Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraGmina odsyła do rządowego programu

(Zam: 15.12.2018 r., godz. 19.55)

Gmina Wyszków zrezygnowała z realizacji projektu, który pozwalał na wsparcie finansowe mieszkańców chcących zmodernizować kotłownię lub zamontować instalację solarną. Liczy, że wyszkowianie zechcą skorzystać z rządowego programu „Czyste powietrze”.

Miejscy radni 4 grudnia podjęli uchwałę uchylającą decyzję o zaciągnięciu pożyczki na realizację projektu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
– Zebraliśmy zapotrzebowanie od mieszkańców, chcieliśmy realizować projekt w tym roku, złożyliśmy go w WFOŚ, ale do końca października nie został tam oceniony – decyzję uzasadniał skarbnik Dariusz Korczakowski. – Biorąc pod uwagę termin, a także rządowy program „Czyste powietrze”, który wdraża WFOŚ, gmina odstąpiła od realizacji projektu. Nie chcieliśmy wchodzić w projekt bez pewności, że uda się go zrealizować.
Mieszkańcom, którzy zgłosili się do programu, od którego odstąpiła gmina, samorząd obiecuje pomoc w aplikowaniu o wsparcie w ramach „Czystego powietrza”.
– Czy inne samorządy też przerzucają realizację tych zadań na rządowy program? Mieszkańcy przeszli procedurę i okazuje się, że ponownie będą musieli aplikować. Jak to wygląda w innych samorządach? – pytał Adam Szczerba.
– Nasz wniosek nie był typowy i WFOŚ zastanawiał się, czy w ogóle kwalifikujemy się do uzyskania pożyczki – stwierdził Dariusz Korczakowski.
Pożyczka z WFOŚ miała wynieść 1,2 mln zł.
J.P.

Komentarze

Oszczanie
Dodane przez Jerzy, w dniu 18.12.2018 r., godz. 17.10
Urząd oszczędza, tylko na koszt podatnika zorganizował na bogato wigilię w restauracji czy nie można trochę skromniej i symbolicznie...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl