Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Przedsezonowe typy oraz transfery w LFA 1

(Zam: 16.01.2019 r., godz. 09.15)

Sezon 2019 w Lidze Futbolu Amerykańskiego zbliża się wielkimi krokami, stąd coraz więcej publikacji dotyczących wzmocnień poszczególnych drużyn oraz prognozowanych wyników. W analizach specjalistów nie brakuje opinii na temat Rhinos Wyszków.

Branżowy portal Halftime.pl pokusił się o stworzenie prognozowanej końcowej klasyfikacji LFA 1. Na 12. zespołów tworzących ten poziom rozgrywkowy w 2019 roku, serwis najniżej ocenia szanse grupowych rywali Rhinos – Wenglorzu Olszyn Lakers (12. miejsce). Tuż nad nimi postawiono kolejnego przeciwnika Nosorożców w pierwszej fazie rozgrywek – Wilki Łódzkie (11 miejsce). Autor prognozy wyszkowski zespół postawił z kolei na 9. pozycji. W uzasadnieniu podaje:
„Nosorożce zaskoczyły przed rokiem całą futbolową Polskę. Do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego liczyły się w walce o pierwsze miejsce w grupie. Nieudane podwyższenie za dwa punkty w ostatnich sekundach meczu z Sharks zadecydowało o braku awansu do playoffs. Motorem napędowym drużyny był ultraszybki Chris Jones, który w sezonie 2019 zostanie zastąpiony wicemistrzem silnej ligi włoskiej, Jonem Brownem. Rhinos dysponują relatywnie wąskim składem i przyznam, że w pierwszej wersji rankingu poważnie rozważałem umieszczenie ich na 12 pozycji. Jednak wspomnienie rewelacyjnego sezonu połączone z pozyskaniem doświadczonego rozgrywającego daje do myślenia…”.
Pozostali rywale grupowi Rhinos to: Lowlanders Białystok (obecny mistrz rozgrywek), Seahawks Gdynia (trzecie miejsce w ostatnich rozgrywkach) oraz Warsaw Mets (nowy twór powstały z połączenia stołecznych klubów). Spośród wymienionych najniżej ocenia się szanse warszawian (5. miejsce). Uznane marki z Gdyni i Białegostoku mają natomiast zająć dwa niższe stopnie podium (3. i 2. miejsce). Na zwycięzcę rozgrywek publicyści Halftime.pl wskazują długoletniego dominatora rozgrywek futbolowych w kraju – Panthers Wrocław. Pantery, co prawda, w ubiegłym roku ulegli w finale Lowlanders, jednak większość ekspertów ocenia ten wynik jako wypadek przy pracy i wieszczy triumfalny powrót wrocławian na szczyt.
Jak będzie w rzeczywistości? Czy Pantery wygrają ligę? A Rhinos zadowolą się 9. miejscem? Przekonamy się wkrótce.

Ruchy transferowe
Oficjalny portal rozgrywek LFA opublikował natomiast przed tygodniem podsumowanie dotychczasowych ruchów transferowych drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej. Najefektowniejsze wzmocnienia, jak dotychczas, mogą zaprezentować wrocławskie Pantery. Jeśli chodzi o grupowych rywali Rhinos, to sytuacja wygląda następująco:
– Lowlanders Białystok – Ludzie z Nizin jak dotychczas poinformowali oficjalnie o zaledwie jednym nowym nabytku i dwóch odejściach. Białostocczanie jednak rzadko „odsłaniają karty”, więc należy spodziewać się kolejnych wzmocnień,
– Seahawks Gdynia – Jastrzębie zmieniły głównego trenera, obecnie szkoleniowcem Seahawks jest Amerykanin Mele J. Mosqueda (mający za sobą wieloletnią pracę w klubach niemieckich). Ze zmian z pola – odeszli dwaj Amerykanie, quarterback oraz safety, w ich miejsce klub ściągnął na razie linebackera, Barrona Millera,
– Warsaw Mets – szkoleniowcem nowego klubu na futbolowej mapie kraju został Matheus Dias – znany w Wyszkowie z pracy z Rhinos w roli koordynatora defensywy. Skład opartej na Warsaw Sharks oraz wzmocnionej licznymi transferami drużyny zapowiada się na bardzo mocny i co ważne – szeroki,
– Wenglorz Olsztyn Lakers – coroczni rywale Rhinos również zmienili głównego szkoleniowca. Nowym headcoachem został Amerykanin Gray Levy (długa lista osiągnięć jako trener drużyn ze szkół średnich w USA oraz w lidze niemieckiej). Olsztynianie stracili 3 wartościowych zawodników, jednak zapowiadają duże wzmocnienia na ich miejsce,
– Wilki Łódzkie – drużyna z centralnej Polski wymieniła w przerwie po sezonie 2018 praktycznie cały sztab szkoleniowy oraz pozyskała kilka wartościowych wzmocnień. Widać wyraźnie, że Wilki chcą uniknąć sytuacji z poprzedniego sezonu, gdy z trudem utrzymały się w LFA 1,
– Rhinos Wyszków – o zmianach kadrowych w naszym klubie (o których pisaliśmy jeszcze przed Nowym Rokiem), serwis LFA napisał:
„Do dwóch kluczowych zmian doszło w Rhinos Wyszków. Zespół, który w ubiegłym roku był bardzo blisko awansu do fazy play-off, podał już nazwisko trenera głównego, który w sezonie 2019 poprowadzi Nosorożce. Greysona Almana pamiętać mogą futbolowi kibice w naszym kraju za sprawą jego gry w Outlaws Wrocław w sezonie 2016. Amerykanin został wybrany wówczas najlepszym linebackerem na poziomie PLFA I i wywalczył z Banitami wicemistrzostwo tych rozgrywek, a po wygranych barażach także awans do Topligi. Teraz czeka go w Polsce nowe wyzwanie, jakim będzie zanotowanie równie udanego sezonu, jaki Rhinos mieli w ubiegłym roku. Bardzo obiecująco zapowiada się nowy rozgrywający ekipy z Wyszkowa. Jon Brown w ubiegłym sezonie występował w lidze włoskiej, gdzie w barwach Bolzano Giants doszedł aż do finału. W Italian Bowl uległ jednak Milano Seamen 14:28 i musiał zadowolić się wicemistrzostwem”.
To na pewno nie wszystkie wzmocnienia Rhinos, którzy w sobotę 26 stycznia o godz. 16.00 na boisku bocznym stadionu WOSiR organizują ostatnią przed sezonem 2019 rekrutację do drużyny. Zachęcamy do udziału i dołączenia do elitarnego grona zawodników futbolu amerykańskiego w Polsce.
Turu,
źródła: Halftime.pl, LFA

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl