Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Hip-hopowo o konstytucji

Ikona
(Zam: 17.05.2011 r., godz. 11.25)

W Publicznym Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 6 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ustanowienie tego aktu miało być odpowiedzią na pogarszającą się sytuację wewnętrzną i międzynarodową Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która była niegdyś potęgą europejską i największym krajem w Europie. Dzisiaj Konstytucję 3 Maja uznaje się za ukoronowanie oświeceniowych tendencji w polskiej historii i kulturze.

Akademię, podczas której uczniowie zatańczyli poloneza oraz w piosence hip-hopowej przedstawili atmosferę panującą w Rzeczypospolitej przed uchwaleniem konstytucji, przygotowała klasa II b pod kierownictwem Grzegorza Czajkowskiego i Jacka Gajewskiego. Apel był też okazją do podsumowania konkursu na najciekawszy album „Świętość Jana Pawła II”, który przeprowadziła Agnieszka Powierża. Nagrody z rąk dyrektora szkoły odebrali: za I miejsce – Klaudia Reniewicz kl. III a, II miejsce – Milena Skwara kl. I b, III – Marta Wawryło kl. I b. Wyróżniono prace: Karoliny Oleksiak kl. I b, Marleny Urbaniak kl. I b i Sylwii Reniewicz kl. III a.
Prace uczniów trafiły na wystawę poświęconą Ojcu Świętemu.

Oprac. J.P.

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl