Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Weroniki

Spowodował kolizję. Uciekając uderzył w mercedesa

(Zam: 22.11.2018 r., godz. 18.26)

Pijani kierowcy byli w ostatnich dniach sprawcami aż trzech zdarzeń drogowych w powiecie wyszkowskim. Już stracili prawo jazdy. Teraz staną przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 25 października. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie po godz. 14.00 otrzymał zgłoszenie, że w Wyszkowie na ul. Henryka Sienkiewicza kierowca audi spowodował kolizję, po czym uciekł. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę. 43-letni mieszkaniec Wyszkowa był kompletnie pijany, w chwili spowodowania kolizji miał blisko 2 promile. Nie była to zresztą jedyna kolizja, którą mężczyzna spowodował tego dnia. W trakcie ucieczki na obwodnicy śródmiejskiej uderzył jeszcze w zaparkowanego mercedesa, który następnie w wyniku zderzenia uszkodził stojącą przed nim mazdę. Na szczęście nikt nie został ranny.
Kolejnego pijanego kierowcę zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle. Mundurowi w trakcie czwartkowego patrolu ul. Kościuszki w Długosiodle o godz. 14.55 zauważyli jadącego na skuterze mężczyznę, który wzbudził podejrzenia mundurowych. Przypuszczenia były słuszne, wynik badania alkomatem wykazał w organizmie 53-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego ponad pół promila alkoholu.
Jak podaje policja, pijany 20-letni mieszkaniec Rząśnika w piątek 26 października o godz. 0.30 rozpoczął swoje urodziny wywracając samochód. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca chevroleta na nieoświetlonej drodze w Przetyczy Włościańskiej nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu wywracając pojazd. 16-letnia pasażerka z Długosiodła oraz kierowca zostali przetransportowani do szpitala. 20-latek prowadził samochód mając w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, kara finansowa od 5 tys. złotych oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi areszt, ograniczenie wolności albo grzywna.
PP
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl