Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaTerlikowski z 10. lokatą na odcinku "Karowa"

(Zam: 15.12.2018 r., godz. 19.20)

Z bardzo dobrej strony w 56. edycji Rajdu Barbórka zaprezentował się wyszkowski kierowca Kacper Terlikowski, któremu asystował pilot Marcin Grabski. Wspomniany duet uplasował się na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej „Barbórki” oraz na 10. lokacie prestiżowego odcinka „Karowa”.

Na starcie organizowanej przez Automobilklub Polski Barbórki stanęło 96 załóg (w tym kilka w autach historycznych, jak FSO Syrena 104). Podobnie jak przed rokiem, rajd składał się z pięciu odcinków specjalnych oraz Ogólnopolskiego Kryterium Asów „Karowa”. Awans i następnie dobry występ na stołecznej ulicy Karowej był głównym celem Kacpra Terlikowskiego. Na pierwszym odcinku specjalnym wyszkowianin za kierownicą swojego Mitsubishi Lancer Evo, „wykręcił” 15. czas. Pierwsze miejsce zajęła załoga Miko Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5). Tuż za ich plecami uplasował się faworyt rajdu – Kajetan Kajetanowicz.
Po pierwszym oesie (Autodrom Bemowo) kierowcy przenieśli się na Tor Modlin, gdzie odbyły się dwa kolejne odcinki specjalne. Drugi OS wygrał Kajetanowicz (Ford Fiesta WRC) przed Marczykiem oraz trzecią na mecie załogą Michał Ratajczyk/Jędrzej Szcześniak (Mitsubishi Lancer Evo). Duet Terlikowski/Grabski zajął bardzo dobre, jedenaste miejsce. Pozwoliło to awansować na 13. lokatę w „generalce”.
Drugi przejazd odcinka w Modlinie przyniósł zmianę w klasyfikacji generalnej rajdu. Na „swoje” miejsce wskoczył Kajetanowicz, który wygrał oes przed Marczykiem i Ratajczykiem (czwarci w klasyfikacji generalnej po OS 3, za załogą Łukasz Byśkiniewicz/Adam Jędraszek). Tym razem Terlikowski był 14., utrzymał jednak 13. lokatę w „generalce”.
Czwarty OS to ponownie Autodrom Bemowo. Kacper Terlikowski ponownie był 14., co niestety kosztowało go spadek o jedno oczko w klasyfikacji generalnej. Pierwsze dwa miejsca zajęli Kajetanowicz i Marczyk, a trzecie Byśkiniewicz. Dobrym przejazdem przypomniała o sobie legenda Barbórki, Tomasz Kuchar (sześciokrotny zwycięzca rajdu), który na czwartym oesie zajął czwartą lokatę.
Na piątym oesie (również rozgrywanym na Autodromie Bemowo) doszło do wypadku. Jeden z kierowców nie opanował samochodu i wypadł poza trasę, niegroźnie raniąc jednego z kibiców. W tej sytuacji przejazd został odwołany, a za wiążącą uznano klasyfikację generalną po OS 4. Tym samym Kacper Terlikowski zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Kryterium Asów „Karowa”!
W najbardziej prestiżowym i medialnym etapie Rajdu Barbórka Terlikowski pokazał dużą klasę. Wyszkowianin z czasem 2:03.59 uplasował się na 10. miejscu! Obserwatorzy byli pod wrażeniem przejazdy wyszkowianina, pojawiły się sugestie, że gdyby Telikowski jechał autem klasy R5, to mógłby zagrozić ścisłej czołówce. Pierwszą lokatę zajął zgodnie z przewidywaniami Kajetanowicz, bardzo niedużą stratę do lidera zanotował Marczyk. Podium na Karowej uzupełnił Byśkiniewicz. Identycznie wyglądała pierwsza trójka klasyfikacji generalnej po ostatnim odcinku na Karowej. Kacper Terlikowski dzięki dobremu przejazdowi awansował na 13. lokatę. Gratulujemy!

Klasyfikacja odcinka „Karowa”:
1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak Ford Fiesta WRC
2. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia R5 +00.97
3. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek Hyundai i20 +03.69
4. Maciej Oleksowicz / Marcin Sienkiewicz Subaru Impreza GT +05.09
5. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski Peugeot 208 RX +06.04
...
10. Kacper Terlikowski / Marcin Grabski Mitsubishi Lancer Evo +09.18
Końcowa klasyfikacja 56. Rajdu Barbórka:
1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak Ford Fiesta WRC
2. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia R5 +4.18
3. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek Hyundai i20 +33.59
4. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak Mitsubishi Lancer Evo X +34.66
5. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski Peugeot 208 RX +37.58
...
13. Kacper Terlikowski / Marcin Grabski Mitsubishi Lancer Evo +01:10.37
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl