Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaZapraszam do współpracy ponad podziałami

(Zam: 01.12.2018 r., godz. 11.58)

Krzysztof Jezierski w minionym tygodniu oficjalnie objął stanowisko wójta gminy Zabrodzie. Radni wybrali na przewodniczącą Rady Gminy Sylwię Marciszewską.

– Dzisiejszy dzień jest jednym z najważniejszych w moim życiu – podkreślił Krzysztof Jezierski złożywszy ślubowanie podczas sesji Rady Gminy 21 listopada. – Dziękuję mieszkańcom gminy Zabrodzie, że obdarzyli mnie zaufaniem pozwalającym na wygraną już w pierwszej turze. Przede mną bardzo duże wyzwanie, aby utwierdzić w przekonaniu o dobrym wyborze tych, którzy głosowali na mnie oraz przekonać zwolenników pani Elżbiety Oleksiak, Waldemara Manieckiego, Kamila Gizy oraz Tomasza Babańczyka.
Krzysztof Jezierski z komitetu Wspólnie dla Zabrodzia otrzymał w wyborach samorządowych
1 545 głosów (52,5 proc.).
– Już teraz zapraszam do dobrej współpracy ponad podziałami. Z doświadczenia wiem, że razem możemy osiągnąć znacznie więcej – zadeklarował. – Bardzo się cieszę, że gmina Zabrodzie w rozpoczynającej się kadencji będzie miała swoich przedstawicieli w Radzie Powiatu oraz po raz pierwszy w historii w sejmiku województwa mazowieckiego. Gratuluję sukcesu radnej sejmiku Joannie Bali oraz radnym powiatowym Ewie Bartosiewicz i Agnieszce Ołdak. Jestem przekonany, że nasza dobra współpraca pozwoli na dynamiczny rozwój gminy Zabrodzie. Wykorzystajmy tę szansę – dodał. – Dziękuję wójtowi Tadeuszowi Michalikowi za wieloletnią pracę w samorządzie gminnym i powiatowym. Zapraszam do współpracy wszystkich radnych, sołtysów, dyrektorów szkół, innych jednostek organizacyjnych, strażaków, wszystkich pracowników i mieszkańców gminy. Zróbmy wszystko, aby to było bardzo dobre pięć lat dla gminy Zabrodzie.
Funkcję przewodniczącej objęła Sylwia Marciszewska (KWW Wspólnie dla Zabrodzia).
– Jest mi bardzo miło, że w obecnej kadencji będę sprawować funkcję przewodniczącej, tym bardziej, że jest to moja pierwsza kadencja jako radnej gminy – stwierdziła. – Z góry przepraszam za wszystkie niedociągnięcia, bo na pewno takowe się pojawią. Mam nadzieję, że z każdą przeprowadzoną sesją będzie ich coraz mniej. Liczę na wzajemną pomoc i współpracę w celu osiągnięcia założonych planów i rozwoju naszej gminy. Mam nadzieję, że bez względu na podziały polityczne będzie się ona dobrze układała. Nasza gmina zasługuje na mądre i przemyślane decyzje w kwestii jej rozwoju. Liczę, że nasza współpraca będzie owocna i przyniesie wymierne efekty.
Funkcję wiceprzewodniczącego Rady objął Wiesław Jakubowski (KW Prawo i Sprawiedliwość).
– Zostawiamy gminę w dobrej kondycji. Oby deklaracja współpracy, którą państwo dziś złożyliście, służyła naszym mieszkańcom – podkreślił odchodzący wójt Tadeusz Michalik.
Nowemu wójtowi gratulowali sołtysi, radni, przedstawiciele jednostek gminnych. Jego wynik doceniła też Joanna Bala.
– Dziękuję mieszkańcom gminy Zabrodzie, że obdarzyli mnie zaufaniem, że zechcieliście mieć przedstawiciela w sejmiku mazowieckim. Chciałabym wyrazić ogromną radość z faktu, że mamy nowego wójta, że dla naszej gminy idzie nowa jakość – podkreśliła.
Sesja była podniosłą chwilą także dla radnych. Ślubowanie złożyli: Sylwia Marciszewska, Wiesław Jakubowski, Andrzej Garbarczyk, Kazimierz Giza, Paweł Kamiński, Agnieszka Kwiatkowska, Arleta Miąśkiewicz, Grzegorz Osowiecki, Janusz Pakuła, Maria Podolak, Andrzej Strągowski, Tadeusz Suchenek, Alina Teodorczyk, Leszek Wawryło, Bogusława Wielgolaska. J.P.

Komentarze

Dodane przez Recenzent, w dniu 02.12.2018 r., godz. 22.29
Wybór Wójta to wybór zła najmniejszego z możliwych, który pozwoli jedynie na trwanie w tym co jest teraz i mogę to zrozumieć. Wyboru rady nie rozumiem. Pani przewodnicząca to zupełnie obcy człowiek nie wiadomo skąd, wciągnięty do rady przez Wójta. Ktoś ma złudzenia, że to się sprawdzi? Widzę stracone kolejne pięć lat i obym się w tej opinii mylił.
Dodane przez Krzysztof, w dniu 05.12.2018 r., godz. 22.12
Do jakiej współpracy ponad podziałami to zaproszenie? W jakiej dziedzinie? Tego raczej jeszcze nie wiadomo. Najwyżej można na początek ściągnąć coś z programu Manieckiego - taki był standardowy i uniwersalny. Pieniądze z województwa i powiatu popłyną rzeką a mieszkańcy gminy będą pławić się w mleku i miodzie. A to wszystko za sprawą umocowanych w tych instytucjach super specjalistów. Szkoda, że jeszcze nie wiadomo w co te pieniądze będą zainwestowane. Ostatecznie można zakopać i poczekać na lepsze czasy jak ktoś da jakieś przykłady. W końcu pole kukurydzy w Niegowie się do czegoś przyda.
Dodane przez Zabrodziak, w dniu 07.12.2018 r., godz. 14.15
Krzysztof Jezierski to dobry wybór, był sekretarzem w gminie to sprawy Zabrodzia zna, przy tylu kandydatach wygrał w pierwszej turze i rozwalił konkurencję na 10 lat. Gmina zaniedbana przez poprzedników ale 5 lat to dużo czasu na skok cywilizacyjny. Trzeba twardej ręki i pogonić do roboty to towarzystwo a wywalić, których się nie znają na robocie albo są tylko na nie. Najważniejsze to dobre plany zagospodarowania zrobić, przy ekspresówce i na rekreacji, niech budują to więcej kasy będzie. Deweloperkę z Wyszkowa weźcie to bloki zaczną wam budować, jesteście bliżej Warszawy to tereny atrakcyjniejsze niż w drogim Wyszkowie. Krzysztof tylko goń interesownych podpowiadaczy bez kasy przy duszy i sprawdzaj wszystko sam.
Skok na kasę w pierwszych dniach
Dodane przez Zabrodzie moja przyszłość, w dniu 08.12.2018 r., godz. 01.02
Cała prawda o zamiarach w kilka dni. Podwyżki diet dla radnych. 1400 zł miesięcznie dodatkowo dla nieznanej przewodniczącej, dla wójta 50% więcej niż zarabiał do tej pory. To wszystko zanim ktokolwiek ruszył głową. Na koniec wiadomo na czym będzie polegała współpraca ponad podziałami. Na ukrywaniu informacji przed wyborcami.
Dodane przez Zabrodziak 1, w dniu 11.12.2018 r., godz. 23.59
Strachówka gdzie wójt był sekretarzem to mała gmina o małym zaludnieniu na początku drogi do inwestycji. Poziom infrastruktury jak Zabrodzie przed budową pierwszych wodociągów i kanalizacji. W porównaniu do Zabrodzia na tym samym etapie w Strachówce pozyskali nędzne grosze. Inne problemy małej niezaludnione gminy a inne Zabrodzia. Tu na prawdę nie mną co porównywać.Tylko usiąść i płakać nad naszym losem.
Dodane przez Do zabrodziak, w dniu 12.12.2018 r., godz. 09.03
A kto wg Pana byłby lepszy na to stanowisko ,z całym szacunkiem, budowlaniec, geodeta czy nauczyciel ? Kto ma wiedzę i James pojęcie? Wybraliśmy i dajmy szansę...
Z
Dodane przez C, w dniu 12.12.2018 r., godz. 09.04
Panie Waldku, Pan już odpuści...
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2018 r., godz. 10.54
Zabrodziak 1, ty z Wyszkowa jesteś bo Krzysiek Jezierski był wcześniej kierownikiem planowania, ochrony środowiska i inwestycji w gminie Zabrodzie. Jakby nie był stąd to nie wygrałby w pierwszej rundzie z taką liczbą kandydatów, wygrał i z PSL i z PiS. Płacz nad swoim losem propagandzisto.
Dodane przez Zabrodziak 1, w dniu 12.12.2018 r., godz. 23.15
Może i był kierownikiem inwestycji. Tylko to nie za jego działania największe pieniądze zostały wydane. Widać nie wszyscy wiedzą jakie przygotowane przez siebie projekty inwestycyjne do realizacji pozostawił jak odchodził. Pustynię można powiedzieć.Tak dobrze życzył gminie, czy była to zemsta za to że go nie wybrali? W tamtych czasach to głównie na szkolenia pieniądze były wydawane. Może ktoś w końcu dla czystości sprawy wyjaśni ile milionów wydaliśmy na te szkolenia? Do kogo trafiły pieniądze i czy ta firma jeszcze istnieje?
Dodane przez Xyz, w dniu 15.12.2018 r., godz. 01.30
Nic nie zrobi. Coś ci obiecał? Nic, bo nie miał czasu na spotkanie się ze swoimi wyborcami przed wyborami. Miał lepsze rzeczy do roboty niż spotkania i jakieś programy. Pomimo tego tłum go wybrał. Wójt uznał więc, że bez planu jest jeszcze lepszy niż z planem i stąd ta wysoka pensja, która czy się stoi czy się leży to przez pięć lat się należy.
Dodane przez Wojciech, w dniu 15.12.2018 r., godz. 15.59
Czasem lepiej mniej powiedzieć a robić swoje niż obiecywać gruszki na wierzbie a potem nic nie robić... Z mojej perspektywy, spotkań było tyle ile trzeba (byłem, słuchałem, pytałem). nie każdy lubi jak mu z lodówki kandydat na wójta wyskakuje.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2018 r., godz. 17.02
Sprawę szkoleń trzeba wyjaśnić. Pamiętam ,że te szkolenia były tak komuś potrzebne, że szkolili się u nas nawet nauczyciele z Urli. Czy to nie dziwne? Powinni wreszcie wyjaśnić kto na tym zarabiał?
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2018 r., godz. 12.58
Jak się nic nie powie to jest się zwolnionym z odpowiedzialności. To bardzo wygodne nie deklarować niczego bo można nic nie zrobić i powiedzieć- Czy ja coś obiecywałem. Nie powiedział nic nie dla tego, że jest skromny tylko dla tego, że nie miał nic do zaproponowania. Co się da to się zrobi to takich mieliśmy kupę i kandydatów i wójtów. Trudno przetrzymamy jeszcze te pięć lat i rozliczymy.
Dodane przez CC, w dniu 16.12.2018 r., godz. 16.33
Jezierski przeszedł, bo ludzie chcieli naprawić błąd jaki popełnili w poprzednich wyborach wybierając nieudacznika a nie jego. Tylko że ten wybór też może okazać się błędem. Wszystko na to wskazuje, ale poczekajmy. Gorzej jak było, być nie może.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl