Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny

Place zabaw: budować?

(Zam: 07.03.2019 r., godz. 09.42)

Czy budować kolejne place zabaw i gdzie zastanawiali się radni, którzy spotkali się na posiedzeniu komisji finansów. Dyskusja nie zakończyła się wyraźną konkluzją, niemniej są radni, którzy uważają, że miejsc dla dzieci nadal brakuje.– Nie wszystkie place zabaw są wykorzystywane. Niektóre służą do innych celów niż są przeznaczone – zbiera się tam młodzież, nie można wejść z dziećmi. Czy nie jest za dużo placów zabaw, które budujemy? – rozpoczął dyskusję Jan Abramczyk. – Czy nie lepiej wzbogacić je w szkołach i przedszkolach niż rozpoczynać nowe inwestycje?
Bogdan Osik zwrócił uwagę na duże zainteresowanie, jakim cieszy się np. plac zabaw na os. Prosta.
– Jest tam monitoring i jak na razie jest tam bezpiecznie – podkreślił. – Są z kolei miejsca, gdzie potrzebne są nowe place zabaw, doinwestujmy też te, które już powstały, np. przy ul. 1 Maja przydałoby się parę urządzeń. Czy nie można tego placu wyłożyć matami?
– Na wsiach placów zabaw nie powstało wiele, brakuje ich, a takie miejsca to czasem jedyna atrakcja dla dzieci we wsi – zaznaczyła Monika Bieżuńska.
Paweł Turek także zgodził się, że w sołectwach place zabaw dla dzieci są pożądane.
– Jeszcze 20-30 lat temu mogliśmy grać na polu, dziś wsie są zurbanizowane, więc uważam, że gmina musi ponieść koszty tworzenia placów zabaw, dbając jednocześnie i ich przeglądy i stan techniczny – podkreślił Dariusz Glinka.
Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Robert Garbarczyk przypominał, że nie wszystkie place zabaw znajdujące się w mieście i na wsiach są w zarządzie gminy, np. plac przy ul. 1 Maja należy do spółdzielni mieszkaniowej. Zapewnił jednocześnie, że samorząd zleca firmie zewnętrznej (w drodze przetargu) kontrolowanie stanu technicznego i utrzymanie porządku na gminnych placach zabaw. Przypomniał, że żeby powstał plac zabaw, gmina musi posiadać grunt pod tego typu inwestycje.
W ostatnich latach gmina budowała place zabaw (chociażby przy szkołach) i w najbliższym czasie będzie realizować te inwestycje. Na ten rok zaplanowała budowę takich obiektów w Lucynowie, na osiedlu Matejki, w planach jest plac na osiedlu Zapole.
J.P.

Komentarze

Ntalin
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 12.03.2019 r., godz. 10.49
Natalin prosi o plac zabaw już 5 lat i *TOTALNA LIPA* . Okazało się że Gmina nie ma działki na taki cel w miejscowości i nie może pozyskać gruntu. Gdy Gmina sprzedała szkołę wraz z działko w Natalinie to nie wiedzia, lub nie zastanawiała się że to jedyny budyne i działka w Miejscowości którą można wykorzystać na taki cel bez komplikacji, ponadto nawet $ 1 złotówka $ z spżedaży Szkoły nie wruciła do *NATALINA*. Mieszkańcy NATALINA czują się OSZUKANI,
Dodane przez Mafia?, w dniu 12.03.2019 r., godz. 13.13
Komu Nowosielski sprzedał byłą szkołę z placem w Natalinie?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2019 r., godz. 14.06
Sobczakowi?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2019 r., godz. 15.39
Ja słyszałem że Marszał
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2019 r., godz. 19.39
Ooo! To ci niespodzianka. Może jednak odstąpi ją na powrót burmistrzowi? Oczywiście, żeby nie był stratny, dostałby od miasta tyle, co dał. Ludzie na wsi mieliby idealne miejsce pod tego rodzaju inwestycje. Koalicja PiS z tęczowymi, mogłaby dopomóc sprawie.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2019 r., godz. 22.12
Marszał , Sobczak - jedno zło
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2019 r., godz. 09.10
Kolekcjonerzy gminnych nieruchomości. Czy szkółka w Olszance też już w podobny sposób została cichcem sprywatyzowana?
Dodane przez Place zabaw?, w dniu 18.03.2019 r., godz. 12.12
Płace zabaw oczywiście. Jednak do tych placy często nie ma dróg . Przykładem jest rozbuchana inwestycja w plac zabaw na Rybienku Nowym i brak w planie nawet drogi utwardzonej do tego placu. Nie mówiąc o oświetleniu .

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl