Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaPatriotyczne wyprawy

(Zam: 15.12.2018 r., godz. 19.31)

Młodzież z wyszkowskiej streetworkerskiej grupy Grajcyli Skład, Gimnazjonu Kuźnia Wyszków i mundurowi z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” jak co roku ruszyli przez lasy Puszczy Kamienieckiej z dobytkiem na plecach, by po nocnym forsowaniu Liwca stanąć z obozem na wyspie.

Podnosząca się mgła i wszędzie wciskający się chłód nie pozwalał odpocząć, należało szybko rozpalić ognisko i przygotować wygodny, a przede wszystkim ciepły nocleg. Nastąpił podział młodych na drużyny, których dowódcami zastali najbardziej doświadczeni uczestnicy. Wyspa szybko stała się przytulnym obozem. A przy ognisku odbyła się pogadanka historyczna na tematy związane z odzyskaniem niepodległości. W kole przy ognisku młodzi ludzie stojący na baczność z poważnymi minami i z blaskiem w oczach odśpiewali hymn narodowy i pieśń Wojska Polskiego.
Dyscyplina i klimat był fantastyczny, z wyspy nie chciało się odchodzić i chciało się powiedzieć „Chwilo trwaj!”.
2 listopada młodzież z Grajcyli Składu, Gimnazjonu Kuźni Wyszków, CEZiU „Kopernik”, żołnierze zawodowi i z Obrony Terytorialnej, łącznie 43 osoby wzięły udział w nocnym marszu do miejsc pamięci. Był czas na poznanie historii, zadumę i modlitwę, trochę survivalu i doskonały humor. Niech ktoś mi powie, że młodzieży nie interesuje historia i że nie wie, co to pamięć o poległych!
Andrzej Grajczyk

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl