Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła



Skuteczna interpelacja

(Zam: 15.12.2018 r., godz. 19.49)

Na 11 grudnia Urząd Miejski zapowiedział przywrócenie stałoczasowego programu sterowania sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i Prostej. O to rozwiązanie zabiegał radny Bogdan Osik, który w tej sprawie 4 grudnia skierował pierwszą w tej kadencji interpelację.

System zmiany świateł został czasowo zmieniony w związku z przebudową skrzyżowania ul. Dworcowej i Sowińskiego. Urząd chciał w ten sposób upłynnić ruch, który był utrudniony w związku z realizowaną inwestycją i stosowaniem ruchu wahadłowego. Tymczasowy system nie służył jednak dobrze pieszym, bowiem ci, którzy w odpowiednim czasie nie dotknęli zamontowanego dla nich przycisku musieli czekać dwa cykle zmiany świateł. Niektórzy, niecierpliwiąc się przechodzili na czerwonym świetle. „W związku z zakończeniem prac remontowych na ulicy Dworcowej i na ulicy Sowińskiego zwracam się z wnioskiem o przywrócenie zmiany cyklu świateł o które wnioskowałem w piśmie z dnia 15.06.2016 roku. Zmiany te zostały wprowadzone pod koniec listopada i bardzo dobrze funkcjonowały. Przy kolejnych zmianach programu sygnalizacji świateł proszę informować mieszkańców Naszego miasta” – napisał radny Bogdan Osik w interpelacji skierowanej do burmistrza.
O przywróceniu stałoczasowego programu sterowania Urząd Miejski poinformował mieszkańców w poniedziałek 10 grudnia za pośrednictwem systemu SMS. System stałoczasowy pozwala na zmianę świateł bez konieczności używania przycisku przez pieszych.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2018 r., godz. 20.40
Powinni też coś zrobić na Daszyńskiego. Nic nie jedzie, a piesi muszą stać po kilka minut na czerwonym. Powinny być krótsze cykle zmiany świateł i dla pieszych zielone bez przycisków.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2018 r., godz. 13.23
Popieram, na Daszyńskiego bardzo długo trzeba czekać, aby przejść przez jezdnię

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl