborze sprzętu zastanówmy się także nad jego odpornością na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i nad łatwym sposobem usuwania osadzanego tłuszczu. Ten z kolei jest wielką zmorą każdej kuchni, dlatego warto sprawdzić jakie filtry przeciwtłuszczowe posiada wybrany przez nas model. Filtry przeciwtłuszczowe mają zatrzymywać cząsteczki tłuszczu, które wydostają się wraz z parą wodną podczas gotowania i smażenia. Filtry ponadto chronią silnik oraz wewnętrzną obudowę okapu przed nadmiernym zabrudzeniem. Najbardziej popularne okapy wyposażone są w filtry aluminiowe, lecz te okapy wyższej klasy mają w zestawie filtry ze stali szlachetnej. Niestety, wiąże się to ze wzrostem kosztu zakupu takiego okapu. Jednak czasami warto zainwestować w jakość i posiadać sprzęt wysokiej klasy. Te mogą być już przez nas sterowane elektronicznie, większość pozostałych wymaga uruchamiania mechanicznego czy dotykowego.


Dobrze i ciekawie dobrany model okapu może stanowić ozdobę każdej kuchni, a swoim działaniem i pozbawi ją nieprzyjemnych zapachów i sprawi, że ściany na dłużej pozostaną bez tłuszczowego osadu.
Artykuł Sponsorowany

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta