Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Co w gminie piszczy…, czyli z sesji Rady Gminy

Ikona
(Zam: 17.05.2011 r., godz. 11.32)

Europejski Fundusz Społeczny realizuje program „Stawiamy na jakość”, którego celem jest prowadzenie szkoleń w poszczególnych gminach.

Szkolenia dla pracowników Urzędu Gminy
Europejski Fundusz Społeczny realizuje program „Stawiamy na jakość”, którego celem jest prowadzenie szkoleń w poszczególnych gminach. Mają one za zadanie podniesienie wiedzy i poziomu umiejętności pracowników Urzędu. Sygnatariuszem porozumienia były dwie strony: Krajowe Stowarzyszenie Inicjatyw, które prowadzi kursy oraz trzy gminy, które będą uczestniczyły w tym projekcie: Brańszczyk, Somianka i Radzymin. Gmina nie ponosi kosztów finansowych związanych z realizacją tego projektu. – Umowa została już podpisana, procedura trwa. Trudno na razie powiedzieć, kiedy szkolenia się odbędą – powiedział wójt Mieczysław Pękul.

Policja bez zmian
Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu odstąpiła od projektu reorganizacji posterunków w powiecie wyszkowskim. Proponowane wcześniej zmiany, które miały wejść w życie 1 maja tego roku nie będą realizowane. W Brańszczyku pozostaje posterunek, który swoim działaniem obejmuje całą gminę.

Radni o potrzebach mieszkańców
Na ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się w dniu 11 maja, Jan Szymanik zgłosił problem mostu w Starych Budach, który służy rolnikom do przejazdu na łąki. – Od kilku lat powtarza się sytuacja, że elementy mostu płyną wraz z nadchodzącą wodą. Na początku sezonu jesteśmy znowu w punkcie wyjścia, trzeba zakupić bale, zbudować nowy most, aby rolnicy mogli na czas dojechać do łąk – zauważa radny. Wyjściem byłoby wybudowanie go w taki sposób, aby kolejny raz nie popłynął. Wójt stwierdził jednak, że w tym miejscu woda zniesie każdy stały most.
Jadwiga Wyszyńska zwróciła się z prośbą o umieszczenie znaku ograniczenia prędkości na drodze wyjazdowej ze żwirowni w Trzciance, gdzie jeździ dużo ciężkich samochodów. Radna zaapelowała również o oświetlenie terenu szkoły. – Może rozwiązaniem byłoby postawienie tam kilku latarni. Odcinek od budynku szkoły do jezdni wieczorem jest zupełnie nieoświetlony – mówiła. W sprawie ogólnego oświetlenia w Trzciance głos zabrała również Hanna Zagożdżon. – Przy drodze w Trzciance są miejsca, gdzie główne lampy nie świecą nawet przez kilka tygodni.
Wójt wyjaśnił, że każda awaria zgłaszana jest od razu do konserwatora, który na bieżąco usuwa usterki.

Inkaso dla sołtysów bez zmian
Na ostatniej sesji Rady Gminy radni przyjęli uchwałę, na mocy której nowo wybrani sołtysi mogą pobierać inkaso z tytułu podatku, rolnego, leśnego, od nieruchomości. Jednocześnie radni pozostawili na dotychczasowym poziomie stawki przysługujące sołtysom z tytułu pobranego podatku.
- Podatki od dwóch lat nie są podwyższane, nie ma więc podstaw, aby podnosić stawki dla sołtysów – wyjaśnił wójt Mieczysław Pękul.

D.L.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl