Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Z ministrem o wyszkowskim PEC

(Zam: 07.03.2019 r., godz. 09.44)

Minister środowiska Henryk Kowalczyk gościł w Wyszkowie, gdzie wyjaśniał, jak można się ubiegać o wsparcie w ramach programu „Czyste powietrze”. Wyszkowianie pytali go także m.in. o kwestie przyłączenia domów jednorodzinnych do sieci Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.Henryk Kowalczyk odpowiadał na pytania w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Roman Składanowski poruszył kwestię dostępności sieci PEC dla klientów indywidualnych.
– Powinno się podłączać domy do sieci miejskiej wszędzie tam, gdzie ona jest – podkreślił minister. – Problem ceny ciepła w takim przypadku jest kwestią zarządzania przez samorządy. W programie „Czyste powietrze” planujemy też wparcie budowy węzłów cieplnych i przyłączenie kolejnych domów. Problem ceny za ciepło sprawia pewne kłopoty, ale od tego jest samorząd, by dobrze zarządzać – im więcej jest ludzi podłączonych do sieci, tym cena jednostkowa powinna być niższa.
– To my jesteśmy ten głupszy samorząd czy mądrzejszy, bo nasz zniechęca do przyłączenia – stwierdził Roman Składanowski.
Kwestię tę na swoim przykładzie omówił z kolei Gerard Składanowski.
– Wystosowałem pismo do PEC-u w związku z rządowym programem – wniosek o podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. O ile wiem, PEC ma dochody, zyski i nadmiar produkcji ciepła – powiedział. Prezes odpisał mi, że PEC Wyszków nie przewiduje rozbudowy sieci ciepłowniczej w kierunku mojego domu, tym bardziej, że odległość od istniejącej sieci jest niewielka. Jestem rozgoryczony, gdzie mam interweniować w tej sprawie?
– W interesie PEC-u powinna być rozbudowa tej sieci. Nie chcę wkraczać w kalkulacje opłacalności, ale jeśli niewiele metrów dałoby szanse na podłączenie wielu budynków, to powinno się inwestycję przeprowadzić – stwierdził minister Henryk Kowalczyk. – Niech radni się tym tematem zajmą. Wybraliście burmistrza, radę miejską, proszę ich do tego zobowiązać. To leży w interesie PEC-u, mieszkańców, zdrowia nas wszystkich.
W sali siedziało kilkoro radnych, m.in. Bogdan Osik, który ustosunkował się do słów ministra. Zadeklarował, że zainteresuje się sprawą polityki PEC-u w kwestii przyłączania kolejnych odbiorców.
Sprawa rozszerzania sieci PEC co jakiś czas powraca w dyskusji na forum Rady Miejskiej. W sierpniu ubiegłego roku prezes Ireneusz Mroczek na sesji tłumaczył m.in.
– Jeśli chodzi o budynki jednorodzinne, nie są to nasi klienci docelowi. Możemy zaoferować selektywną ofertę dla domów będących w bezpośredniej bliskości sieci prowadzonej do budynków wielorodzinnych. Nie planujemy rozwijania jednorodzinnego segmentu, bo to nierentowne dla przedsiębiorstwa i wiązałoby się ze wzrostem cen dla wszystkich naszych klientów oraz spadkiem konkurencyjności. Profit, który spółka daje potencjalnym swoim klientom musi być zachowany, bo inaczej konkurencja zacznie nas wypierać z rynku, na tym stracą wszyscy istniejący klienci. Do tego nie chcemy doprowadzić – podkreślił.
J.P.
Mieszkańcy pytali ministra Henryka Kowalczyka nie tylko o szczegóły dotyczące programu „Czyste powietrze”, ale też kwestie wsparcia socjalnego. Na ten temat napiszemy szerzej w kolejnym wydaniu gazetyKomentarze

Dodane przez Lolo, w dniu 07.03.2019 r., godz. 11.13
Radny ekolog Wykowski powinien być na tym spotkaniu. Pisze Pan listy a to kilka faktów. Mieszkaniec skarży się, że mimo prośby, miejska spółka odmawia podłączenia się do miejskiej sieci Pec, całe osiedle Młodych, Zapole, Matejki mimo zwartej zabudowy nawet planów podłączenia nie ma, a ty listy piszesz. Czyste powietrze czy gmina otworzyła punkt doradctwa dla mieszkańców, nie. Może starostwo otworzyło, Pan przecież radnym rządzącej koalicji jest, nie otworzyło punktu doradztwa, a Pan listy pisze. Prośba wiem od znajomych, że jest Pan dość inteligentny chłopak, proszę nie dać z siebie posmiewiska robić. Chcę Pan zaprzeczyć moim słowom, proszę jako radny zgłosić na sesji powiatowej otwarcie powiatowego punktu pomocy przy wdrażaniu projektu,, Czyste powietrze ''. Zgłosić jako mieszkaniec wniosku do swoich radnych o powołanie zespołu do opracowaniu planu walki o czyste powietrze dla nas i naszych dzieci. To jest działanie a nie PR w postaci listów. Może to reklama przed konkursem na dyrektora Wosiru, to wtedy mogę zrozumieć.
Dodane przez xyz, w dniu 07.03.2019 r., godz. 12.12
Pycha i Szmal
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2019 r., godz. 12.25
Pociągnęli ciepło do bloku dewelopera Borka na Chopina to mogą dalej pociągnąć ulicą Szkolną do Wąskiej. W czym problem ?
Komin
Dodane przez M, w dniu 08.03.2019 r., godz. 00.25
Podwyższyć komin PEC do 200 metrów i powietrze w Wyszkowie będzie czystsze.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.03.2019 r., godz. 19.39
Do kogo przemawia poseł Kowalczyk? W pierwszym rzędzie sam partyjny aparat. Jakby to on był w tym wszystkim najważniejszy.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.03.2019 r., godz. 15.43
Lolo a bliżej Dariusz A. daj sobie już spokój. Młody jest niech się wyszaleje. Burmistrz niedługo go pewnie zgasi jak będzie się wychylał obniżką dotacji i do 2023 już więcej o nim nie usłyszymy. A Ty miałeś swoje 5 min, co do Kowalczyka. Hmm pamiętam jak 4 lata temu przed wyborami też był u nas taki aktywny, szczególnie przy pielęgniarkach. Po wyborach jakoś zapomniał a pielęgniarki naiwne całe rodziny namawiały. Przypominam wybory w maju i na jesień, mało czasu to się zaczyna pojawiać a tak na dobrą sprawę ma w dup... nasze lokalne sprawy bo chodzi mu tylko i wyłącznie o głosy.
Dodane przez Lolo, w dniu 09.03.2019 r., godz. 18.26
Pudło anonimie, ja nie głosuję bo od wielu lat to sensu nie ma. Prawdą jest, że wiele spraw z targu i ulicy się dowiaduję.
Dodane przez Kompler, w dniu 10.03.2019 r., godz. 00.23
"Anonim" ma rację pisząc o właściwych intencjach ministra w kontekście zbliżających się wyborów, niestety. "Lolo" czy Dariusz A. nie wyżywaj się na młodym. Jak znasz problem związany z PECem to może warto było to zasygnalizować wcześniej naszym nowowybranym. Sprawdzałem, pan Wykowski został oficjalnie radnym dopiero z dniem 12 grudnia, więc skąd tyle wylewanej na niego żółci. Chyba za to, ze właśnie młody. Przedmiotowe pismo radnego zgłoszone było 25 lutego a więc w dniu pobytu min. Kowalczyka, zbieżne terminy chyba przypadkowe. Dlaczego tam nie był ?, tego nie wiem, może nie chciał uczestniczyć w tej farsie a może z przyczyn losowych po prostu nie mógł. Tak po ludzku. Akurat uczestniczyłem w tym spotkaniu i powiem tylko tyle, byłem zdegustowany. I co z tego, że było tam obecnych kilku radnych. Na pytanie ministra ilu jest, przyznał się jedynie p. Osik, słowem żenada. Ale to nie wszystko, wymieniony wstał i głównemu mentorowi zgłasza jakieś żale pod adresem lokalnej opozycji, słowem dramat. A propos Pana Osika, taki wybitny działacz społeczny Wyszkowa, lansujący się fotami z Brukseli, nie wiedział nic o problemie generalnie PECu oraz P. Składanowskiego? Dziwne, przecież to lokalny głośny temat. Jeżeli nie wiedział, to bardzo dziwne. Niniejszy problem był już zresztą zgłaszany 18 września min. Kowalczykowi na podobnym spotkaniu w tym samym miejscu. I co? no własnie nic. Min. Kowalczyk oraz ówcześni radni nic z tym nie zrobili. Teraz, 25 lutego była powtórka z rozrywki. Więc po co bić pianę i wykonywać tylko pozorne działania aby tylko zaistnieć. Słowem zero działania stąd brak pożądanych efektów. I na koniec, "punkt pomocy przy wdrażaniu projektu, Czyste powietrze'' ? Lolo, to chyba jakiś żart rozumiem jest. Wszystko jest wyłożone w necie, podane jak na tacy. Tak jak powiedział minister na ostatnim spotkaniu, "średnio inteligentny, da sobie radę". Lepiej się już nie da. Osoby starsze ?, mają dzieci, wnuki więc jaki problem. Kto tu robi pośmiewisko, oj Lolo Lolo, żyjemy przecież w XXI wieku.
prośba do Lola
Dodane przez obiektywny, w dniu 10.03.2019 r., godz. 12.34
Tak jak pisze "Anonim", „Lolo” daj sobie już spokój z tą swoją wylewaną żółcią na Wykowskiego. Młody jest, ambitny spoza układów, pozwól i pomóż mu działać a nie hejtuj. Widzę, że merytorycznie Pan może. Przecież słuszną Alma Mater Pan skończył. W nazwie jest „ochrona środowiska” więc jak najbardziej temat podejmowanej inicjatywy nie powinien być Panu obcy. A tutaj cały czas generowany jad, no niepojęte. Kończ Pan, wstydu oszczędź, gdyby Panu faktycznie zależało to miał Pan swoje wspomniane 5 min. Jeżeli prawdą jest, że mamy do czynienia z p. Dariuszem A jak pisze „Anonim”, to jak to jest z tą transparentnością otrzymywanych przez niego wcześniej dotacji ?…….. I pomyśleć jeszcze, że miał ambicję kandydować na burmistrza, z takim podejściem do zagadnienia jak wcześniej i to co pokazuje obecnie, to masakra jakaś jest. Wykowski jako jeden z nielicznych, jest bezpartyjny i nie musi partycypować na tego typu wiecach partyjnych jak ten z 25 lutego. Podjął słuszną inicjatywę i pomóżmy mu wszyscy dla naszego wspólnego dobra.
Kiepski ten program
Dodane przez Obiektywny, w dniu 10.03.2019 r., godz. 13.22
Ten program to kompletna klapa. Osoby o niskich dochodach nie zdecydują się na wyrzucenie pieca węglowego bo się obawiają kosztów związanych z wysokimi rachunkami z gaz i serwis pieców. Trochę zamożniejsi to już palą gazem a ci co jeszcze nie to też się nie zdecydują bo dopłata marna a stary pięć węglowy trzeba wywalić i być skazanym na uzależnienie od cen gazu. A i jeszcze jedno. Pani Anna Król autor tego sławetnego programu od 1 kwietnia będzie prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Czyżby w nagrodę za taki niewypał?
Dodane przez do Komplera, w dniu 10.03.2019 r., godz. 15.16
Kompler jak już insynuujesz, że wszyscy wiedzieli to dlaczego podłączając deweloperowi nie pociągnięto do Składanowskiego, przecież to rzut beretem. Jak mówisz, że Wykowski jest radnym od 12 grudnia, to radny Osik też jest radnym miejskim od niedawna, a jako radny z swoim klubem złożył już z 5 interpelacji i zabiera głos na sesji, z sensem. Co do Wykowskiego widziałem gdzieś jego ogłoszenie, że potrzebuje wykonawcy budowy budynku. Przypadek ? Biedna gmina Wyszków nie powinna wydawać kasy z budżetu na niszowy futbol amerykański preferowany przez radnego Wykowskiego. Śmiejesz się z Dariusza ale za nowego Bug Wyszków spadł do piątej ligi i nie widać szans na poprawę, ani bazy sportowej ani drużyny. Mogą w ramach pijaru tylko robić sobie fotki z Malarzem. W budynku WOSiR rozdają 500+ to może i punkt pomocy dla programu czyste powietrze mogą zrobić. Tyle w temacie. Dariusz to były bliski znajomy Nowosa, więc pamiętaj, żebyś Kompler też niedługo nie był byłym.
od Komplera
Dodane przez Kompler, w dniu 10.03.2019 r., godz. 21.42
Wszystko co piszesz to prawda, tyle tylko, że radny Osik podobno jest bardzo aktywny społecznie. A tutaj nagle, że nic nie wiedział w tym temacie, który jest bardzo głośny. No ale z całym szacunkiem, tej sensowności nie zauważyłem na spotkaniu z ministrem. Może się mylę co do oceny radnego, być może jest ona krzywdząca, może chce dobrze, ma dobre intencje. Zobaczymy jak dalej to będzie wyglądać. Jeżeli ma faktycznie dobre intencje będę mu kibicował. Tak, też widziałem ogłoszenie, ale z tego co pamiętam chodziło chyba o wykonanie fundamentu, zresztą jakie to ma znaczenie. Przecież nie jest to chyba zabronione. Odnośnie niedoszłego Pana burmistrza, pomyśl chłopie co by się stało z finansami gminy gdyby działał tak jak za czasów swojej wcześniejszej prezesury. Z tego co czytam 7 zarzutów prokuratorskich. Czujesz bazę, 7 zarzutów. Pewnie gdyby to nie prowincja, CBŚ już dawno by się tym zainteresowało. Aspekt sportowy to inna historia, mówimy o problemach finansowych w jakich znalazł się klub. Szkoda młodych i ambitnych chłopaków Bugu którzy chcą grać i się rozwijać. A tu klops, dzisiaj podał się do dymisji jego następca, cały czas ciemne chmury. Ale jak nie było tej transparentności finansowej no to nie ma się czemu dziwić. Jeżeli piszesz, że Dariusz był bliskim... to już niby nim nie jest ? Wcale się nie dziwię Grześkowi, że się odciął. Jest szanowaną osobą publiczną więc dba o swoją reputację, to oczywiste. A polityka w wydaniu prowincjonalnym mnie nie interesuje, to jest przecież ciężka służba jak widać, mam inne ciekawsze zajęcie i hobby. Nie mniej, życzmy sobie wzajemnej życzliwości i wykonajmy ten pierwszy krok, podpisując się pod propozycją młodego radnego, to jest właśnie skuteczne działanie a nie bicie piany na sesjach.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.03.2019 r., godz. 21.51
Masz rację to nie przypadek, pewnie już mu burmistrz z ekipą dali z milion na nowy dom aby siedział cicho. Wszyscy radni burmistzra tak dosatja nie wiecie o tym?
Aga
Dodane przez do Obiekywnego, w dniu 10.03.2019 r., godz. 22.00
przeciwnie, to jest właśnie duża szansa dla mniej majętnych. Proszę sobie doczytać ze zrozumieniem "Ten program". Nie chcesz gazu i wygody, to pal sobie dalej węglem ale w piecach 5. generacji. Przy okazji zaoszczędzisz sobie na węglu i nie będziesz truł siebie , rodziny i innych. A od cen węgla to jesteś niby niezależny mam rozumieć ?
uzupełnienie
Dodane przez Kompler, w dniu 10.03.2019 r., godz. 22.16
zapomniałem wcześniej dodać, dlaczego miałbym niby insynuować ? Zatem powtórzę, przedmiotowa tematyka zgłaszana była już na spotkaniu z ministrem we wrześniu ubiegłego roku w obecności radnych. Na ulicy ludzie też o tym rozmawiają. No i Twoje pytanie jest jak najbardziej zasadne, dlaczego? Nie wiesz ? bo ja wiem, właśnie taka jest skuteczność w działaniu Wybrańców. Zgłaszane interpelacje, gorące dyskusje, wzajemne pokrzykiwanie i zastraszanie, układy i układziki a Wyborcy w czarnej d...pie.
Dobry ten program - do Obiektywnego
Dodane przez Zorientowany, w dniu 10.03.2019 r., godz. 22.34
Niewypał to Twój wpis. Zanim napiszesz to wcześniej poczytaj, to nie boli. Możesz palić węglem ale w nowszych piecach.
Dodane przez Joanna, w dniu 11.03.2019 r., godz. 00.14
Na Twoim miejscu byłabym raczej ostrożniejsza z tym ogłoszeniem........., kto tutaj insynuuje? Jak wiesz lub masz coś na Wykowskiego to wal do Prokuratury, bo w przeciwnym razie jesteś kolejnym obrzydliwym hejterem. Ja na jego miejscu nie zostawiłabym tak tego. Póki co prokuratura proceduje Dariusza A. Fuj, śmierdzące to wszystko, takie typowe polaczkowe, widział gdzieś, ale nie wie, ale publicznie oczernia, może przypadek a może co jeszcze..... Słabe to
Dodane przez juzew, w dniu 11.03.2019 r., godz. 07.02
a ja żem słyszał ludziska na targowicy gadali że ten budynek z ogłoszenia to na księżycu bedzie pobudowany no i ni ma chetnych do robuty bo i hermaseski to już nieco za stary w kosmos łony wsyskie to hyba powiariowały ino po pijaku robione były
Do Aga
Dodane przez Obiektywny, w dniu 11.03.2019 r., godz. 13.27
Problem tkwi w tym że jak chcę to palę węglem, ekogroszkiem, peletem z trociny, peletem ze słomy lub po prostu drewnem. Mam realny wpływ na koszty i temperaturę 24 stopnie i śmigam po domu w krótkich spodenkach całą zimę. A przy gazie żeby utrzymać temperaturę 24 stopnie to koszt rośnie dwukrotnie w porównaniu do węgla (mam bardzo rzetelną analizę bo przymierzałem się rok temu do zmiany ogrzewania na gazowe lub olejowe - wniosek - pozostaję przy węglu) Moja rodzina jest bardzo ciepłolubna i po prostu marzną w tem 20 stopni. Zgadzam się że przy gazie jest czysto i nie muszę się martwić o zabezpieczenie opału, ale w to miejsce muszę zarobić gdzieś dodatkowe jakieś 3-4 tysiące na sezon żeby mieć za co zapłacić za gaz. Gdyby tak rzucić program np. Gaz + i dopłacić do rachunków za gaz dla tych którzy używają do do ogrzewania to gwarantuję że znalazło by się dużo chętnych na wymianę ogrzewania.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2019 r., godz. 14.53
Obiektywny ma 100% racji. Sam gaz dużo nie kosztuje, ale wszystkie opłaty związane z jego dostawą są olbrzymie. Ceny gazu nie podnoszą, ale koszt związanie z jego korzystania tak.
Dodane przez Kulą w płot, w dniu 11.03.2019 r., godz. 17.40
Widać młodość nie gwarantuje żadnego poziomu. Nie wystarczy, żeby się chciało chcieć, trochę pojęcia o życiu trzeba jednak też mieć. Chętnie podpiszę listę za odwołaniem Wykowskiego z przerastającej go funkcji radnego.
Do Kompler
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2019 r., godz. 19.51
A kto jest lokalną opozycją?
Dodane przez Aga, w dniu 11.03.2019 r., godz. 20.23
Ciekawe te wszystkie wyliczenia. Korzystam z gazu i płacę przy temp. 22 stopnie normalne rachunki. No ale nikt nie musi na siłę nikogo uszczęśliwiać. Poza tym 24 stopnie to nie jest korzystna temperatura dla zdrowia. A problem zasadniczy jest jeden i nikt tego w ogóle nie uwzględnia. Proszę sobie sprawdzić ile trujących związków znajduje się w tych wymienionych tzw paliwach stałych. Chodzi głównie o benzopiren. Nie da się tego pieca tak "obsłużyć" żeby tego nie wdychać. Ale rozumiem, że zdrowie nie jest tutaj branę pod uwagę, przecież leczenie nic nie kosztuje, a te 45 tysięcy rocznych zgonów to nas nie dotyczy. No przecież.
Dodane przez Grzesiek, w dniu 12.03.2019 r., godz. 08.57
no i problem tkwi w tym, że jak będzie chciał to będzie palił np paletami i mówił że pali drewnem i dalej truł innych. Ludzie ogarnijcie się w końcu, skończcie z tym dziadostwem. Jak uważasz jednak, że nie stać albo nie opłaca się, to wypad do bloku i będziesz sobie śmigał jak nudysta z mandoliną. Sobie życie ułatwisz a innych nie będziesz zatruwał, po prostu.
Dodane przez Julita, w dniu 12.03.2019 r., godz. 09.03
Właśnie widać jaka jest Twoja świadomość o życiu, podpisz się pod uchwałą a udowodnisz, że masz poziom.
Dodane przez Irena Kwiatkowska, w dniu 12.03.2019 r., godz. 11.24
Palety to świetny opał składający się z wysezonowanych desek. O niebo lepszy od świeżego drewna.
do Ireny K.
Dodane przez Grzesiek, w dniu 12.03.2019 r., godz. 13.23
Irena K, "świetny opał składający się z wysezonowanych desek ". Tylko pogratulować stanu umysłu, to nie jest żaden opał. Generalnie materiał pochodzący z drzewa iglastego, z dużą zawartością żywicy, bardzo często impregnowanego chemią. Jeszcze lepiej pali się guma i odpady meblowe. O czym Pani tutaj pisze, no proszę Panią. Coraz bardziej jestem zdegustowany oraz przekonany, że tutaj nie ma o czym dyskutować, musi być strzał - najlepiej w poroże. Niestety, żadne uświadamianie nie pomoże. Może Pani podać jakieś namiary do siebie aby mnie przekonać osobiście ?
do Anonima
Dodane przez Kompler, w dniu 12.03.2019 r., godz. 13.28
nie wiem i nie interesuje mnie to zupełnie. Chciałbym jedynie, pewnie Ty też, korzystać ze świeżego powietrza, tylko i aż.
Dodane przez Julek, przepraszam Jurek, w dniu 12.03.2019 r., godz. 13.34
Tobie "Julitko" mamy coś udowadniać? Musiałabyś się najpierw sama wznieść na właściwy poziom.
Do Kompler
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2019 r., godz. 15.26
Szkoda ,że nie wiesz bo po Twoim opisie wydawałes się bardzo zorientowany w sytuacji .
do Anonima
Dodane przez Kompler, w dniu 12.03.2019 r., godz. 17.34
Tak jak napisałem wcześniej, nie interesuje mnie prowincjonalna psedopolityka. Natomiast wydaje się, że Ty to ogarniasz, jeżeli tak, to szacun. Po prostu byłem na kilku spotkaniach z udziałem ministra. Miałem nadzieję a byłem zniesmaczony. Dlaczego? też już o tym pisałem. Z Twojego wpisu wynika, że nie trzeba siedzieć w tym g......nie aby być choć trochę zorientowanym w najważniejszych sprawach gminy i miasta. Za to może zwykły mieszkaniec nie uczestniczący na żadnych sesjach, dzięki. Generalnie z Twoją "filozofią" prawie się zgadzam. Jeżeli możesz, coś w zasadniczym temacie pomóc, to zrób to. Pzdr
do kulawego Jurka czy Julka, czyli Tego płotowego
Dodane przez Julita, w dniu 12.03.2019 r., godz. 18.16
Akurat z tej korespondencji jednoznacznie wynika, kto na jakim jest poziomie, albo po której stronie księżyca, tej jasnej czy ciemnej? Och, Julku czy tam przepraszam Jurku
............ szrekostwo
Dodane przez Egzekutor, w dniu 14.03.2019 r., godz. 12.46
Wpis Pani "Ireny Kwiatkowskiej" dobitnie świadczy, że edukacja tutaj nic tutaj nie da. A takich jak Pani znam więcej i widząc niektóre inne wpisy, jest to wszystko żenujące. Tak jak napisał "Grzesiek," tylko "strzał w poroże, żadne uświadamianie nie pomoże". Przykre ale z głupotą nie da się inaczej.
głupcy
Dodane przez żona, w dniu 18.03.2019 r., godz. 12.23
W 2016 r. niejaka radna rębała zgłaszała wniosek o obniżenie poborów starosty. Teraz ustaliła staroście wynagrodzenie maksymalne. pytam czy to jest moralne. Dodatkowo nie wiem czy ktoś sprawdza oświadczenia majątkowe tej pani co w 2016 roku prawie nie miała oszczędności a w 2018 r. miała już dodatkowo mieszkanie za 300 tys zł. Cuba pan minister podarował jej to mieszkanie ale powinno to być pokazane w oświadczeniu.
do żona
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2019 r., godz. 16.48
a wczoraj Wiśniewski w Hutniku śpiewał "No bo jak nie rzucać mięsem, ku........, gdy Byle dupek może iść na dyrektora Jeśli tylko do szeregu staną z tym, co skutecznie otumanił elektorat " i dalej "Jaki Pan taki kram Każdy z nas wybierał sam Teraz w mordę sobie pluj Bo Ci dadzą taki.. "... taka piosenka zawiedzionego wyborcy.
Patałaszki
Dodane przez Irena Kwiatkowska, w dniu 19.03.2019 r., godz. 08.48
Palę paletami z wysezonowanych desek z olszyny i z topoli patałaszki syny. Bez impregnatów i co synuś? Mam ci coś jeszcze pokazać?
do Ireny K
Dodane przez Patałaszek, w dniu 27.03.2019 r., godz. 23.02
Niech Pani pokaże, gdzie takie palety można dostać, faktycznie super towar, tylko co z tym benzopirenem..... "Polska jest zaś absolutnym liderem w emisji rakotwórczego benzo(a)pirenu, nawet na tle innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Eksperci wiążą to zjawisko z ogrzewaniem domów węglem, śmieciami i drewnem" "Źródłem benzopirenów jest proces niecałkowitego spalania węglowodorów. 87 proc. tych związków w polskim powietrzu (według szacunków Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami) pochodzi z domowych pieców i kotłów węglowych, w szczególności tych przestarzałych, bądź wadliwych, niespełniających podstawowych standardów emisyjnych" I nic nie będę już więcej pokazywał. Proszę tylko nie truć innych.
do P. Kwiatkowskiej
Dodane przez synuś, w dniu 28.03.2019 r., godz. 19.09
Żadna logika nie dotrze do popapranych łbów, jak u pani IK. Poliaczek zawsze wie lepiej... Całe szczęście ich czas dobiega końca. Zgodnie z uchwałą Sejmiku woj. Mazowieckiego &10. tej ustawy, podobne praktyki wkrótce przejdą do lamusa. Na pewno będą surowo karane. Szkoda tylko, że do tego czasu pozostali (w tym dzieci) muszą wdychać ten syf, i co z tego, że z "wysezonowanych desek" skoro prawdopodobnie ich spalanie ma miejsce w kopciuchu. Jeżeli jest inaczej to z góry przepraszam.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl