Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Ukraińcy uczą się od Wyszkowa

(Zam: 31.03.2019 r., godz. 12.04)

Wyszków odwiedziła 25-osobowa delegacja burmistrzów, wójtów, sekretarzy i skarbników nowo powstałych jednostek samorządu terytorialnego Ukrainy.Gości powitała zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, która przedstawiła przybyłym charakterystykę gminy, a następnie wraz z naczelnikami wydziałów Urzędu Miejskiego Żanetą Kozak, Edytą Wittich i Adamem Mrozem odpowiadała na zadawane pytania. Wśród głównych tematów poruszanych podczas spotkania znalazły się zadania ietencje miasta w zakresie ochrony zdrowia publicznego, realizacja programów polityki zdrowotnej, zarządzanie wspólnotą samorządową, konsultacje społeczne i komunikacja z mieszkańcami miasta, planowanie strategiczne, rozwój gospodarczy i społeczny gminy, środki zewnętrzne pozyskiwane na wyszkowskie inwestycje.
W drugiej części spotkania samorządowcy mieli okazję zobaczyć Przedszkole nr 2 przy ul. Meliorantów, obwodnicę śródmiejską, mieszkania Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przeznaczone na wynajem (nowe bloki przy ul. Łącznej), a także pomnik przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego.
„Warto podkreślić, że działania gminy Wyszków spotkały się z dużym podziwem naszych wschodnich sąsiadów, na których duże wrażenia robiły zarówno środki finansowe pozyskane z zewnątrz i przeznaczane na inwestycje, jak też ogólny wyraz naszego miasta, czystość otoczenia, dobra infrastruktura drogowa, sportowa i rekreacyjna” – podaje Urząd Miejski.
Wizyta miała na celu wsparcie jednostek terytorialnych Ukrainy w zakresie lepszego zarządzania zasobami ludzkimi, poprawy jakości usług publicznych, lepszego zarządzania finansami, stymulowania rozwoju gospodarczego oraz wzmocnienia zaangażowania obywateli w sprawy publiczne. Podczas pobytu w Polsce grupa odwiedziła Michałowice, Raszyn i Wyszków, któremu grupa poświęciła najwięcej uwagi.
Oprac. J.P.Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 02.04.2019 r., godz. 06.52
Dobrych mają nauczycieli, oj dobrych.
Dodane przez za Tuba, w dniu 02.04.2019 r., godz. 23.00
wicestarosta Marszał ...poinformował także, że ogłoszenie naboru na naczelnika wydziału promocji powiatu jest opracowywane, a wszystkie kwestie związane z promocją wziął w tej chwili "na siebie"... - ten typ lubi takie konkursiki "brać na siebie", zupełnie jak w przypadku pewnego konkursiku w gminie, którego owoc wziął nie tylko "na siebie" ale i "do siebie". Zaangażowanie godne uwagi, nieprawdaż?
Dodane przez olo, w dniu 03.04.2019 r., godz. 11.42
Znikły trybuny stadionowe, ktoś opowiedział gościom o tym?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl