Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, KonstantegoWykształcą opiekunów medycznych

(Zam: 07.09.2010 r., godz. 11.54)

W Zespole Szkół w Zabrodziu rusza Publiczna Policealna Szkoła dla Dorosłych, która kształcić będzie w zawodzie opiekun medyczny. O jej założeniu zdecydowali radni powiatu na sesji nadzwyczajnej 31 sierpnia. Termin sesji wymusiła konieczność podjęcia uchwały przed początkiem roku szkolnego.

Przedstawiciele powiatowego samorządu uważają, że absolwenci szkoły nie będą mieli kłopotów ze znalezieniem pracy.
– Na terenie powiatu jest kilka jednostek, gdzie mogliby znaleźć zatrudnienie, chociażby Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku, czy szpital – tłumaczył na sesji starosta Bogdan Pągowski.

Do szkoły zgłosiło się trzydziestu chętnych. Nauka będzie trwała rok (dwa semestry). Zajęcia prowadzić będą m.in. pracownicy wyszkowskiego szpitala. Zjazdy odbywać się będą w systemie zaocznym – w każdy piątek i średnio, w co drugą sobotę.
– W działalność szkoły włączył się szpital, który zapewnił wyposażenie i zorganizował zajęcia praktyczne – poinformował naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Krzysztof Arbaszewski.

Nauka w szkole, której organem prowadzącym jest powiat wyszkowski, będzie bezpłatna. Starosta Pągowski zapowiedział, że w sytuacji, gdy na rozpoczęcie nauki w kolejnym roku szkolnym nie będzie chętnych, szkoła być może zostanie zamknięta.

J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta