Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaCzłonkostwo niekorzystne dla gminy

(Zam: 15.12.2018 r., godz. 19.48)

Urząd Miejski zaproponował radnym wystąpienie gminy ze Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. Decyzję w tej sprawie mają dopiero podjąć.

Uchwała miała być przegłosowana na sesji Rady Miejskiej 4 grudnia, jednak burmistrz wycofał ją, by radni mogli przedyskutować tę kwestię podczas posiedzenia komisji (zostały powołane na grudniowej sesji). Zgodnie z pierwotnym uzasadnieniem przygotowanym przez ówczesnego naczelnika wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Leszka Marszała, „gmina Wyszków chce ograniczać wydatki oraz dbać o środki, którymi dysponuje. Udział naszej gminy w projektach realizowanych przez ZGW RP, jak również korzyści wynikające z przynależności do niego nie są adekwatne do ponoszonych składek”.
Jak informuje Związek Gmin Wiejskich RP, organizacja liczy 622 gminy, w tym Długosiodło, Somianka, Brańszczyk, Rząśnik, Wyszków. Podstawą naliczania składek jest uchwała Zgromadzenia Ogólnego – jest ona naliczana w zależności od liczby mieszkańców gminy mnożonej poprzez wskaźnik wynoszący w 2019 r. 0,3492 zł. Członkowie płacą składki od pierwszego dnia miesiąca, w którym nastąpiło przyjęcie do związku w wysokości 1/12 składki rocznej pomnożonej przez ilość miesięcy pozostałych do końca roku kalendarzowego.
Według związku, podstawą aktywności organizacji jest obrona interesów gmin (m.in. prace w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, komisjach sejmowych, senackich, organach unijnych). Co roku odbywa się Kongres Gmin Wiejskich.
Przewodniczącym zarządu ZGW RP jest Marek Olszewski, jednym z wiceprzewodniczących Stanisław Jastrzębski.
J.P.

Komentarze

Dodane przez gość, w dniu 15.12.2018 r., godz. 22.26
Wielki myśliciel Marszał wraz z starostą, w poszukiwaniu pslowców, zaczynają niszczyć urząd starostwa. Podobno nowym regulaminem, chcą zrobić porządki, najbardziej pełny zielonych wydział komunikacji i wydział pozyskiwania środków. Partia marzeń już od dawna nie szanuje klasy średniej, gnębi nowymi opłatami i daninami a stawia na populizm rozdając kasę. Podsumujemy was podczas wyborów, naleje sobie Johnniego Walkera i popatrzę na wasze miny, drobni kombinatorzy z POPiS. Niech was pekin wybiera.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl