Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraZaplanowali współpracę z organizacjami

(Zam: 15.12.2018 r., godz. 19.56)

764 500 zł w przyszłym roku przeznaczy gmina Wyszków na współpracę z organizacjami pozarządowymi. Radni przyjęli program, który określa jej zasady. Treść programu omówiła podczas sesji Rady Miejskiej 4 grudnia naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Edyta Wittich.

Jak poinformowała, gmina zrezygnowała z ogłaszania otwartych konkursów na organizację spływu kajakowego i imprezy turystycznej na orientację (nie było zainteresowania ze strony organizacji). Do zadań priorytetowych dopisała trójbój siłowy, taniec sportowy, organizację zawodów wędkarskich (dzięki temu organizacje działające w tych dziedzinach będą mogły liczyć na wsparcie). Z programu zostały wyłączone zadania z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom (konkursy na realizację zadań w tych dziedzinach będą ogłaszane w innym trybie niż do tej pory).
Projekt programu współpracy z organizacjami pozarządowymi był poddany konsultacjom społecznym. W terminie wyznaczonym przez Urząd Miejski wpłynęły trzy uwagi. Z racji wysokich kosztów realizacji zadania, gmina nie wpisała do działań priorytetowych prowadzenia sekcji sportowych i zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, w tym wspieranie szkolenia w pływaniu i ratownictwie wodnym (o ten zapis wnioskował UKS Polonez Wyszków). Na wniosek Fundacji Cyryla i Metodego gmina wpisała jako formę współpracy pozafinansowej promowanie ekonomii społecznej jako szansy na rozwój organizacji pozarządowych. Na wniosek Stowarzyszenia Integracji i Rozwoju Rybna wpisano prowadzenie sekcji sportowych i zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w tańcu sportowym.
Priorytetami gminy w przyszłym roku będą zadania (samorząd rozpisze bądź w ostatnich dniach rozpisał na nie konkursy): wspieranie działalności związanej z prowadzeniem orkiestr, zespołów tanecznych, wokalnych (śpiewaczych), rockowych, działalność uniwersytetu trzeciego wieku, prowadzenie sekcji sportowych i zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w tym wspieranie szkolenia sportowego w piłce nożnej, piłce siatkowej, piłce ręcznej, sztukach walki, futbolu amerykańskim, kolarstwie, trójboju siłowym, tańcu sportowym, starty w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w dyscyplinie pływanie i piłka siatkowa minimum na szczeblu wojewódzkim, organizacja rajdu rowerowego, regat o puchar burmistrza Wyszkowa, zawodów wędkarskich, wpieranie programów zapobiegających bezdomności zwierząt, obsługa monitoringu wizyjnego miasta.
Radny Bogdan Osik zwrócił uwagę, że na stronie internetowej gminy nie ma wykazu uwag, które wpłynęły od organizacji (został on opublikowany zgodnie z obietnicą naczelnik wydziału promocji). Przypomniał też, że w 2015 r. zgłosił jako uwagę do programu postulat stworzenia internetowej księgi, która zawierałaby informacje o wszystkich złożonych w konkursach ofertach i przyznanych dotacjach. Zapis o księdze istniał w programie współpracy na 2016 r., jednak w kolejnych latach gmina go pomijała. Bogdan Osik wnioskował o przywrócenie tego punktu. Edyta Wittich z kolei poinformowała, że gmina ma w planach wdrożenie internetowej księgi dotacji – ma być ona jednak uruchomiona dopiero, gdy urząd stworzy swoją nową stronę internetową.
Poza wspieraniem działalności organizacji w ramach programu, gmina przekaże im wsparcie także na podstawie ustawy o sporcie (pula 408 tys. zł) i ustawy o zdrowiu (248 tys. zł).
J.P.

Komentarze

Dodane przez Agent 007, w dniu 15.12.2018 r., godz. 21.50
Bogdan Osik ma rację, burmistrz rękami E. Wittich rozdaje pieniądze dla swoich kandydatów na listach wyborczych, na sporty przez nich uprawiane. Jak to się zwie, czy nie korupcja polityczna. Taki internetowy wykaz by tylko to potwierdził. Gratuluję radnemu Osikowi pomysłu, proszę przypilnować realizacji tego wykazu i przekazać wnioski z niego wypływające. Nie będzie pewnie łatwo bo system się broni ale niech użyje pan swojego uroku osobistego. Jeśli nie chcą to pozyskiwać informacje i udostępniać w sposób ekstra populistyczny z własnym ciekawym komentarzem. Pokazywać jak nasze pieniądze wrzucane są w błoto dla kilku celebrytów wyszkowskich. Tylko bez zacietrzewienia, z lekką nutą satysfakcji.
Dodane przez Adam, w dniu 17.12.2018 r., godz. 08.45
Brawo Bogdan. Czas się wziąć za Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.
Dodane przez anonim, w dniu 17.12.2018 r., godz. 11.41
Nie rozumiem dlaczego internetowa księga dotacji ma być uruchomiona dopiero gdy urząd stworzy nową stronę internetową? Stworzenie dodatkowej zakładki lub nowego odnośnika z taką treścią nie powinno być problemem dla urzędu. To tylko świadczy o braku chęci i dobrej woli w tym zakresie. Urząd powinien takie wnioski realizować bezzwłocznie. Tym bardziej, że zapis o księdze istniał w programie współpracy 2016. Przypominam, że mamy grudzień 2018. Czy dwa lata to mało na przygotowanie się w tym zakresie? Jak rozumiem, radny Osik postuluje o przejrzystość w procesie przyznawania dotacji ze środków publicznych. Oczywistym jest że jest to w interesie mieszkańców.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.12.2018 r., godz. 11.48
Siłą głosów ich nie pokonacie, tylko informowaniem społeczeństwa na jakie kwoty są ograbiani. Nie interesuje mnie, że ktoś tam kogoś okrada, ale wku..a mnie jak ktoś okrada mnie.
Dodane przez Rozdwojenie jaźni w PiS, w dniu 17.12.2018 r., godz. 12.51
Taka księga to krok w kierunku transparentności. Nie rozumiem dlaczego panowie z Prawa i Sprawiedliwości stanęli w tej sprawie w rozkroku. Trzech głosowało za, a trzech przeciw. Toć to istna schizofrenia. Brawo dla tych, którym transparentność, uczciwość, prawo i sprawiedliwość są bliskie, to m.in. Paradowski, Pokraśniewicz. Przyglądajmy się hipokrytom, dla których transparentność, to być może przeszkoda w realizacji własnych interesów, to m.in. Zaremba, Tauter.
Dodane przez anonim, w dniu 17.12.2018 r., godz. 21.59
Samo pokazanie , komu rozdają łatwą rączką ponad 750 tysięcy złotych z naszych podatków to za mało. Musi też być napisane na co przydzielają te pieniądze, konkretnie jaki cel w umowie i ile. Trzeba było czekać tyle czasu, żeby łepski radny i jego ludzie zajęli się tą sprawą. Niech jeszcze powiedzą na co poszła kasa w tym roku i ile.
Wałęsa też był "legendą"
Dodane przez Bolek, w dniu 18.12.2018 r., godz. 10.31
Najbardziej rozczarowuje ten nazywany "legendą wyszkowskiej solidarności". Głosowanie przeciw transparentności to kolejna porażka wizerunkowa PiS. I nie ważne, że inni ratują jego honor.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.12.2018 r., godz. 12.21
Zbyt mało ludzi prawych, zbyt dużo "Bolków". Niestety Bolki mają dużą siłę przebicia, oni po prostu mają cel- łatwe zyski. W totka trudno trafić, a trzeba jakoś sobie radzić.
Dodane przez zielony, w dniu 18.12.2018 r., godz. 13.06
Jak szybko POstkomuna Nowsiela, Mroza, Rojka, Frąckiewicza, Delugi, Wiśniewskiego, Kukwy, Piórkowskiej itp skumała się z PiS Sobczaka, Zaremby, Tautera, Sobieskiego czy Garbarczykowej. Kilka dni, nawet negocjacji nie było, jak wpadli sobie w ramiona. Transparentność, przecie biznesy nie lubią świateł i świadków. PiS, PO, samo zło.
Dodane przez ~(), w dniu 19.12.2018 r., godz. 07.19
pomroczność jasna?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2018 r., godz. 00.16
Przez takich jak Waldemar S. PiS w wyborach parlamentarnych dostanie po dupie.Ale co tam!ważne że obsadzone stołki i Waldziu u władzy
do 00.16
Dodane przez synanoga, w dniu 21.12.2018 r., godz. 19.29
sPOd palca mi to wyjąłeś.
Dodane przez Jerzy Sitek, w dniu 28.12.2018 r., godz. 06.48
Jestem "pod wrażeniem" - w 2019 roku UM wyda pieniądze na rajd rowerowy... :) To się turystyka rozwinie!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl