Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaKoncert noworoczny

(Zam: 05.02.2019 r., godz. 09.57)

Wyjątkowe głosy nie tylko polskiej sceny muzycznej można było usłyszeć podczas drugiego koncertu noworocznego, który odbył się w kościele pw. św. Rocha w Długosiodle. Brzmienie kolęd roztaczało się w murach świątyni, a krótką relację z koncertu pokazywano w „Pytaniu na śniadanie” na antenie TVP.Artystów zapowiadała dziennikarka, prezenterka, konferansjerka Zofia Czernicka. Pomiędzy występami artystów przypominała znaczenie, pochodzenie kolęd i pastorałek. Koncert zainaugurowała mieszkanka naszego powiatu, gwiazda romskiej sceny muzycznej Patrycja Runo. Artystka na co dzień gra wiele koncertów w kraju, nie zapomina też o ziemi wyszkowskiej. W ubiegłym roku można było zobaczyć jej występy m.in. podczas dożynek w Brańszczyku i Wyszkowie. Po raz drugi w kościele w Długosiodle gościła z koncertem noworocznym. Uwagę przykuwał nie tylko jej głos, ale też przepiękna biała suknia.
Danuty Błażejczyk, kolejnej artystki, która zaśpiewała tego wieczoru, także nie trzeba przedstawiać. Piosenkarka występowała wielokrotnie w Opolu, a debiutowała w latach 70. Przed publicznością zaprezentował się także tenor, aktor, Genady Iskhakov, na co dzień związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Był też solistą w Filharmonii Wileńskiej (1968-1974) i Moskiewskiej Orkiestrze Estradowej Anatolija Krolla. Wiele lat mieszkał i koncertował w Izraelu. Od 2004 r. mieszka i pracuje w Polsce. Swoim głosem zachwycał długosiodlańską publiczność także Ordon Głowacki.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl